Home / About / Archives / 2012 / Mifa / 2012 List Exhibitors

 2012 List Exhibitors

Country LAST NAME, First name Company
ALBA Alejandro Alberto
ALLARD Sabine
ALONSO Gustavo
ANDERSON Craig
ARTHANTO Ariel
ARTHUR Bruno
AZAMOR Julio Nicolas
BATHULA Naresh
BECK Linda
BENERJEE Chitradeep
BISHT Diwas
BIVENS Loren
BRISSET Stéphane
COLLINS Eric
COPP Duncan
CSABA Gellár
CULLINANE Pearse
CUNHA Eric
CURLEY Claire
CZOLNOWSKA Weronika
DABROWSKA Zofia
DOMLATIL Vojtech
DRYDEN Lindsey
FEISS Sara
FIGUEROA Eva
FIORE Daniela
FUKUSHIMA Kiyoshi
GLOVER Eleanor
HANAFI MOSALMAN Mohammad Reza
HONDA Etsuro
JACOB Matthew
KENNEY Sara
KEO Andrew
KINI Ankitha
LADJAL Dalila
MADEJSKA Olga
MEROZ Morr
MIYAZAWA Mari
MOREIRA Raquel
MOTEN Lee
NAGARAJAN Karthik
NARIMANOV Marat
NIKAI Ken
O'NEILL Patrick
PAPA Christopher
PARKS Genae
PAULSON Janis
PETIKA Nefeli
PORDZIK Kathrin
PRITCHARD Marcy
REYNOLDS Tavvon
RICKARD Chloe
RUFFIN MontaQue
SCHÖNBORN Sophia
SIKDAR Arnab
SIKDER Amita
SIMPSON Aaron
SIMPSON Shane
SMITH Elizabeth
SOLOMON Dan
SONG Hyun Jun
STEPHENSON James
STUDENTS OF THE 12TH GRADE UNDER THE GUIDANCE OF JOSÉ MIGUEL RIBEIRO
STUDENTS OF THE 1ST CYCLE UNDER THE GUIDANCE OF MARTA MONTEIRO
STUDENTS OF THE 6TH GRADE UNDER THE GUIDANCE OF PAULO D'ALVA AND VITOR HUGO
SU Ellen
SUNG Seung
WAKI Noriyuki
ZSOLT Bukta
Argentina AGROMAYOR Diego CAMP MEIA STUDIO
Argentina BADIA Federico ASTROLAB MOTION
Argentina CALEBICH Gustavo LABORATOON SA
Argentina HERRERA Liliana FUNDACION EXPORTAR - MINISTERIO DE RELACIONES EXTERIORES Y CULTO
Argentina MIGNOGNA Sebastian EL PERRO EN LA LUNA PRODUCIONES
Argentina TORRE Anük CAN CAN CLUB
Armenia SAHAKYANTS Naira ROBERT SAHAKYANTS PRODUCTION ANIMATION STUDIO
Australia CRAWLEY Patrick BOGAN ENTERTAINMENT SOLUTIONS - BES ANIMATION
Australia HICKEY Sutomi BOGAN ENTERTAINMENT SOLUTIONS - BES ANIMATION
Australia KANE Bruce BOGAN ENTERTAINMENT SOLUTIONS - BES ANIMATION
Australia PEREZ Eloy STOP MOTION PRO
Australia SORLIN Martine STOP MOTION PRO
Australia WHITTLE Judith BOGAN ENTERTAINMENT SOLUTIONS - BES ANIMATION
Austria WIDRICH Virgil MINOTAURUS FILM
Belgium ADANT Pascal SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
Belgium ALONSO Yolanda CARTOON
Belgium COLLIN Pierre TWIST
Belgium DELMOTTE Jean-Marie AVERBODE PUBLISHERS GROUP / EDITION ERASME
Belgium DELPIERRE François BELLE PRODUCTIONS
Belgium LALLEMAND Christian SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
Belgium LESAFFER Bert MEDIA DESK BELGIË
Belgium LEVIE Sophie ÉDITIONS CASTERMAN
Belgium MAESSEN Véronique DIGITAL GRAPHICS
Belgium MUELLER Martina RELAIS CULTURE EUROPE / BUREAU EUROPE CRÉATIVE FRANCE - MEDIA
Bulgaria COT Christophe CHAOS GROUP
Canada AVNI Shira MEL HOPPENHEIM SCHOOL OF CINEMA, CONCORDIA UNIVERSITY
Canada BEAUCHESNE Christian
Canada BEAULIEU Patrick SQUEEZE STUDIO ANIMATION
Canada BOUCHARD Caroline SQUEEZE STUDIO ANIMATION
Canada BROUARD Martin FRIMA STUDIO
Canada CRANFORD Darren KEYFRAME DIGITAL PRODUCTIONS INC
Canada DE LA CRUZ Sergio TOON BOOM ANIMATION
Canada DEL CUETO Francisco TOON BOOM ANIMATION
Canada DENOMME Kim YOWZA DIGITAL INC.
Canada DENOMME Pete YOWZA DIGITAL INC.
Canada DORE Denis SQUEEZE STUDIO ANIMATION
Canada FALCONE Frank GURU STUDIO
Canada FRASER Janet SIDEFX SOFTWARE / HOUDINI
Canada HECHT Steven ARC PRODUCTIONS
Canada HENNING Leo KIDOBI
Canada KATZ Eyal GIANT STEP INC.
Canada KATZ Gil GIANT STEP INC.
Canada LOPEZ Juan PIPELINE STUDIOS INC.
Canada MURPHY Kristine ONTARIO MEDIA DEVELOPMENT CORPORATION
Canada NORMANDEAU Jean-Philippe SODEC - SOCIÉTÉ DE DÉVELOPPEMENT DES ENTREPRISES CULTURELLES
Canada OTTER Luc MEL HOPPENHEIM SCHOOL OF CINEMA, CONCORDIA UNIVERSITY
Canada PIGEON Julie TTK MONTRÉAL
Canada STEVENSON Beth BRAIN POWER STUDIO
Canada TREMBLAY Jean-François FRIMA FX
Canada WAGNER Jeff SIDEFX SOFTWARE / HOUDINI
Canada WALSH Katrina KEYFRAME DIGITAL PRODUCTIONS INC
Chile HAENSGEN Heidi QUALITY SA
Chile KAULEN Joaquín QUALITY SA
China ANGELY Philippe SPARX
China CHEN Xiao CHINA INTERNATIONAL CARTOON & ANIMATION FESTIVAL
China CHEN yu TIANJIN COMMISSION OF COMMERCE
China GAN Lu TIANJIN COMMISSION OF COMMERCE
China GAO Feng ORGANIZING COMMITTEE OF CHINA GUILIN CREATIVE CULTURE & INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL
China GAO Qiang TIANJIN COMMISSION OF COMMERCE
China GAO Yuan SHAANXI ANIMATION INDUSTRY PLATFORM
China GU Xia TIANJIN COMMISSION OF COMMERCE
China HAN Minyong TIANJIN COMMISSION OF COMMERCE
China HE Jun CHINA INTERNATIONAL CARTOON & ANIMATION FESTIVAL
China JIA Qi BEIJING FILM ACADEMY
China JIANG Jian TIANJIN COMMISSION OF COMMERCE
China JIANG Linfeng NANNING PRIMETIME CULTURE COMMUNICATION CO LTD
China KONG Ling'an JIANGSU CHAO CHUANG INFO TECH INFORMATION SOFTWARE DEVELOPMENT CO., LTD
China LI Xi TIANJIN COMMISSION OF COMMERCE
China LIANG Yi ORGANIZING COMMITTEE OF CHINA GUILIN CREATIVE CULTURE & INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL
China LIN Junfei JIANGSU CHAO CHUANG INFO TECH INFORMATION SOFTWARE DEVELOPMENT CO., LTD
China LIN Yuehui TIANJIN COMMISSION OF COMMERCE
China LISSAU Frédérick SPARX
China LIU Wei TIANJIN COMMISSION OF COMMERCE
China LIU Xinyun BEIJING FILM ACADEMY
China LIU Yanjun HUAYU ANIMATION CO LTD
China LIU Yanqun HUAYU ANIMATION CO LTD
China LU Weifeng BEIJING FILM ACADEMY
China MA Hui BEIJING FILM ACADEMY
China MA Rui BEIJING FILM ACADEMY
China NING Yong Jie BEIJING FILM ACADEMY
China QIN Ai Mei BEIJING FILM ACADEMY
China QIN Wen NANJING PHOENIX MEDIA LTD
China SHANG Chengjie TIANJIN COMMISSION OF COMMERCE
China SHEN Weina NANNING PRIMETIME CULTURE COMMUNICATION CO LTD
China SHI Meng HSS ANIMATION CO., LTD
China SONG Jiaoyang BEIJING FILM ACADEMY
China SONG Song CHINA INTERNATIONAL CARTOON & ANIMATION FESTIVAL
China SUN LiJun BEIJING FILM ACADEMY
China SUN Ming NANJING PHOENIX MEDIA LTD
China SUN Zhihong BEIJING FILM ACADEMY
China TANG Jigang ORGANIZING COMMITTEE OF CHINA GUILIN CREATIVE CULTURE & INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL
China WANG Aiping TIANJIN COMMISSION OF COMMERCE
China WANG Fang (Lily) ORGANIZING COMMITTEE OF CHINA GUILIN CREATIVE CULTURE & INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL
China WANG Guo Long BEIJING FILM ACADEMY
China WANG Ling NANJING PHOENIX MEDIA LTD
China WANG Ning NANJING PHOENIX MEDIA LTD
China WANG Yumin BEIJING FILM ACADEMY
China WU Tao NANJING PHENIX FILM PRODUCTION COMPANY LTD
China XIAO Hui TIANJIN COMMISSION OF COMMERCE
China XIAO Zhen BEIJING FILM ACADEMY
China XUE JiaJing BEIJING FILM ACADEMY
China YAN Xiao Qin CHINA INTERNATIONAL CARTOON & ANIMATION FESTIVAL
China YANG Ming ORGANIZING COMMITTEE OF CHINA GUILIN CREATIVE CULTURE & INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL
China YE Xiaoling JIANGSU CHAO CHUANG INFO TECH INFORMATION SOFTWARE DEVELOPMENT CO., LTD
China YU Qianfeng SHENZHEN SILKROAD DIGITAL TECHNOLOGY CO. LTD NANJING BRANCH OFFICE
China ZHANG Jianhua HUAYU ANIMATION CO LTD
China ZHANG Yu SHENZHEN SILKROAD DIGITAL TECHNOLOGY CO. LTD NANJING BRANCH OFFICE
China ZHAO Deming ORGANIZING COMMITTEE OF CHINA GUILIN CREATIVE CULTURE & INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL
China ZHAO Jian Ming BEIJING FILM ACADEMY
China ZHAO Wei JIANGSU CHAO CHUANG INFO TECH INFORMATION SOFTWARE DEVELOPMENT CO., LTD
China ZHU Yichang ZHUQUE ANIMATION MOVIE CO. LTD, NANJING
China ZOU Qiong SHENZHEN SILKROAD DIGITAL TECHNOLOGY CO. LTD NANJING BRANCH OFFICE
Czech Republic HALOUSEK Jakub ANIMA S.R.O.
Czech Republic HOVORKA Martin EALLIN S.R.O.
Czech Republic KLIMT Aurel STUDIO ZVON
Czech Republic PODHRADSKY Michal ANIMATION PEOPLE
Czech Republic PROCHAZKA Michal MAURFILM S.R.O.
Czech Republic PROCHAZKA Radim ANIMA S.R.O.
Czech Republic SKALNIK Lukas EALLIN S.R.O.
Czech Republic VANDAS Martin MAURFILM S.R.O.
Denmark BAY-HAHN Julie THE ANIMATION WORKSHOP
Denmark DYRING-OLSEN Peter THE ANIMATION WORKSHOP
Denmark GAAL Fruzsina THE ANIMATION WORKSHOP
Denmark JENSEN Viggo Johannes THE ANIMATION WORKSHOP
Denmark KJAEHR Emil THE ANIMATION WORKSHOP
Denmark LYNGBYE HVID JENSEN Jane THE ANIMATION WORKSHOP
Denmark MOSBAEK KJELDSEN Dorte THE ANIMATION WORKSHOP
Denmark PHILIPE Roxana THE ANIMATION WORKSHOP
Denmark VEDEL Tom BASKEMUS
Finland DORRA Nick ROVIO ENTERTAINMENT
Finland JÄÄSKELAÏNEN Leena ANIMAATIOKOPLA
Finland KAIPAINEN Jyrki INDIE FILMS
Finland KUKKOLA Kaisa FINNANIMATION
Finland PASANEN Petteri ANIMA VITAE
Finland SIRKKOLA Martti ANIMA BOUTIQUE
France ACCARY-BONNERY Aude CNC - CENTRE NATIONAL DU CINÉMA ET DE L'IMAGE ANIMÉE
France ADAM Patrick TVPAINT DEVELOPPEMENT
France ANDERSON Nolan ANKAMA
France ANGONIN Jérémy BIG COMPANY
France ARNAU Christian EMCA - ÉCOLE DES MÉTIERS DU CINÉMA D'ANIMATION
France ASTIER-GUDGEL Laure IMAGINOVE
France AUMAITRE Cédric LILLE DEVELOPMENT AGENCY
France AUSENDA Alexandra ARTEFACTS STUDIO
France AVELANGE Thierry ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France BARRAUD Pierrick AGIRHE - PARA GRAPH
France BASSET Laurent BIG COMPANY
France BEJANOV Tigran GOLAEM
France BELLETANTE Pierre TOEI ANIMATION CO., LTD.
France BENAINOUS Maya BRB INTERNACIONAL
France BENAUSSE Julien AGIRHE - PARA GRAPH
France BENDER Stephan PÔLE MEDIA GRAND PARIS
France BENEKIAN Jean-Paul MEDIA PRODUCT
France BEREYZIAT Frédéric CNC - CENTRE NATIONAL DU CINÉMA ET DE L'IMAGE ANIMÉE
France BERTRAN DE BALENDA Laurent INSTITUT E-TRIBART
France BESSIS Nils PROGISS / 3DVF
France BIANSOTTI Florence ANKAMA
France BION Magali ON KIDS AND FAMILY
France BLANC-MAURIZI Catherine FOLIMAGE
France BLANCHARD Françoise RAMSES/WOODS MEDIA GROUP
France BLARD Nicolas CARIBARA ANIMATION
France BLED Sophie-Anne BIP MEDIA
France BOITTE Sébastien ANKAMA
France BONNARD Elsa IMAGINOVE
France BONY Gilles CAT STUDIOS PRODUCTION
France BORENSTEIN Daniel CNC - CENTRE NATIONAL DU CINÉMA ET DE L'IMAGE ANIMÉE
France BORNE Jean-Michel ANATOLE STUDIO
France BOTVINIK David ZAGTOON
France BOUAZIZ-VIALLET Claude BOBINES
France BOUKRIS Raphael XLRENDER
France BOURGOIN Valérie CNC - CENTRE NATIONAL DU CINÉMA ET DE L'IMAGE ANIMÉE
France BOURON Arnaud ON KIDS AND FAMILY
France BOURRISSOUX Geoffrey SOLIDANIM
France BOUTBOUL Pascal ZAGTOON
France BOUVEYRON Florent YUKAN
France BOYÉ Pierre-Marie CNC - CENTRE NATIONAL DU CINÉMA ET DE L'IMAGE ANIMÉE
France BRIAND Julia TITRATVS
France BRODA Romy ANKAMA
France BRONN Nathanael ZAGTOON
France BUFFAT Céline PÔLE EMPLOI SERVICES
France BUFFET Sylvain EMCA - ÉCOLE DES MÉTIERS DU CINÉMA D'ANIMATION
France BUFFIN Pierre BUF - ANGELEFINE PRODUCTIONS
France CABANE Florian RÉGION PROVENCE-ALPES-CÔTE D'AZUR
France CABAREL Charlotte ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France CAILLIAU Damien ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France CALVO David ANKAMA
France CANTA Florence FRANCE TÉLÉVISIONS
France CANTON-LAMOUSSE Margot VANILLA SEED
France CARON Benoit RÉGION OCCITANIE / PYRÉNÉES-MÉDITERRANÉE
France CASERIO Floriane BELLECOUR ÉCOLE CAMPUS REPUBLIQUE
France CAYOL Laurent dit "Bo Geste" LA BELLE ÉQUIPE
France CHARTIER Pierre-Alain ON KIDS AND FAMILY
France CHAUVEAU Charlotte FUTURIKON
France CHEN Xi 2 MINUTES
France CHÉREAU Stéphane 2 MINUTES
France CHEVE Géraldine JOUR DE PRESSE
France CHIAROTTO Vincent ECV
France CHOMARAT Luc O'BAHAMAS
France CHOMBART Nicolas ANKAMA
France CHURIN Marc EMCA - ÉCOLE DES MÉTIERS DU CINÉMA D'ANIMATION
France CLAMARON Christophe ÉCOLE ÉMILE COHL
France CLANET Anaïs WIDE
France CLAUDE Martin COMMISSION DU FILM D'ILE-DE-FRANCE
France COLLIGNON David POM & COM
France COLONEL Sébastien REFSA
France COMBAZ Philippe REFSA
France COMBE Jérôme SYNCMAGIC
France COMMEAU Philippe UNANIME ARCHITECTES
France COR Caroline CNC - CENTRE NATIONAL DU CINÉMA ET DE L'IMAGE ANIMÉE
France CORRENTE Fabien LE TRUC
France COSTI Vincent AGRAF - AUTEURS GROUPÉS DE L'ANIMATION FRANÇAISE
France CRAPS Jean-Christophe ZEILT PRODUCTIONS
France CROSNIER Lilyane RELAIS CULTURE EUROPE / BUREAU EUROPE CRÉATIVE FRANCE - MEDIA
France CUBRIA-ROMERO Pilar ON KIDS AND FAMILY
France DACLIN Romaric IMAGINOVE
France DALMASSO Alice TVPAINT DEVELOPPEMENT
France DANTE Sandrine REFSA
France DANY David 2DHD
France DARCOURT Karine UBISOFT ANNECY
France DARDEL Céline UBISOFT ANNECY
France DARRAS Emmanuel ANKAMA
France DE GARDEBOSC Florence ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France DE MUL Vincent ON KIDS AND FAMILY
France DEBOUVERE Frédérique INSTITUT E-TRIBART
France DEFACHELLES Pauline SANS SOUCIS PRODUCTIONS
France DELACHENAL Michaël ZAGTOON
France DELAGE Patrick M6 STUDIO
France DELALANDE Catherine ACCUEIL DES TOURNAGES EN BRETAGNE
France DELARUE Philippe FUTURIKON
France DELCOURT Julien ECOMMIN
France DEMOLDER Emmanuelle PICTANOVO - IMAGES EN HAUTS DE FRANCE
France DESAPHY Gérard POLE IMAGE MAGELIS
France DESCHAMPS Sophie SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France DEYON Cécile FRANCE TÉLÉVISIONS
France DI RUOCCO Florence ANKAMA
France DRUART Jennifer 3DCLIC - SPILINKS
France DRUELLE Arnaud CAP DIGITAL
France DRZAZGA Pascal ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France DURIS Samantha 3DVF
France ENGRAND Guillaume ART'FX STUDIO
France ESCOBAR Catalina PIPELINE STUDIOS INC.
France ESTERLINGOT Guillaume ACCUEIL DES TOURNAGES EN BRETAGNE
France ESTRADA Annelyse TERACTEM
France FABRE Julien ANKAMA
France FAGGIONI Sandra SERRE NUMÉRIQUE
France FAGOTTI Anaïs INSTITUT E-TRIBART
France FAIVRE Fabrice FOLIMAGE
France FANNIERE Frédéric REFSA
France FAUTHOUX Xavier SHOOT THE BOSS
France FAVRE Isabelle TOEI ANIMATION CO., LTD.
France FENECH Lydie PÔLE MEDIA GRAND PARIS
France FEULIÉ Emmanuel OCCITANIE FILMS
France FEYEUX Sébastien UNANIME ARCHITECTES
France FIZET Ghislaine GEFA
France FLORY Nicolas LES TANUKIS
France FRANCOIS Claude CAT STUDIOS PRODUCTION
France GADIOU Romain 2 MINUTES
France GALLAT Virginie PÔLE EMPLOI SERVICES
France GALVANI Nicolas L'IDEM FRANCE
France GARCIA Alain ZAGTOON
France GAUTHIER Perrine TEAMTO
France GAY Clovis BIG COMPANY
France GELY Vincent
France GIRAUD Florian STEAM HOUSE ANIMATION
France GOBART Tom ANKAMA
France GODARD Valérie RAMSES/WOODS MEDIA GROUP
France GOOSSENS Benjamin ZAGTOON
France GOULAMALY Azmina PIPANGAÏ PRODUCTION
France GOUY Antoine BELLECOUR ÉCOLE CAMPUS REPUBLIQUE
France GUEZ Judith PARIS ACM SIGGRAPH
France GUILBART Emmanuelle FRANCE TÉLÉVISIONS
France HACHMI Mariam EMCA - ÉCOLE DES MÉTIERS DU CINÉMA D'ANIMATION
France HAO Qiang BEIJING FILM ACADEMY
France HENRY Jean-Charles AGIRHE - PARA GRAPH
France HERBRETEAU Pascal TTK ANGOULÊME
France HERICHER Sylvie AUDIENS
France HOSTYN Perrine LES FILMS DU NORD
France JAUBERT Guillaume TOONALLIANCE
France JAUFFRET Nicolas 2 MINUTES
France JOLIVOT Jean-Pierre GRAND LYON
France JOUBERT Marie TERACTEM
France JOUBERT Vincent BELLECOUR ÉCOLE CAMPUS REPUBLIQUE
France JOUEN Catherine CNC - CENTRE NATIONAL DU CINÉMA ET DE L'IMAGE ANIMÉE
France JULIA Jean-Philippe CAT STUDIOS DISTRIBUTION
France JULLIARD-MOURGUES Caroline FILM FRANCE
France JUNG Mikeong TOONALLIANCE
France JUNG Sungwon YOMZEO SARL
France JUPPÉ Laurent XD PRODUCTIONS
France JURVILLE Pauline TVPAINT DEVELOPPEMENT
France KADDOURI Aziz ANKAMA
France KOCHI Ryuji TOEI ANIMATION CO., LTD.
France KOH Kwang Wouck KOTRA - KOREA TRADE-INVESTMENT PROMOTION AGENCY
France KOUPER Corinne TEAMTO
France LAFFONT Julien ICONIK
France LAFFONT Sébastien ICONIK
France LAFRATE Sylvain
France LANGLOIS Thierry FRANCE TÉLÉVISIONS
France LANNELUC Olivier LA PROD SUR PLACE
France LAURENT Emmanuel DSTM - DIGITAL STORY TRANS MEDIA
France LAVERGNE Anthony PLANET NEMO ANIMATION
France LE GUYADER Yann UBISOFT ANNECY
France LE ROLLAND Julien ANKAMA
France LE TREIS Vincent CNC - CENTRE NATIONAL DU CINÉMA ET DE L'IMAGE ANIMÉE
France LECAT Emmanuelle ANKAMA
France LEFÉVÈRE Jérôme ANKAMA
France LEGRAND Benjamin SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France LÉPINE-KARNIK Valérie CNC - CENTRE NATIONAL DU CINÉMA ET DE L'IMAGE ANIMÉE
France LESPONGE Robert POST LOGIC
France LEZORAY Stéphane 2 MINUTES
France LIMODIN Emmanuelle POLE EMPLOI SPECTACLE
France LUCAS Anne EMCA - ÉCOLE DES MÉTIERS DU CINÉMA D'ANIMATION
France LUISETTI Laurence YUKAN
France LUYA Jean Yves PÔLE EMPLOI SERVICES
France LUYPAERTS Gabrielle PARIS ACM SIGGRAPH
France MADOUNI Fazia FUTURIKON
France MADRID Alexis EMCA - ÉCOLE DES MÉTIERS DU CINÉMA D'ANIMATION
France MAGNAN Antoine HP FRANCE
France MAGNIER Fabrice ANKAMA
France MAILHES Olivia PÔLE ACTION MÉDIA
France MARSH Geraint FRANCE TÉLÉVISIONS DISTRIBUTION
France MARTIN Stéphane PÔLE EMPLOI SERVICES
France MARTINEZ Matthias GOBLIN'S CORP
France MASSART Noémie SHIBUYA INTERNATIONAL
France MASSON Bertrand RÉGION GRAND EST
France MÉDÉA Laurent TIKTAK PRODUCTION
France MEGNY Lauriane AUVERGNE-RHÔNE-ALPES CINÉMA
France MEIMARIS Vassili RÉGION PROVENCE-ALPES-CÔTE D'AZUR
France MENEUX Olivier CICLIC CENTRE VAL DE LOIRE
France MEUNIER Benjamin PAG EDITIONS
France MILOCHEVITCH Axelle TERACTEM
France MOUGEOT Sandrine SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France MOUSTI Solène ECOMMIN
France MULLER Valery LA PLANETE ROUGE
France NOUVET Ariane CNC - CENTRE NATIONAL DU CINÉMA ET DE L'IMAGE ANIMÉE
France OH Jung Ah KOTRA - KOREA TRADE-INVESTMENT PROMOTION AGENCY
France OSBORNE - BUFFIN India BUF - ANGELEFINE PRODUCTIONS
France OSSON Thibaut SANS SOUCIS PRODUCTIONS
France PAEPE Simon YOMZEO SARL
France PAILLE Cédric DWARF ANIMATION STUDIO
France PANNETIER Yann ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France PEDRO Frédéric POHLM STUDIO
France PELLERIN Matthieu RAMSES/WOODS MEDIA GROUP
France PERRIN Alexis BUF - ANGELEFINE PRODUCTIONS
France PETYT Joan POLE EMPLOI SPECTACLE
France PEYRACHE Jacques XD PRODUCTIONS
France PHILIPON Sylvain L'IDEM FRANCE
France PICQUIER Maxime
France PIERRON Cindy CNC - CENTRE NATIONAL DU CINÉMA ET DE L'IMAGE ANIMÉE
France PIVAUT Erwann ÉCOLE PIVAUT
France PIVAUT Gérard ÉCOLE PIVAUT
France PLAISANT GUILLEMANT Pauline ANKAMA
France PLATON Thierry BIP MEDIA
France POINAS Corinne AVANT GOUT STUDIOS
France POLLIEN Jean-Philippe BIG COMPANY
France POULAIN Jérôme STEAM HOUSE ANIMATION
France PRALLET-DUJOLS Frédéric FRANCE 4
France PRATT François GOBLIN'S CORP
France RABHI Fabrice LE TRUC
France RAP Nathalie SHIBUYA INTERNATIONAL
France RAZON Boris FRANCE TÉLÉVISIONS
France REAL Arnaud BLOSSOM MINDS
France REEVES Evander BUTTERFLY ANIMATION
France REIJMERINK Erica BFX CGI
France RETEL Sébastien IMAGE IN ART
France RICHARD Robert POLE IMAGE MAGELIS
France RIONDET Justine ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France ROBERT Cécile POLE EMPLOI SPECTACLE
France RODET-MARTY Nathalie GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France ROHANI Bahram ÉCOLE PIVAUT
France ROLLAND Karine AGRAF - AUTEURS GROUPÉS DE L'ANIMATION FRANÇAISE
France ROUSSE Hugo ECOMMIN
France ROUX Anthony ANKAMA
France ROUX Jean-Luc ANKAMA
France SABOURIN Thomas ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France SADOUNE Zahoua POLE EMPLOI SPECTACLE
France SAEZ-CONTRERAS Prune FOLIASCOPE
France SAFAR Sabine FRANCE 4
France SAFFAR Zoé 16000 IMAGES
France SALLERWEIN David COMMISSION DU FILM D'ILE-DE-FRANCE
France SANSON Brice PÔLE EMPLOI SERVICES
France SAPOJNIKOFF Gregory TITRATVS
France SASSO David GÉNÉRATION 5
France SASTRE Chloé 2 MINUTES
France SAVOY-RODANGE Arlène POLE EMPLOI SPECTACLE
France SEGHEZZI Anaël EMCA - ÉCOLE DES MÉTIERS DU CINÉMA D'ANIMATION
France SERFATY Franck HP FRANCE
France SOUCHET Philippe XD PRODUCTIONS
France SUPPIN Patrick DSTM - DIGITAL STORY TRANS MEDIA
France TALLARON Patrick FOLIMAGE
France TALLES Emilie BUF - ANGELEFINE PRODUCTIONS
France TANGUY Jérôme COMMUNAUTE D'AGGLOMERATION PERPIGNAN MEDITERRANEE
France TAVERNIER Christelle AGIRHE - PARA GRAPH
France TEILLET Elsa HP FRANCE
France TESSIER Jean-Philippe STEAM HOUSE ANIMATION
France THIBAUDEAU Sébastien ZAGTOON
France THOMAS Jean 2 MINUTES
France TIQUET Sébastien EMCA - ÉCOLE DES MÉTIERS DU CINÉMA D'ANIMATION
France TISSEYRE Arnaud PROGISS / 3DVF
France TORDJMAN Jacqueline ZAGTOON
France TRAN Kim Thy HP FRANCE
France TRIPLET Pauline ANKAMA
France TUTIN Philippe O'BAHAMAS
France TUTTINO Marc TERACTEM
France VALENTIN Pablo RÉGION OCCITANIE / PYRÉNÉES-MÉDITERRANÉE
France VANNELLE Olivier ANKAMA
France VERBERT Christian SODEC - SOCIÉTÉ DE DÉVELOPPEMENT DES ENTREPRISES CULTURELLES
France VIER Patrick POST LOGIC
France VIGNE Aurélien UBISOFT ANNECY
France WANG Hua Qiang LES TROIS OURS
France WEISS Laurent POLE EMPLOI SPECTACLE
France WOYCIECHOWSKI Kass O'BAHAMAS
France ZERBIB Sylvain IMAGE IN ART
France ZURATAS Olivier TOONALLIANCE
Germany BASSAGET Joël ANKAMA
Germany BUOB David DAVID BUOB
Germany EMER Lisa MEDIA DESK DEUTSCHLAND
Germany FRANK Johann LA GAMINE VOLANTE - KONRADIN KUNZE, JOHANN FRANK &CO, GBR
Germany KNUDSEN Kristine RICHARD THE STORK GBR
Germany KUECHLER Katrin FILMFEST DRESDEN
Germany MEMARI Reza RICHARD THE STORK GBR
Hong Kong CHING Steven PROJECT IMAGES FILMS
Hungary FÖLDES Peter ECON CONSULTING KFT
Hungary ROBOTKA Zsolt ECON CONSULTING KFT
Hungary UDVARDI Jen ECON CONSULTING KFT
Hungary VARGA Adam ECON CONSULTING KFT
India AGGARWAL Rajshree TURTLE IN MOTION STUDIOS
India CHANDRASEKARAN Sriram STUDIO 56 ANIMATIONS
India HN Nagesh FIREFLY CREATIVE STUDIO PVT LTD
India JAIN Dinesh EDEN ANIMATION STUDIO PRIVATE LIMITED
India KACHHARA Anshank Sunil SIDEFX ENTERTAINMENT PVT. LTD.
India KIRAN Prabhat CLAYCARD STUDIOS
India KRISHNAMOORTHY Ramesh ACCEL ANIMATION STUDIOS
India KRISHNAMURTHY Archana CORNET PR
India KUMARESH Vaibhav VAIBHAV STUDIOS
India MASKERI Siddharth VOID FILMS
India NAG Anirban EDEN ANIMATION STUDIO PRIVATE LIMITED
India NAIR Dipanita BFX CGI
India POTTEKULA Srikanth LAUGHING LION ANIMATION PRIVATE LIMITED
India SUBRAMIAN Rama THE ENTERTAINMENT HUB
Iran BAKHSHALI SOLTANI Hossein AVIN RASANEH FILM
Iran ESMAEILI DEHAGHI Majid AVIN RASANEH FILM
Iran HASSANI Abbas RPCA PICTURES - HOZEH HONARI
Iran JAHANBIGLARY Soheil RPCA PICTURES - HOZEH HONARI
Iran NAGHIBI Maryam RPCA PICTURES - HOZEH HONARI
Iran RADAIE Masood NEGAHE AYANDE CO
Iran SAFAVI Masoud RPCA PICTURES - HOZEH HONARI
Iran SALIMI Mohammadhossein NEGAHE AYANDE CO
Iran SALIMI Zahra NEGAHE AYANDE CO
Iran ZAREAN Ali IRIB MEDIA TRADE - SABA CENTER
Ireland WAKANATSU Kunika I HEED INSTITUTE
Italy PINETTI Pietro STUDIO BOZZETTO SRL
Italy RAVANI Alessandro RAI - RADIO TELEVISIONE ITALIANA
Italy SANDRONE Silvia CREATIVE EUROPE DESK ITALY MEDIA - TURIN OFFICE
Japan DE PALO Romain BUSHIROAD, CO., LTD
Japan DUFIEF Anne-Cécile TOEI ANIMATION CO., LTD.
Japan FUKUDA Tomomi SANKO PRODUCTION
Japan HAYASHIDA Nohiro TOEI ANIMATION CO., LTD.
Japan IKE Yoshihiro TOEI ANIMATION CO., LTD.
Japan IKEZAWA Yoshiyuki TOEI ANIMATION CO., LTD.
Japan INAGAKI Makoto DELEGUATION GENERALE DU QUEBEC A TOKYO
Japan ISHIGURO Ryo DOGAKOBO, INC.
Japan KINOSHITA Hiroyuki TOEI ANIMATION CO., LTD.
Japan KIRA Makiko NERIMA ANIMATION ASSOCIATION
Japan TSUTSUI Kimiko NURUE INC.
Japan YONE Yoshihisa NERIMA CITY OFFICE
Latvia JAKOVICA Andra RIJA FILMS
Latvia KALNAELLA Liene RIJA FILMS
Luxembourg ANSELIN Eric LUXANIMATION S.A.
Luxembourg FRISING Marc LYCÉE DES ARTS ET MÉTIERS - BTS DESSIN D'ANIMATION
Luxembourg GONZALEZ Jesus IRIS PRODUCTIONS - IRIS GROUP
Luxembourg MCCORMACK Sean FABRIQUE D'IMAGES
Luxembourg MELIN Rosario LYCÉE DES ARTS ET MÉTIERS - BTS DESSIN D'ANIMATION
Luxembourg PESCH Olivier SAMSA FILM
Luxembourg SCHOCKWEILER Karin CREATIVE EUROPE DESK LUXEMBOURG
Luxembourg SCHROEDER Anne SAMSA FILM
Luxembourg THYM Heinz LUXANIMATION S.A.
Mexico BARRERA Jose THE LIFT MX
Mexico CANTU Fausto Ignacio RENDER FARM STUDIOS
Mexico GOMEZ QUINONES Ricardo KAXAN PUBLISHER
Mexico GONZALEZ GOCHICOA Daniela METACUBE TECNOLOGIA Y ENTRETENIMIENTO S.A. DE C.V
Mexico IBANEZ ROMO Cuitlàhuac ITHRAX PRODUCCIONES, SA DE CV
Mexico LEANO Florencia KAXAN PUBLISHER
Mexico PEREZ Ruben METACUBE TECNOLOGIA Y ENTRETENIMIENTO S.A. DE C.V
Mexico PEREZ ANAYA Yoanpablo GYROSCOPIK STUDIOS S.A DE C.V
Mexico PEREZ SALAZAR Mary-Jo ITHRAX PRODUCCIONES, SA DE CV
Monaco BAERISWYL Stéphanie CYBERDODO
Monaco MARTIN Alice CYBERDODO
Monaco MARTIN Manuel CYBERDODO
Monaco MARTIN Michaël CYBERDODO
Norway BALMBRA Thomas TRAUM TOYS
Norway OLAISEN Espen ONEIROS
Norway ULSETH Kristin MAIPO FILM
Poland GIZILA Siergiej MAGIC BOX
Poland LUNKIEWICZ Marcin ZELIONY POMIDOR STUDIO FILMOWE
Poland ORZECHOWSKI Andrzej KRAKOW FILM FOUNDATION
Poland STAWNICKA Joanna HUMAN ARK
Poland SWIATEK Marta KRAKOW FILM FOUNDATION
Russia DZYUBA Artyom INTERNATIONAL RELATIONS CENTRE OF THE YAMAL NENETS AUTONOMOUS DISTRICT
Russia GALIEVA Liliya METRONOMFILMS
Russia GANIEV Azat TATARMULTFILM, LTD.
Russia GONCHAROVA Olga KVG RESEARCH
Russia GRANOVSKAYA Olga KINOATIS, LLC
Russia KUZMIN Mikhail D3 MEDIA
Russia LUKJANCHIKOV Aleksey TEMA
Russia MAKSIMOV Ivan RUSSIAN ANIMATED FILM ASSOCIATION
Russia MALYSHEV Grigory MYNIKU STUDIO LTD
Russia MARGOLINA Irina STUDIO M.I.R. CO. LTD.
Russia MASHKOVTSEV Boris AEROPLANE PRODUCTIONS
Russia OSETINSKAYA Yulia THE PETERSBURG COMPUTER ANIMATION STUDIO
Russia OSTALSKAYA Anna SCHOOL-STUDIO "SHAR"
Russia PERSUKHOVA Elena D3 MEDIA
Russia REPIN Vladimir ARGUS FILM STUDIOS INTERNATIONAL
Russia SAFONOVA Milana RUSSIAN ANIMATED FILM ASSOCIATION
Russia SAKOV Vladimir TEMA
Russia SIDOROVA Lika WIZART ANIMATION - DISTRIBUTION
South Korea BAEK Jinju SYUDIO NINE
South Korea BANG Joong-hyuk SBA - SEOUL ANIMATION CENTER
South Korea CHEONG Il Hwan BIAF - BUCHEON INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL
South Korea CHOI Jeremy SUNWOO & COMPANY
South Korea CHOI Min-jung SBA - SEOUL ANIMATION CENTER
South Korea CHOI Young Chul BIAF - BUCHEON INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL
South Korea HAN-WILLIAMS Sara Kyungwon NEON CREATION INC.
South Korea HONG Sung Wook GRAFIZIX CO., LTD.
South Korea JUNG Mikyeong ICONIX ENTERTAINMENT
South Korea KANG Wangki GITCT (GWANGJU INFORMATION & CULTURE INDUSTRY PROMOTION AGENCY)
South Korea KELLY Catherine SUNWOO & COMPANY
South Korea KIM Chi Yoel GWANGJU ACE FAIR 2012
South Korea KIM Hyun Ho BIAF - BUCHEON INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL
South Korea KIM James MQBIG CO LTD
South Korea KIM Suhoon SAMG COMPAGNY
South Korea LEE Jae Hyoung BIAF - BUCHEON INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL
South Korea LEE Jieun SAMG COMPAGNY
South Korea LEE Jung-Hak KBS MEDIA
South Korea LEE Kwang-boon BI GROUP
South Korea LEE Sophia GRAFIZIX CO., LTD.
South Korea LEE Yeong-jun NEXTANI INC
South Korea PANG Eun Jin BI GROUP
South Korea PARK Geun Sik BIGPUMPKIN
South Korea SEO Ju-ram GWANGJU ACE FAIR 2012
South Korea SHIN Nelson AKOM / ANIMATOON
South Korea SON Ki Hwan SICAF - SEOUL INTERNATIONAL CARTOON AND ANIMATION FESTIVAL
South Korea YI Ji-yeun AKOM / ANIMATOON
Spain CALIZ Judith SWEATBOX
Spain CAMPION Camille KANDOR GRAPHICS
Spain CORTACANS Oriol BATABAT
Spain FONTANALS Eva EDEBÉ AUDIOVISUAL S.L.
Spain GUIRADO ARJONA Sandra INERCIA FILMS
Spain JIMÉNEZ Adolfo INERCIA FILMS
Spain KEYDEL Peter MAGO AUDIO VISUAL PRODUCTION SL
Spain LE LOUP Sandy L'IDEM BARCELONA
Spain LLINAS Agusti EDEBÉ AUDIOVISUAL S.L.
Spain MALDONADO Víctor HEADLESS
Spain MANCHADO Beatriz NEXT STAGE SL
Spain MARTINEZ DALMAU Daniel DIGITAL 360
Spain PUIG Carme CATALAN FILMS
Spain QUEVEDO Esther OSIBIS - COM. RED. INF. INT. SL
Spain SOLDI Franco NEXT STAGE SL
Switzerland LEMBLE Grégory XLRENDER
Switzerland MARSCHALL Corinna CREATIVE EUROPE DESK - MEDIA DESK SUISSE
Switzerland ORAND Olivier LE TRUC
Taiwan CHEN Shao-Yi SERENITY
Taiwan CHIANG Ivy Y.H TAIPEI FILM COMMISSION
Taiwan CHIU Li-wei STUDIO2 ANIMATION LAB
Taiwan HSIEH Sanvy TWO TIGERS CO LTD
Taiwan HUANG May-Jen NADA ANIME STUDIO
Taiwan KAO Gloria F.RHYTHM 3D ANIMATION CO.
Taiwan KAO Hao-Jen FAR EASTERN ANIMATION TECH. CO. LTD.
Taiwan LIN I-Ling ATOM CINEMA
Taiwan TSAI Maxx TAIPEI FILM COMMISSION
Taiwan TSENG Gary TAIPEI FILM COMMISSION
Taiwan YANG Jimmy SOFA STUDIO
Taiwan YAO Meng Chao (dit Bruce) XANTHUS ANIMATION STUDIO
Thailand BOONSINSUK Umparin BYTE IN A CUP CO., LTD
Thailand DHEVA-AKSORN Panida BYTE IN A CUP CO., LTD
United Kingdom ANDREWS Gary REDBOARD
United Kingdom BEN L'AMRI Manoubi STAFFORDSHIRE UNIVERSITY
United Kingdom BREDIN Mary GURU STUDIO
United Kingdom FEAR Ryan STOP MOTION PRO
United Kingdom FLEMING Ian AARDMAN ANIMATIONS LTD.
United Kingdom FORREST Simon ACCORDER MUSIC PUBLISHING
United Kingdom OULEDCHEIKH Leila PLANET NEMO ANIMATION
United Kingdom PARSONS Caroline EMCA - ÉCOLE DES MÉTIERS DU CINÉMA D'ANIMATION
United Kingdom PERMANE Nigel STOP MOTION PRO
United Kingdom RAWNER Assaff STOP MOTION PRO
United Kingdom SISTERSON Dennis CELACTION LTD.
USA AIRRIESS Sarah WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA DANIELS David BENT IMAGE LAB
USA DEREVLANY Kim ANIMATION MAGAZINE
USA EPSTEIN Mathilde LIGHTNING ENTERTAINMENT
USA HODGE Stephen TOON GOGGLES
USA KAHRS John WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA KANG Han-Young SUNWOO & COMPANY
USA KHAYAT JM MOONDOG ANIMATION STUDIO
USA OSBORNE Patrick WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA PERKINS Bill TIGOBO ANIMATION
USA POLLITZ Brendan TOON GOGGLES
USA REED Kristina WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA REED Miranda WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA RIM Gennie WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA SCRIBNER Aimee WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA SHELTON Sheri ANIMATION MAGAZINE
USA TRINIDAD Josie WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA TURLEY Jeffrey WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA WARREN Iva TOON GOGGLES
USA WRAKOL Jordan TOON GOGGLES
USA ZAHED Ramin ANIMATION MAGAZINE
Vietnam COMPAGNON Patrice SPARX