Home / About / Archives / 2015 / 2015 Mifa / 2015 Exhibitors

2015 Exhibitors

Country LAST NAME, First name Company
Australia ARGIRO Maurice BOGAN ENTERTAINMENT SOLUTIONS - BES ANIMATION
Australia FINO Roberto BOGAN ENTERTAINMENT SOLUTIONS - BES ANIMATION
Australia JUREVICIUS Nathan OKTA
Australia KANE Bruce BOGAN ENTERTAINMENT SOLUTIONS - BES ANIMATION
Australia WHITTLE Judith BOGAN ENTERTAINMENT SOLUTIONS - BES ANIMATION
Australia WILLIS Matt YELLDESIGN
Australia WILLIS Sahr YELLDESIGN
Belgium ALONSO Yolanda CARTOON
Belgium ALVAREZ Rocio
Belgium AUQUIER Olivier DREAMWALL
Belgium BEINE Constantin ENCLUME ANIMATION
Belgium DAS Yves LOOPING TALES
Belgium DE BATTICE Arnauld AT-ANIM
Belgium DE ROO Olivier LOOPING TALES
Belgium DEVILLERS Bernard MIKROS IMAGE
Belgium DIETRICH Rodolphe ZORN PRODUCTION INTERNATIONALE
Belgium DONTAINE Étienne LADY ICE
Belgium DUMOULIN Emilie GREEN WISH PRODUCTIONS CO. LTD.
Belgium GOLDBERG Sylvain NEXUS FACTORY
Belgium JACOB Joël HEAJ - HAUTE ÉCOLE ALBERT JACQUARD
Belgium KINET Genevieve WALLONIE BRUXELLES IMAGES - WBIMAGES
Belgium MAMBOURG Hélène CARTOON
Belgium MASSONNAT Michèle FUTURIKON
Belgium PÉRAHIA Léon DUPUIS ÉDITIONS & AUDIOVISUEL
Belgium PERRICHON Annabelle SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
Belgium RIGOTTI Stéphane MOZAHIC
Belgium TAVIER Vincent PANIQUE SPRL
Belgium TOURET Alexandre CONTENTINUUM
Belgium UMÉ Serge THE PLACE 2 BE
Belgium VAN CORVEN Célyne SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
Belgium VAN ERMENGEM Marie DAME BLANCHE
Belgium VANDEWEYER Marc CARTOON
Belgium WILLÈME Cindy CARTOON
Brazil BRANDAO Jonas SPLIT STUDIO
Brazil DO VALLE Rachel BRAZILIAN CONTENT
Brazil FAVALE Luiza GLAZ ENTRETENIMENTO
Brazil FEFFER Ruben ELO COMPANY / ULTRASSOM MUSIC IDEAS
Brazil GALVÃO Arnaldo UM FILMES
Brazil KURLAT Gustavo CARMELA CONTEUDOS
Brazil MICHELLI Rafael GHOST JACK ENTERTAINMENT
Brazil PRATS FEFFER Flavia ELO COMPANY / ULTRASSOM MUSIC IDEAS
Brazil SEIXAS MENDES DE CARVALHO Cristiano GHOST JACK ENTERTAINMENT
Brazil VASCONCELOS Marcus Vinicius TEREMIM STUDIO
Brazil VASCONCELOS Valu VALU ANIMATION STUDIOS
Canada ANIORTÉ Guillaume FRIMA STUDIO
Canada ANTONUCCI Danny BARDEL ENTERTAINMENT INC.
Canada BEAUCHAMP Marie-Claude CARPEDIEM FILM & TV INC.
Canada BHESANIA Delna BARDEL ENTERTAINMENT INC.
Canada BOUVIER-PELLETIER Marc-André TOON BOOM ANIMATION
Canada BOWEN Chantal ALLIANCE MÉDIAS JEUNESSE
Canada BRINTON Susan CMPA - CANADIAN MEDIA PRODUCTION ASSOCIATION - BC PRODUCERS BRANCH
Canada CHOI Candace BENTO BOX ENTERTAINMENT
Canada COUTURE Steve FRIMA STUDIO
Canada DAVIES Robert ATOMIC CARTOONS
Canada FRANKLIN Warren COMIC ANIMATIONS
Canada GARNIER Brice KAIBOU PRODUCTION INC
Canada HAIRD Susan BRITISH COLUMBIA TRADE AND INVESTMENT
Canada KUWAHARA Joel BENTO BOX ENTERTAINMENT
Canada LALONDE François TOON BOOM ANIMATION
Canada LEFEVRE Marie CELACTION LTD.
Canada LELIÈVRE Marine EFFECTS MTL
Canada MARION-GAUVIN Galilé PRODUCTIONS L'UNITÉ CENTRALE
Canada MASTRIACO Desideria TOON BOOM ANIMATION
Canada MENDEL Dominique ECHO MEDIA
Canada MISCHEL Rick SONY PICTURES ANIMATION
Canada MOTT Nancy VANCOUVER ECONOMIC COMMISSION
Canada PAGES Anne KAIBOU PRODUCTION INC
Canada PAQUETTE Pierre SODEC - SOCIÉTÉ DE DÉVELOPPEMENT DES ENTREPRISES CULTURELLES
Canada PAULAIS Romain BUREAU DU CINÉMA ET DE LA TÉLÉVISION DU QUÉBEC
Canada PERRO Don TVPAINT DEVELOPPEMENT
Canada REILLY Jill CREATIVE BC
Canada SAVARD Nancy Florence 10E AVE PRODUCTIONS
Canada ST-ARNAULD Johanne L'ATELIER ANIMATION
Canada TRUDEL François PVP MÉDIA INC.
Canada VACHER Laurence L'ATELIER ANIMATION
Canada VAN WINKLE Louise AMBASSADE DU CANADA
Canada WARD Barry BARDEL ENTERTAINMENT INC.
Chile ACUÑA Germán CARBURADORES
Chile BARRIONUEVO Simon WILD BUNCH STUDIO
Chile BLEYCHER Carlos ZUMBASTICO STUDIOS
Chile CEPPI ASTUDILLO Alvaro ZUMBASTICO STUDIOS
Chile CID Margarita CHILEMONOS ANIMATION FESTIVAL
Chile DENTONE Camila CINEMACHILE
Chile GARCÍA Hugo MERKÉN STUDIOS
Chile NAVARRO José LUNES ANIMATION STUDIO
Chile ORELLANA Bambú PIÑATA CORP
Chile RODRIGUEZ Florencia CINEMACHILE
China CHEN Yimin GUIZHOU FORTUNE CULTURE & MEDIA CO., LTD
China CHEN Yuhui HEILONGJIANG ANIMATION
China DONG Jianwei GUIZHOU COLOURFUL XUEFEI CULTURE TOURIST PRODUCTS CO., LTD
China FU Guizhi GUIZHOU THINKING IMPETUS COMMERCE AND TRADE CO., LTD
China GUI Xiaowen NANJING BBMF INFORMATION TECHNOLOGY CO.,LTD.
China GUO Juan GUIZHOU XINGHUANG CARTOON CREATION CO., LTD
China GUO Yanjia GUIZHOU COLOURFUL XUEFEI CULTURE TOURIST PRODUCTS CO., LTD
China HAO Isabelle HEILONGJIANG ANIMATION
China HE Chenjia SNOW LEOPARD OCTOBER DIGITAL ANIMATION CO.,LTD.
China HO Chunmei NANJING ALPHABET CULTURE & CREATIVE CO., LTD.
China HU Jie GUIZHOU HENGLITIANHE TECHNOLOGY CO., LTD.
China JIANG Hao GUIZHOU FORTUNE CULTURE & MEDIA CO., LTD
China JIANGYIN Chen GUIZHOU IMEN TECHNOLOGY EDUCATION CO., LTD
China LIANG Rui GUIZHOU KII COMMUNICATION TECHNOLOGY CO. LTD
China LIU Shen HEILONGJIANG ANIMATION
China LUO Bin BEYOND BORDERS INTERNATIONAL FILM WORKS
China MA Lin GUIZHOU PROVINCE ADVERTISING & EXHIBITION CO., LTD.
China MA Wenli NANJING BBMF INFORMATION TECHNOLOGY CO.,LTD.
China OUYANG Xin HEILONGJIANG ANIMATION
China PU Jiale GUIZHOU BRILLIANCE CULTURE MEDIA CO., LTD.
China SHI Yongjuan GUIZHOU KII COMMUNICATION TECHNOLOGY CO. LTD
China SUN Bo NANJING ALPHABET CULTURE & CREATIVE CO., LTD.
China WANG Lei GUIZHOU QIANBAOZHEN INVESTMENT CO., LTD
China WANG Xiaolu NANJING BBMF INFORMATION TECHNOLOGY CO.,LTD.
China WANG Yaman GUIZHOU BRILLIANCE CULTURE MEDIA CO., LTD.
China WU Di NANJING MUNICIPAL BUREAU OF COMMERCE
China WU Huixian GUIZHOU THINKING IMPETUS COMMERCE AND TRADE CO., LTD
China WU Qing GUIZHOU XINGHUANG CARTOON CREATION CO., LTD
China WU Xiaomei HEILONGJIANG ANIMATION
China WU Yin GUIZHOU IMEN TECHNOLOGY EDUCATION CO., LTD
China XU Wei HEILONGJIANG ANIMATION
China XU Xuezhu GUIZHOU DONGZHOU TECHNOLOGY CO LTD
China YAN Nan HEILONGJIANG ANIMATION
China YANG Peggy JOYSPOON ANIMATION
China YANG Ran GUIZHOU DONGZHOU TECHNOLOGY CO LTD
China YANG Ying MOVIE VIEW - BEYOND BORDERS INTERNATIONAL FILM WORKS
China YE Zhong GUIZHOU HAOFENGCAI IMAGING CO., LTD
China YING Min NANJING BBMF INFORMATION TECHNOLOGY CO.,LTD.
China YU Florian JIANGSU INTERNATIONAL ECONOMIC CONSULTANTS, INC., CO., LTD.
China YU Qingyang GUIZHOU HENGLITIANHE TECHNOLOGY CO., LTD.
China YUAN Xiaofang SNOW LEOPARD OCTOBER DIGITAL ANIMATION CO.,LTD.
China YUFENG Li XUZHOU MOTICITY CULTURAL DEVELOPMENT CO., LTD.
China ZHANG Lixin HEILONGJIANG ANIMATION
China ZHONG Yanping GUIZHOU PROVINCE ADVERTISING & EXHIBITION CO., LTD.
China ZHOU Nianqun GUIZHOU HAOFENGCAI IMAGING CO., LTD
China ZHU Weiguang HEILONGJIANG ANIMATION
Colombia BARRETO Lola AUTOBOTIKA S.A.S
Colombia MORELL Felipe DIGITZ FILM
Colombia NATES Juan Camillo COLOMBIA GAMES S.A.S
Colombia RINCÓN Maritza FOSFENOS MEDIA
Colombia SOSA Ivan HI MEDIA
Colombia ZAJEC Hernan CONEXION CREATIVA S.A.S.
Denmark ANDERSEN DOLMER Niels VIBORG VISUALS
Denmark CRISP David MONKEY TENNIS ANIMATION
Denmark FLOKIOU Adonis M. VIBORG VISUALS
Denmark HANSEN Adriana Maria VIBORG VISUALS
Denmark JENSEN Rasmus VIBORG VISUALS
Denmark LEBORGNE Tim (Timothy Guy) THE ANIMATION WORKSHOP
Denmark NARDONE Michelle Ann THE ANIMATION WORKSHOP
Denmark OKHOLM Mikkel MONKEY TENNIS ANIMATION
Denmark POULSEN Mia Sorup VIBORG VISUALS
Denmark TANKOSA NIKOLIC Lana THE ANIMATION WORKSHOP
Denmark THORNING Morten Harpøth THE ANIMATION WORKSHOP
Estonia OENGO Kerdi OÜ NUKUFILM
Estonia PUTNIK Allen Illimar OÜ NUKUFILM
Estonia RAUDSALU Andrus OÜ NUKUFILM
Estonia ROOLAHT-TAMM Ülle EESTI JOONISFILM
Estonia SARAPIK-KIVI Triin OÜ NUKUFILM
Estonia TAMM Kalev EESTI JOONISFILM
Finland BJÖRKLUND Maria PYJAMA FILMS LTD
Finland HARLIN Anttu GIGGLEBUG ENTERTAINMENT
Finland JORDI Pablo STOR FISK S.L.
Finland LEHTINEN Janne STUDIO OUTO
Finland ROUSU Ville FINNANIMATION
Finland SIMONKLEIN Damien ROVIO ENTERTAINMENT
Finland UTTI Joonas GIGGLEBUG ENTERTAINMENT
Finland VÄÄNÄNEN Terhi PYJAMA FILMS LTD
Finland VÄKEVÄINEN Suvi ROVIO ENTERTAINMENT
France ABECASSIS Julie TEAMTO
France ADAM Olivier ILLUMINATION MAC GUFF
France ADAM Patrick TVPAINT DEVELOPPEMENT
France AÏT GHERBI PALMER Malika PICTANOVO - IMAGES EN HAUTS DE FRANCE
France AIT-IDIR Taous MIKROS IMAGE
France ALLASIA Emmanuel GOBI STUDIO
France ALLEMAND Mathieu FRANCE TÉLÉVISIONS
France ARNAU Christian EMCA - ÉCOLE DES MÉTIERS DU CINÉMA D'ANIMATION
France ASSELIN Christophe ILLUMINATION MAC GUFF
France AUBAULT Olivier DYNAMIXYZ
France AUBRY Oscar ÉCOLE ÉMILE COHL
France AUCLAIR Laurie 2 MINUTES
France AUGER Clémence ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France AUSENDA Alexandra FAUNS
France AVELANGE Thierry BRASSART LYON
France AVERSENQ Nathalie VILLE DE MARSEILLE
France AVIGNON Charlotte FILMS EN BRETAGNE
France BABOUCHE Cédric DANDELOOO
France BACLET Stéphanie ANKAMA
France BAHIJ Lahcen STUDIO REDFROG
France BAILLE Eric ADESIAS
France BALAGE Daniel FAUNS
France BALCON Christelle ILLUMINATION MAC GUFF
France BALLAND Marie MIKROS IMAGE
France BALLAUX Jean-Michel DREAMWALL
France BANNISTER Justine ICEX - SPAIN TRADE AND INVESTMENT
France BARADAT Frank ILLUMINATION MAC GUFF
France BARANES Grégory AGRAF - AUTEURS GROUPÉS DE L'ANIMATION FRANÇAISE
France BARBARAT Chrystèle MIKROS IMAGE
France BARBIER Marianne XILAM ANIMATION
France BARBIEUX Nicolas SPACESHEEP
France BARBON André TERACTEM
France BARIL Stéphane WACOM EUROPE GMBH
France BARNABE-CREICHE Sophie FRANCE TÉLÉVISIONS
France BARONE Laurence RELAIS CULTURE EUROPE / BUREAU EUROPE CRÉATIVE FRANCE - MEDIA
France BAUDRILLART Yan ATLANTIZ PARK
France BAUWENS Marie NEXUS FACTORY
France BAZAILLE Emmanuelle ÉCOLE ÉMILE COHL
France BEAU Fabrice
France BEAU Hélène ATELIER DE SÈVRES
France BEAU Marie-Aleth AUDIENS
France BEDIN Stéphane FICAM (FÉDÉRATION DES INDUSTRIES DU CINÉMA DE L'AUDIOVISUEL ET DU MULTIMÉDIA)
France BÉJOT Mathieu TV FRANCE INTERNATIONAL
France BELLE Richard INA - INSTITUT NATIONAL DE L'AUDIOVISUEL
France BELTRAN Guillaume PLANET NEMO ANIMATION
France BENAYOUN Noémie ALCA NOUVELLE-AQUITAINE
France BENGUEZZOU Nostradine BEN & SATCHI
France BENHAMOU Jean-Jacques ILLUMINATION MAC GUFF
France BERGESE Nathanaël ADÉLIE PROD
France BERISSI Ruben MIROSLAV PILON
France BERLIET Julie ADERLY
France BERMOND Alexandre 2 MINUTES
France BERNABÉ Cécilia LA STATION ANIMATION
France BERNARD Emmanuel AUVERGNE-RHÔNE-ALPES CINÉMA
France BERNARD François AGENCE FILM REUNION
France BERNATEAU Elise GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France BERTHIER Éric STUDIO REDFROG
France BERTIERI Philippe FRANCE TÉLÉVISIONS
France BERTRAND-ALEXANDRE Céline COMMISSION DU FILM D'ILE-DE-FRANCE
France BETRANCOURT Jérôme STUDIO REDFROG
France BIDAULT Blandine FRANCE TÉLÉVISIONS
France BIGOT Jean-François JPL FILMS
France BINDER Anne ECV
France BLANC-MAURIZI Catherine FOLIMAGE
France BLANCHARD Benoît UNIFRANCE
France BLED Jacques ILLUMINATION MAC GUFF
France BLONDEL Cecile GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France BLONDELOT BOISSIER Avril GLANCE / MEDIAMÉTRIE
France BOCH Mathieu ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France BOIS Arnaud MALIL'ART PRODUCTIONS
France BOISSON Jean-Philippe SAE INSTITUTE PARIS
France BOLUFER Michaël
France BONNARD Elsa IMAGINOVE
France BONNEAU François PÔLE IMAGE MAGELIS
France BONNET Gérard POST LOGIC
France BONNETERRE Régis WESTERN DIGITAL FRANCE
France BORENSZTEIN Frédéric GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France BORNE Jean-Michel ANATOLE
France BOUCHARLAT Marc PLANET NEMO ANIMATION
France BOUILLOT Christophe SAE INSTITUTE PARIS
France BOULARD Arnauld GAO SHAN PICTURES
France BOULLONNOIS Jérôme FRANCE TÉLÉVISIONS
France BOURGOIN Valérie CNC
France BOURON Arnaud MIROSLAV PILON
France BOURREL Jean-François EDDY PRODUCTION
France BOURSE Shanti LA STATION ANIMATION
France BOUTBOUL Pascal ZAGTOON
France BOUTHORS Jean FOLIMAGE
France BOYER Marc LARDUX FILMS
France BRAULT Pierrick ILLUMINATION MAC GUFF
France BREDIN Frédérique CNC
France BRETON Gaspard DYNAMIXYZ
France BRIET Guillaume SPACESHEEP
France BRIZÉ Jérôme MOVING PUPPET
France BROTOT Anne ECV
France BROUTY Stéphane BRASSART LYON
France BRUN Rémi MOCAPLAB
France BRUNE Jean XILAM ANIMATION
France BRUNET Pascal RELAIS CULTURE EUROPE / BUREAU EUROPE CRÉATIVE FRANCE - MEDIA
France BRUNET Philippe ALTIMAX
France BUISSON Rémi NOE INTERACTIVE
France BURLET Céline ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France BUTEL Stéphane SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France CAILLIAU Damien ALTIMAX
France CALVET Clément SUPERPROD
France CANAULT Lucile FRANCE TÉLÉVISIONS
France CARCONE Gilles MIROSLAV PILON
France CARLE Roxan FAUNS
France CARLIER Adriana ZAGTOON
France CARLIER Estelle ECV
France CASSI Amandine MIP MARKETS - MIPJUNIOR / REED MIDEM
France CASTAING Aymeric I CAN FLY
France CAUCHON Sébastien UNIFRANCE
France CAUMARTIN Marie 2 MINUTES
France CAVOIT Estelle OCCITANIE FILMS
France CAYOL Laurent dit "Bo Geste" LA BELLE ÉQUIPE
France CECILLON Lubna CARIBARA ANNECY
France CELESTE Jérémy ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France CERTOUX Jérémy DWARF ANIMATION
France CHABANEL Bruno ARTEFACTS STUDIO
France CHAIZE Gaël FAUNS
France CHAMEKH Madjid INTHEBOX
France CHAPELLON Yann FRANCE TÉLÉVISIONS
France CHARLET Alexandre LES FILMS DU CYGNE
France CHARNAY Julie RENCONTRES AUDIOVISUELLES
France CHARRA Thomas GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France CHARRIER Aurélien NUKEYGARA
France CHAUFFARD Bruno ILLUMINATION MAC GUFF
France CHAUVELIE Nicolas GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France CHAZE Stéphane XILAM ANIMATION
France CHÉROT-TREMBLAY Lizy CNC
France CHETAIL Stéphanie AUDIENS
France CHEVAIS Laurent
France CHEVÉ Pascal THE PLACE 2 BE
France CHEYNET Sophie CNC
France CHIAROTTO Vincent ECV
France CHOQUET Matthieu ZAGTOON
France CHOUPAS Sébastien LE CAFÉ PIXEL
France CLAEYS Patrick L'IDEM / CFA RÉGIONAL DES INDUSTRIES CRÉATIVES ET NUMÉRIQUES
France CLAIRET Alexis LADYDINDE
France CLAQUIN Cédric DESCABESTRA
France CLAUSS Jérôme MOVING PUPPET
France CLAVELIN Arnaud BIG COMPANY
France CLAVETTE Sébastien ANKAMA
France COGARD Amel FRANCE TÉLÉVISIONS
France COLIN Sébastien RÉGION ILE-DE-FRANCE
France COLLONGE Alexandre ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France COLOU François GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France COMBEAU Anthony 2 MINUTES
France CONSTANTINE Clélia SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France CORBERAND Marie COMPOSITE FILMS
France CORDA Salvatore FELIX CRÉATION
France CORLI Angélique PROGISS / 3DVF
France CORMIER Laurent CNC
France CORTEY Michel LA STATION ANIMATION
France COSENTINO Cyril PROGISS / 3DVF
France COTILLARD Chrystelle FRANCE TÉLÉVISIONS
France COTTET Jean-Marc FRENCH TECH IN THE ALPS - ANNECY
France COUTAZ Sophie 2 MINUTES
France COUVREUR Maxime SERRE NUMÉRIQUE
France CROSNIER Lilyane RELAIS CULTURE EUROPE / BUREAU EUROPE CRÉATIVE FRANCE - MEDIA
France CSINIDIS Jean Laurent FILMS DE FORCE MAJEURE
France CUSIN Gilles TERACTEM
France D'ALMEIDA Alexandre AR +
France DADET Stéphane BRASSART LYON
France DALBERA Stéphane DYNAMIXYZ
France DAMIANO Stéphane ADÉLIE PROD
France DANARD Benoit CNC
France DAVID Vincent AUDIENS
France DE BANVILLE Marie SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France DE GARDEBOSC Florence BRASSART LYON
France DE PASTRE Béatrice CNC - CENTRE NATIONAL DU CINÉMA ET DE L'IMAGE ANIMÉE
France DE PINS Arthur 2 MINUTES
France DE ROSANBO Nicolas EDDY PRODUCTION
France DE SOUSA Lionel CNC
France DE VITA Christian TEAMTO
France DE WILDE Patricia TEAMTO
France DEBITUS Marie L'ATELIER
France DEBITUS Thomas L'ATELIER
France DEL SOLAR Aïda GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France DELACHANAL Christophe KOLOR
France DELACHENAL Michaël ZAGTOON
France DELAFONT Kenza VARIETY
France DELALANDE Alice CNC
France DELALANDE Catherine ACCUEIL DES TOURNAGES EN BRETAGNE
France DELARIEU Christophe BELLECOUR ÉCOLE CAMPUS REPUBLIQUE
France DELEAU LATOURNERIE Quentin UNIFRANCE
France DELEPELAIRE Félix ÉCOLE ÉMILE COHL
France DEMARTELET Geoffrey ANKAMA
France DEMOLDER Emmanuelle PICTANOVO - IMAGES EN HAUTS DE FRANCE
France DENIS Jean-Jacques ANKAMA
France DENOUAL Arnaud YMAGIS - DCINEX
France DEPUNTIS Eric CHICKEN'S CHICOTS PRODUCTION
France DERNAUCOURT Alexis ZYNCO STUDIO
France DESBROSSE Guillaume AVANT GOUT STUDIOS
France DESROCHES Chantal KAIBOU PRODUCTION INC
France DIGARD Thomas ANKAMA
France DIOT Pascal PIL LE PÔLE IMAGE DE LIÈGE
France DONIKIAN Stéphane GOLAEM
France DOUCHAMPS Charlène PRIMI
France DRAPEAU Claude FRANCE TÉLÉVISIONS
France DRIANT Claudine TVPAINT DEVELOPPEMENT
France DU PONTAVICE Marc XILAM ANIMATION
France DUCHAUSSOY Linda ANKAMA
France DUCORD Alexis 2 MINUTES
France DUFOUR Frédéric SAE INSTITUTE PARIS
France DUMAS Laurie HIVENTY (MONAL GROUP)
France DUPOMMIER Isabelle FRENCH TECH IN THE ALPS - ANNECY
France DUQUESNE Aurore GLANCE / MEDIAMÉTRIE
France DUVAL Julien ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France DUVAL Olivier CARIBARA ANNECY
France EGURROLA Claudia PROCOLOMBIA
France EMBALO Umaru KNIGHTWORKS
France EMIN Patrick FRENCH TECH IN THE ALPS - ANNECY
France ERARD Marion PARIS ACM SIGGRAPH
France ESTEVES Catherine LES FILMS DU POISSON ROUGE
France ESTRADA Annelyse TERACTEM
France EVENO Cécile RÉGION BRETAGNE
France FABRE Julien ANKAMA
France FAGRACH Elyesse FRANCE TÉLÉVISIONS
France FAJNER Jérémie SUPERPROD
France FAUCON André FRANCE TÉLÉVISIONS
France FAUCONNET Florian DATECH
France FAURE-WARTHON Sophie CNC
France FAVRE FÉLIX Jérôme HYPERFICTION
France FAVRE-FELIX Adrien INTHEBOX
France FAVREAU Emmanuel INA - INSTITUT NATIONAL DE L'AUDIOVISUEL
France FAYE Marc NOVANIMA PRODUCTIONS
France FEILDEL Kévin AGM FACTORY
France FERNANDEZ Luc FAUNS
France FERRY Cyrille WESTERN DIGITAL FRANCE
France FERY Camille MIROSLAV PILON
France FLORINDA Jean-Luc ILLUMINATION MAC GUFF
France FONT Jacques HELP DISTRIBUTION
France FOUGERONT Charles MOCAPLAB
France FOUGERONT Gilda RELAIS CULTURE EUROPE / BUREAU EUROPE CRÉATIVE FRANCE - MEDIA
France FOUQUET Claire EESI - ÉCOLE EUROPÉENNE SUPÉRIEURE DE L'IMAGE
France FOUQUET Fabrice AGRAF - AUTEURS GROUPÉS DE L'ANIMATION FRANÇAISE
France FOURNIER Thomas SAPIN SYMPA
France FRANCO Aviva SYNCMAGIC
France FRANCO Olivier
France FRANÇOIS Jean-Luc AGRAF - AUTEURS GROUPÉS DE L'ANIMATION FRANÇAISE
France FRANCOIS STEININGER Samuel COMPOSITE FILMS
France FRARESSE Alexandra GIDUMO
France FREUCHET Rémy BELLECOUR ÉCOLE CAMPUS REPUBLIQUE
France FRIEDMAN Denis DENIS FRIEDMAN PRODUCTIONS
France FRITZINGER Marec GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France FROMEAUX Jérôme 2 MINUTES
France GABELLA Mathieu FAUNS
France GAL-REGNIEZ David IMAGINOVE
France GANGNEUX Annabelle CICLIC CENTRE VAL DE LOIRE
France GARNERO Jean-Baptiste CNC
France GASTONE Nathalie MIP MARKETS - MIPJUNIOR / REED MIDEM
France GAUDETTE Frédéric NOVAMOTION
France GAUDINO Olivier ARTEFACTS STUDIO
France GAUJAL Ludovic POST LOGIC
France GAUTHIER Pierre-Alexandre PAG EDITIONS
France GAUTIER Pascal AR +
France GAYRARD Pascal 4.21 PRODUCTIONS
France GEFFROY Yannick SLIM CRICKET
France GEMOT Guillaume EMCA - ÉCOLE DES MÉTIERS DU CINÉMA D'ANIMATION
France GENDRE Christine UNIFRANCE
France GENTY Matthieu DIGITAL GRENOBLE
France GERMOND Fabienne MIP MARKETS - MIPJUNIOR / REED MIDEM
France GHOUI Mohammed HP - HEWLETT PACKARD FRANCE
France GHOZAEL Audrey FRENCH TECH IN THE ALPS - ANNECY
France GIEZENDANNER Fabienne ZERO DE CONDUITE PRODUCTIONS
France GINARD Frédérique FRANCE TÉLÉVISIONS
France GIUSIANO Thomas TU NOUS ZA PAS VUS PRODUCTIONS (TNZPV)
France GOBY François-Xavier (FX) COMPOSITE FILMS
France GODEAU Jean-Marie ARTEFACTS STUDIO
France GOGUET-CHAPUIS Fabrice CHAL CRÉATION
France GOOSSENS Benjamin ZAGTOON
France GORGIARD Emmanuelle CARAVANIM
France GOULAHS TAKAOKA Mesa DATECH
France GOUY Jérôme INA - INSTITUT NATIONAL DE L'AUDIOVISUEL
France GRINDATTO Annabel IMAGINOVE
France GROLLERON Pierre EMCA - ÉCOLE DES MÉTIERS DU CINÉMA D'ANIMATION
France GROSPERRIN Thomas CNC
France GROSPIRON Matthieu THE PLACE 2 BE
France GRZEGOREK Christine 2 MINUTES
France GUENEAU Charlène ANKAMA
France GUERIN Joachim DWARF ANIMATION
France GUERTZON Carole FRANCE TÉLÉVISIONS
France GUERY Elisabeth MEDIAWAN ANIMATION
France GUILLOT Caroline MEDIAWAN ANIMATION
France GUILLOUX Jean-Marie CABINET JEAN MARIE GUILLOUX
France HACHMI Mariam 2 MINUTES
France HANNEBICQ Siméon ECV LILLE
France HAUDUCOEUR Sandrine ARTFX
France HAYE Nicolas STUDIO REDFROG
France HAYS-NARBONNE Aymeric ÉCOLE ÉMILE COHL
France HAZARD Vincent GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France HELLOUIN Guillaume TEAMTO
France HÉNON Pierre PARIS ACM SIGGRAPH
France HERGAUX Cécile CUBE CREATIVE PRODUCTIONS
France HERMAND Bastien ECV
France HERNANDEZ Patrick BAGAN FILMS
France HESBERT Aude UNIFRANCE
France HEYNEMANN Baptiste CNC
France HIRSCHMANN Romain XILAM ANIMATION
France HITIER Sabine 2 MINUTES
France HO Raymond WESTERN DIGITAL FRANCE
France HOUSSIN Xavier ANKAMA
France HOUZE Guillaume ANKAMA
France HREICH John ILLUMINATION MAC GUFF
France HUG Elise ALTER EGO PRODUCTION
France HUVELIN Maurice GIRELLE PRODUCTION
France HYUNG LEE Min DWARF ANIMATION
France IMBERT-CLERY Géraldine ALL RIGHTS ENTERTAINMENT SAS
France INGBERG Raphaële DUPUIS ÉDITIONS & AUDIOVISUEL
France IRANJI PIROOZI Mahmood HOORAKHSH STUDIOS
France JABRANE Younès WACOM EUROPE GMBH
France JACQ Boris ILLUMINATION MAC GUFF
France JACQUET Joseph FRANCE TÉLÉVISIONS
France JACQUET Pierrot BRUNCH STUDIO
France JACQUET Valérie VILLE DE MARSEILLE
France JACQUOT Éric BLUE SPIRIT STUDIO
France JAIS Emmanuelle POST LOGIC
France JAMMET Magali CNC
France JANKOVIC Christophe PRIMA LINEA PRODUCTIONS
France JEAN-MARIE Olivier XILAM ANIMATION
France JENNY Alexandre KOLOR
France JOBBE-DUVAL Guillaume SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France JOELLE Caroline MIROSLAV PILON
France JOLY Eloïse CICLIC CENTRE VAL DE LOIRE
France JOUBERT Vincent FAUNS
France JOURDAN Michel FILMART - HONG KONG TRADE DEVELOPMENT COUNCIL (HKTDC)
France JUILLARD Quentin BELLECOUR ÉCOLE CAMPUS REPUBLIQUE
France JULLIEN François-Xavier RENNES METROPOLE
France JUSTAUD Alexandra STUDIO 100 ANIMATION
France KAPLAN Vanessa KIUPE
France KHERIF Nordine WESTERN DIGITAL FRANCE
France KINER Gilbert ARTFX
France KORNFELD Thomas NOMAD FILMS
France KOUPER Corinne TEAMTO
France KOZAK Didier GIDUMO
France KRIVOCHEINE Alain ORIGINE FILMS
France LA COMBE Claire 2 MINUTES
France LAAS Laura FRANCE TÉLÉVISIONS
France LACHASSE Jim ÉCOLE ÉMILE COHL
France LACÔTE Marion GIRELLE PRODUCTION
France LAISSUS Lionel KOLOR
France LAKHOUACHE Haiet TEAMTO
France LALANNE Rémy PRIMCODE
France LAMARD Dorothée FRANCE TÉLÉVISIONS
France LANCHIER Dorothée ELLIPSANIME PRODUCTIONS
France LANET-KERRAND Chantal FRANCE 4
France LANET-KERRAND Chantal FRANCE TÉLÉVISIONS
France LANGEVIN Dominique CARIBARA ANNECY
France LAPORTERIE Pierre ECV
France LARROUQUERE-HEREYRE Philippe IMAGINOVE
France LAUNAY Nicolas PÔLE 3D - ÉCOLE D'ANIMATION 2D/3D, JEUX VIDÉO, EFFETS SPÉCIAUX
France LAURENT Agnès WESTERN DIGITAL FRANCE
France LAVIEC Marine ANDALMA
France LAVILLAT Alexis NORMAAL ANIMATION
France LE FLOCH-VERGNON Fanny 4.21 PRODUCTIONS
France LE LEVIER Bruno CUBE CREATIVE PRODUCTIONS
France LE PESANT Cyril KNIGHTWORKS
France LE PON Yann BELLECOUR ÉCOLE CAMPUS REPUBLIQUE
France LE ROCH Delphine ILLUMINATION MAC GUFF
France LE TÉTOUR Sophie CNC
France LEBORGNE Vincent BRASSART LYON
France LECLERC Philippe ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France LECLERCQ Vincent CNC
France LECOMTE Fabien POST LOGIC
France LEE Andre Seungwook VISUAL COMMUNICATION GROUP
France LEFEBVRE Agathe AGM FACTORY
France LEGAY Yann AGM FACTORY
France LEGER Eléonore INTHEBOX
France LEGUERN Julie ATELIER DE SÈVRES
France LEMERCIER Yann KOLOR
France LEMONNIER Samra FRANCE TÉLÉVISIONS
France LEMOULAND Jean-Pierre JPL FILMS
France LÉONIE Chevais ILLUMINATION MAC GUFF
France LEPINAY Luciano TCHACK
France LÉPINE-KARNIK Valérie FILM FRANCE
France LESCUYER DE SAVIGNIES Dominique AR +
France LESSERTISSEUR Alexandre CHAL CRÉATION
France LESTRADE Cécile ALTER EGO PRODUCTION
France LEVASSEUR Elie CROSS VIDEO DAYS
France LEVERT Rémy ALTIMAX
France LIARD Edwina IKKI FILMS
France LIEGEOIS Matthieu TCHACK
France LIENARD Hélène FRANCE TÉLÉVISIONS
France LIMET Sun PLANKTOON
France LINOT Emmanuel SOLIDANIM
France LIOT Ronan DYNAMIXYZ
France LIRA Fernando SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France LONGCHAMP Cédric REPLAY STORY
France LOSA Diego INA - INSTITUT NATIONAL DE L'AUDIOVISUEL
France LOUKIL Majid CUBE CREATIVE PRODUCTIONS
France LOURY Martin TERACTEM
France LUCAS Anne EMCA - ÉCOLE DES MÉTIERS DU CINÉMA D'ANIMATION
France MADOUNI Fazia FUTURIKON
France MAESSEN Véronique PÔLE ACTION MÉDIA
France MAGNIER Fabrice ANKAMA
France MAGRANGEAS raoul 4.21 PRODUCTIONS
France MAHE Bruno ILLUMINATION MAC GUFF
France MAKHLOUF Medhi IMAGINOVE
France MAKOWSKI Louise FRANCE TÉLÉVISIONS
France MALBOROUGH Stéphanie PROGISS / 3DVF
France MALCOMBE Christophe HURRA! STUDIOS
France MALKI Samir ADESIAS
France MANGOLD Carole IMAGINOVE
France MARCHET Yann COMMISSION DU FILM D'ILE-DE-FRANCE
France MARECHAL Benjamin BRAINTIME
France MARECHAL Sandra FRANCE TÉLÉVISIONS
France MARGUIN Moïra GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France MARIE Cyril BRAINTIME
France MARIN Mathieu INTHEBOX
France MARISSAL Camille ECV LILLE
France MARQUET Lucile PRIMI
France MARREL Aurélien ATELIER DE SÈVRES
France MARREL Florian ATELIER DE SÈVRES
France MARRONE Giuisi GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France MARTEAU Hélène FRANCE TÉLÉVISIONS
France MARTIN Maud L'IMAGE D'APRÈS
France MARTIN Pascal PROGISS / 3DVF
France MARTINET Jean-Philippe MEDICAIRN
France MARTINEZ Cristobal FAIS PÉTER LA PROD !
France MARTINOT Marion PÔLE IMAGE MAGELIS
France MARTINOT-LAGARDE Tifenn DRAC ILE DE FRANCE
France MARTY Lionel ABOUT PREMIUM CONTENT - APC
France MASLANKA Frédérick ZERO DE CONDUITE PRODUCTIONS
France MASSACCI Manon POST LOGIC
France MASSIE Christophe FICAM (FÉDÉRATION DES INDUSTRIES DU CINÉMA DE L'AUDIOVISUEL ET DU MULTIMÉDIA)
France MASSON Sophie SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France MAURICE Kadaoui DIGIMANIA LTD
France MAYET Quentin AR +
France MÉDÉA Laurent TIKTAK PRODUCTION
France MÉDÉA Laurent TIKTAK PRODUCTION
France MEESTERS Julien MIKROS IMAGE
France MEFTAHI Lyes SYNCMAGIC
France MELAC Thierry BELLECOUR ÉCOLE CAMPUS REPUBLIQUE
France MELONI Pierre XILAM ANIMATION
France MERAT Cécile DWARF ANIMATION
France MEYLAN Jean-Christophe FELIX CRÉATION
France MICHEL Franck FAIS PÉTER LA PROD !
France MILLER Chloé TEAMTO
France MIRLEAU Pascal SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France MIRSKI Jean-Yves FICAM (FÉDÉRATION DES INDUSTRIES DU CINÉMA DE L'AUDIOVISUEL ET DU MULTIMÉDIA)
France MISSOUM Djamila SYNCMAGIC
France MIT Stéphane MIROSLAV PILON
France MOCIK Jean-Claude INA - INSTITUT NATIONAL DE L'AUDIOVISUEL
France MOCQUET Serge POST LOGIC
France MOELLER Guido WACOM EUROPE GMBH
France MOIRE Coline ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France MONDON Lorène DIGIMAGE
France MONSARRAT Charlotte CARIBARA ANNECY
France MONTAIGNE Marion FOLIMAGE
France MONTGERMONT Yann WACOM EUROPE GMBH
France MOOG Elodie TVPAINT DEVELOPPEMENT
France MORDELET Marc DYNAMIXYZ
France MORFIN Mathieu GOBI STUDIO
France MORICEAU Valentin CUBE CREATIVE PRODUCTIONS
France MORIN DIOLE Rodolphe SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France MORIO Joris SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France MORTEYROL Frédéric SPACESHEEP
France MOSSAZ Céline LADYDINDE
France MOUNIER Florent 2D3D ANIMATIONS
France MOURLAM Jérémy FOLIMAGE
France MUNOZ Santine TCHACK
France NAGORNY Frédéric GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France NARDINO Laetitia IMAGINOVE
France NICOLAS Michel FOLIMAGE
France NINO Franco ILLUMINATION MAC GUFF
France NUNES Jérôme FILMS DE FORCE MAJEURE
France NZINZI Fabrice ANKAMA
France OGIER Jean-Marc CARAVANIM
France OLIVIER Pierre AGRAF - AUTEURS GROUPÉS DE L'ANIMATION FRANÇAISE
France PAGOT Alexandre CUBE CREATIVE PRODUCTIONS
France PALMA Christophe L'IDEM / CFA RÉGIONAL DES INDUSTRIES CRÉATIVES ET NUMÉRIQUES
France PANDIANI Milvia CNC
France PARIAS Xavier 2 MINUTES
France PARIK Florence HIVENTY (MONAL GROUP)
France PARODI Marie ILLUMINATION MAC GUFF
France PARSONS Caroline HUMAN ACADEMY EUROPE
France PATAY Jean-Yves MEDIAWAN ANIMATION
France PATINO Bruno FRANCE TÉLÉVISIONS
France PAULY Alienor NOVANIMA PRODUCTIONS
France PAYET Edy AGENCE FILM REUNION
France PAYET Vincent AGENCE FILM REUNION
France PECHERAND Elodie ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France PELE Réjane MERCENARIES ENGINEERING
France PELLÉ David ILLUMINATION MAC GUFF
France PELLOUX-PRAYER Jordane TVPAINT DEVELOPPEMENT
France PENASA Raphael FAUNS
France PEREZ-BELLIERE Maria MIP MARKETS - MIPJUNIOR / REED MIDEM
France PERISSE Elise PRIMI
France PERON Camille PRO CHILE
France PEROUZE Hervé MEDIAWAN ANIMATION
France PÉROUZE Olivier MEDIAWAN ANIMATION
France PERRIN Odile GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France PEYRONNET Dominique BELLECOUR ÉCOLE CAMPUS REPUBLIQUE
France PEYRUSSE Bénédicte BIG COMPANY
France PFOHL Christian LARDUX FILMS
France PHILIBERT PHILLIBOIS Véronique MEDIAWAN ANIMATION
France PIERA Stéphane AGRAF - AUTEURS GROUPÉS DE L'ANIMATION FRANÇAISE
France PIFFARETTI Adrien AVANT GOUT STUDIOS
France PILLON Alexandre GOLAEM
France PILOT Cédric MEDIAWAN ANIMATION
France PINOL Olivier DWARF ANIMATION
France PIQUET Stéphane FORMANIMATION
France PITIOT Franck MIROSLAV PILON
France PLAISANT Cédric ANKAMA
France PLAISANT GUILLEMANT Pauline ANKAMA
France POINAS Corinne AVANT GOUT STUDIOS
France POINSARD Flore FAUNS
France POIREL Joy ILLUMINATION MAC GUFF
France POLACK Fabien ILLUMINATION MAC GUFF
France POLLIEN Jean-Philippe BIG COMPANY
France PORRECA Anne-Marie ECV
France PORTAIL KERNEL Vicky FRANCE TÉLÉVISIONS
France PORTELLI Yves GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France POUSSET Nelly INA - INSTITUT NATIONAL DE L'AUDIOVISUEL
France POUSSOU Carine ARTFX
France POUVARET Laurent LA POUDRIÈRE
France PRALLET-DUJOLS Frédéric FRANCE TÉLÉVISIONS
France PRIBILE Sébastien PLANKTOON
France PRIMAULT Igor CNC
France PRUVOST Catherine FRANCE TÉLÉVISIONS
France PUECH Frédéric ANKAMA
France QUIGNON Carine MIKROS IMAGE
France QUILLET Emmanuel MARMITAFILMS
France RAUCOULES Gérard ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France RAULO Camille JPL FILMS
France RECAYTE Laetitia NEWEN DISTRIBUTION
France RÉGINAUD Éric CICLIC CENTRE VAL DE LOIRE
France REGNAULT Julien PAG EDITIONS
France RENARD Fanny BELLECOUR ÉCOLE CAMPUS REPUBLIQUE
France RENATO - ONCE UPON A TOON
France REPIQUET Nathalie PROGISS / 3DVF
France REY Christine L'IDEM / CFA RÉGIONAL DES INDUSTRIES CRÉATIVES ET NUMÉRIQUES
France REY Mathieu TU NOUS ZA PAS VUS PRODUCTIONS (TNZPV)
France REYSSAT Pierre MEDIAWAN ANIMATION
France REYT Jean-Baptiste FRANCE TÉLÉVISIONS
France RICHE Philippe MIROSLAV PILON
France RIO Guillaume MIROSLAV PILON
France RIVIERE Alice ÉCOLE ÉMILE COHL
France RIZZO Stéphane VILLE DE MARSEILLE
France ROBIN Amandine FICAM (FÉDÉRATION DES INDUSTRIES DU CINÉMA DE L'AUDIOVISUEL ET DU MULTIMÉDIA)
France ROBOAM Constance TEAMTO
France ROCA Pierre PÔLE ACTION MÉDIA
France ROCH Stéphanie INA - INSTITUT NATIONAL DE L'AUDIOVISUEL
France RODELET Antoine HARI PRODUCTIONS
France RODES Susane CNC
France ROFIDAL Magali IMAGINOVE
France ROGER Loïc ANKAMA
France RONGET Christian LA STATION ANIMATION
France ROSSI Benoit PAG EDITIONS
France ROSTEIN Denis FRANCE TÉLÉVISIONS
France ROULET Valentine CNC
France ROUSSEL David CARAVANIM
France ROUSSEL Pascale ANKAMA
France ROUVIERE Aurélie FRANCE TÉLÉVISIONS
France ROUX Anthony ANKAMA
France ROUX Jean-Luc ANKAMA
France SABOURIN Thomas ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France SAGET Sophie FOLIMAGE
France SAHRAI Laleh ILLUMINATION MAC GUFF
France SALANOVA Florian L'IDEM / CFA RÉGIONAL DES INDUSTRIES CRÉATIVES ET NUMÉRIQUES
France SALVI Aline FABRIQUE D'IMAGES
France SAMUEL Franck LA STATION ANIMATION
France SARAZIN Jean-François VANILLA SEED
France SARTORI Sophie CNC
France SAUZEAU Éléonore PRIMI
France SAVARINO Jean-Luc PARIS ACM SIGGRAPH
France SAVOIE Etienne INTHEBOX
France SAVOYAT Clément MIROSLAV PILON
France SCALI Daniele L'IDEM / CFA RÉGIONAL DES INDUSTRIES CRÉATIVES ET NUMÉRIQUES
France SCHMERKIN Nicolas SCHMUBY PRODUCTIONS
France SCHOLL Eric TVPAINT DEVELOPPEMENT
France SÉJOURNÉ Raphaël MEDIAWAN ANIMATION
France SEYDOUX Antonin ILLUMINATION MAC GUFF
France SEZNEC Bruno PISTE ROUGE (SO NORD)
France SEZNEC Christine PISTE ROUGE
France SIBERTIN Pascal WACOM EUROPE GMBH
France SIGWALT Patrick SCORE FACTORY
France SIMONET Mary PÔLE IMAGE MAGELIS
France SIMONETTI Marc WACOM EUROPE GMBH
France SOLOVEICIK Sandrine FRANCE TÉLÉVISIONS
France SOLT Héloïse ÉCOLE ÉMILE COHL
France SOUFFLOT Marie IMAGINOVE
France SOUMACHE Aton MEDIAWAN ANIMATION
France SOURIS Caroline TEAMTO
France SPILBAUER Jean-Pierre COMMISSION DU FILM D'ILE-DE-FRANCE
France SPINER Jean-Michel 2 MINUTES
France STRIPPOLI Clément KOLOR
France SZCZERBAKOW Cyril MIP MARKETS - MIPJUNIOR / REED MIDEM
France TADDEI Jean PÔLE 3D - ÉCOLE D'ANIMATION 2D/3D, JEUX VIDÉO, EFFETS SPÉCIAUX
France TALLARON Patrick FOLIMAGE
France TAMURA Yoshi ANKAMA
France TEISSEDRE Isabelle ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France TEMPLIER Dominique FOLIMAGE
France TENINGE Annick LA POUDRIÈRE
France THIBAUDEAU Sébastien ZAGTOON
France THIERRY Frey PARIS ACM SIGGRAPH
France THIREAU Elise GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France THOMAS Simon MIKROS IMAGE
France THOMAS-CHAFFANGE Sébastien AUVERGNE-RHÔNE-ALPES CINÉMA
France THOMASSE David CARAVANIM
France THONET Frédéric MIROSLAV PILON
France THOURET Florian CARIBARA ANNECY
France TODESCO Cédric BRASSART LYON
France TOGORA Fafah ANKAMA
France TOHME Rami KOLOR
France TOLEDO Carole TEAMTO
France TOMAT Olivier IMAGINOVE
France TOROSSIAN Stéphane WACOM EUROPE GMBH
France TOTEMS Catherine ATELIER DE SÈVRES
France TRANCHAND Carole O'BAHAMAS
France TREMORLIÉRES Gaëlle 2 MINUTES
France TRIBONDEAU Ness INTHEBOX
France TROUILLOT Virgile PLANET NEMO ANIMATION
France TROUT Nicolas MIKROS IMAGE
France TROUVÉ Laurence AGRAF - AUTEURS GROUPÉS DE L'ANIMATION FRANÇAISE
France TSURKAN Lilia SCHOOL-STUDIO "SHAR"
France TURBEZ Karim FORMANIMATION
France TURKOVICS Rudy PICTANOVO - IMAGES EN HAUTS DE FRANCE
France TZANOS Georges SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France URROZ Ilan PRIMI
France VACHEY Philippe AUDIOGAMERS
France VALLEE Nicolas BRASSART LYON
France VALLET Julien MIKROS IMAGE
France VAN HOOREBEKE Olivier DIGITAL GRAPHICS
France VANCAUWENBERGHE Nathalie ILLUMINATION MAC GUFF
France VANDAMME Marina BIAF - BUCHEON INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL
France VAULPRÉ Frédéric GLANCE / MEDIAMÉTRIE
France VEGA Melissa DANDELOOO
France VEILLON Olivier-René COMMISSION DU FILM D'ILE-DE-FRANCE
France VERLEY Nicolas GOLAEM
France VERMEEREN Virginie TERACTEM
France VEYRIE Vincent ANATOLE
France VIDAL Régis CARIBARA ANNECY
France VIE Jill-Jênn PARIS ACM SIGGRAPH
France VILLARD Vincent ATELIER DE SÈVRES
France VILLEDIEU Julien SNJV - SYNDICAT NATIONAL DU JEU VIDÉO
France VION Christian FRANCE TÉLÉVISIONS
France VONARB Alexis MEDIAWAN ANIMATION
France VOUGNON Barbara ZERO DE CONDUITE PRODUCTIONS
France WATTIAUX Elodie CELACTION LTD.
France WEBER Fanny TEAMTO
France WERTBROUCK Céline ANKAMA
France WILSON Susie DWARF ANIMATION
France WINNICKI Dorian SPACESHEEP
France WIPLIER Camille XILAM ANIMATION
France WOJNAROWSKI Nicolas GIDUMO
France ZAKSAS-LALANDE Laurence FRANCE TÉLÉVISIONS
France ZAKY Linda ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France ZOUAGHI Séréna VILLE DE MARSEILLE
Germany BALLACCHINO Sascha WACOM EUROPE GMBH
Germany BEST Michael ZOOBE MESSAGE ENTERTAINMENT GMBH
Germany BLOCK Andrea LUXX FILM / LUXX STUDIOS
Germany DELANOUE Alexis ZOOBE MESSAGE ENTERTAINMENT GMBH
Germany ESPIGARES Alexandre BIDIBUL PRODUCTIONS
Germany HAAS Christian LUXX FILM / LUXX STUDIOS
Germany HENEKA Alexandra KURZFILM AGENTUR HAMBURG E.V.
Germany KNUDSEN Kristine DEN SISTE SKILLING AS
Germany MEINIKE Norbert Richard ZOOBE MESSAGE ENTERTAINMENT GMBH
Germany MEYER-HERMANN Thomas STUDIO FILM BILDER GMBH
Germany RICHTER Annegret INTERNATIONAL LEIPZIG FESTIVAL FOR DOCUMENTARY AND ANIMATED FILM - DOK LEIPZIG
Germany ROTHBAUER Andreas PICTURE TREE INTERNATIONAL GMBH (PTI)
Germany SACHER Stephan ZOOBE MESSAGE ENTERTAINMENT GMBH
Germany SCHEURING Martin ANIMATION GERMANY/GERMAN FILMS SERVICE + MARKETING GMBH
Germany WEGENAST Ulrich ITFS - FILM UND MEDIENFESTIVAL GGMBH, INTERNATIONALES TRICKFILM-FESTIVAL STUTTGART
Germany WILLE Jutta GERMAN SHORT FILM ASSOCIATION
Germany WISSKIRCHEN Grit BALANCE FILM GMBH
Hong Kong BEN SENOUCI Nazim ALL RIGHTS ENTERTAINMENT SAS
Hong Kong CHAUZY Chantal ALL RIGHTS ENTERTAINMENT SAS
Hong Kong CONTAT DESFONTAINES Aymeric ALL RIGHTS ENTERTAINMENT SAS
Hong Kong KAN William BORN TO ENTERTAIN STUDIO
Hong Kong LAI Wing Sze BORN TO ENTERTAIN STUDIO
Hong Kong LIU Peggie HKTDC - HONG KONG TRADE DEVELOPMENT COUNCIL / FILMART
Hong Kong PIRIS Aurélien ALL RIGHTS ENTERTAINMENT SAS
Hong Kong SIMONIAN Angelina ALL RIGHTS ENTERTAINMENT SAS
Hong Kong TSE Sally LUV GALAXY COMPANY LIMITED
Hong Kong WONG Cherry FLAMESQUADS CREATIVE LIMITED
Hong Kong WONG Kenneth LUV GALAXY COMPANY LIMITED
Hong Kong YAU Fiona FLAMESQUADS CREATIVE LIMITED
Hong Kong YIH Alwin LUV GALAXY COMPANY LIMITED
Hungary ALEKSEEV Alexey SMF STUDIO (SOYUZMULTFILM)
India BINDIGANAVALE Srinivas VEDATMA ANIMATION STUDIOS LTD & ARENA ANIMATION BANGALORE
India BOLAR Vivek BLUEPIXELS ANIMATION STUDIOS PVT LTD.
India CHAND REBATIKANT / R.k. DIGITALES STUDIOS, A DIVISION OF KARISHMA STUDIOS PVT. LTD.
India CHANDRASEKARAN Sriram independent
India CHILAKA Rajiv GREEN GOLD ANIMATION PRIVATE LIMITED
India DUBEY Arpit NILESH PATEL STUDIOS
India FERNANDES Michele 7MANTLE STUDIOS
India GHOSE Biren TECHNICOLOR INDIA
India GURNANI Anand ANAND GURNANI MEDIA PRIVATE LIMITED - INDIAN PAVILION ORGANIZER
India GURNANI Anita ANAND GURNANI MEDIA PRIVATE LIMITED - INDIAN PAVILION ORGANIZER
India KARPE Ninad APTECH LTD
India LUKKANI Neel Kiran HOPMOTION ANIMATION
India MARAKKARACKAYIL Hanif Mohammed ASIAN INSTITUTE OF GAMING AND ANIMATION (AIGA)
India MOHANTY Ranajit PACAD ANIMATION STUDIO
India NAIR Ambar BFX CGI
India PAHUJA Kamal CRAZY CUB ANIMATION STUDIO PVT. LTD
India PATEL Anish HOPMOTION ANIMATION
India PATEL Nilesh NILESH PATEL STUDIOS
India PRASAD Mayur APTECH LTD
India RAHEJA Sanjay APPU SERIES
India ROY Sukankan RH MEDIA PVT. LTD
India SAM GEORGE Rathan IMIRA ENTERTAINMENT
India SATYANARAYANA MURTHY Adabala YUVA ANIMATION STUDIOS PVT LTD
India SERENO Brijesh 7MANTLE STUDIOS
India SHARMA Puneet ORBIT LIVE
India SHAYAN Adithyan (Adi) DREAMWORKS ANIMATION INDIA UNIT
India SHETTY Chaitra AUTODESK INDIA PVT LTD
India TAKIA Nishith BIOSCOPEWALA PICTURES
India VALSON Suvin AUTODESK INDIA PVT LTD
India ZAINABADI Carmen HOPMOTION ANIMATION
Iran MOKRI Pooyan HOORAKHSH STUDIOS
Iran RAHGOZAR Arman HOORAKHSH STUDIOS
Iran REZAI Christophe HOORAKHSH STUDIOS
Italy BASTIANCICH Alfio SHOWLAB SRL
Italy BELLINAZZI Sarah CREATIVE EUROPE DESK ITALY MEDIA - TURIN OFFICE
Italy CARPINO Maria Teresa MTO 2 SRL
Italy CARRIER RAGAZZI Massimo MAGA ANIMATION STUDIO SPA
Italy CATANZANI Caterina LASTREGO & TESTA MULTIMEDIA - L&T
Italy CRESCENZI Martina MTO 2 SRL
Italy DE SIERVO Luigi RAI COM S.P.A.
Italy ELEUTERI Sabrina RAI COM S.P.A.
Italy FALASCA Anna RAI FICTION
Italy FARNESI Sonia RAI FICTION
Italy FORESTER Carlo JINGLEBELL COMMUNICATION SRL
Italy FRANCHI Giuseppe SAMPLE SRL
Italy FUZELLIER Magali MOVIMENTI PRODUCTION SRL
Italy GENOVESI Roberto RAI COM S.P.A.
Italy GENTILI Massimo MAGA ANIMATION STUDIO SPA
Italy LASTREGO Cristina LASTREGO & TESTA MULTIMEDIA - L&T
Italy MANULI Guido MAGA ANIMATION STUDIO SPA
Italy MENDOLICCHIO Leonardo WACOM EUROPE GMBH
Italy ORBETA Katrin Ann CRABTOON
Italy PANICALI Silvia CICCIOTUN SRL
Italy PASCUZZO Sandra MAGA ANIMATION STUDIO SPA
Italy PAZZANO Federica RAI COM S.P.A.
Italy PELLEGRINI Erica RAI FICTION
Italy PERETTI Luca CICCIOTUN SRL
Italy PINETTI Pietro STUDIO BOZZETTO SRL
Italy ROMANELLI Annita RAI FICTION
Italy SCORZA Giorgio MOVIMENTI PRODUCTION SRL
Italy TESTA Francesco LASTREGO & TESTA MULTIMEDIA - L&T
Italy VADA Giulia SHOWLAB SRL
Italy VALLARINO Federico TOON BOOM ANIMATION
Italy VANHOLLEBEKE Anne-Sophie STUDIO CAMPEDELLI
Japan FUDESAKA Kenta UNIJAPAN
Japan INOUE Ai OKINAWA CONTENTS FUND
Japan IRIE Yoshiro AGENCY FOR CULTURAL AFFAIRS - GOVERNMENT OF JAPAN
Japan KADOWAKI Kenji JAPAN IMAGE COUNCIL
Japan MATSUSHITA Yuka MONT-BLANC PICTURES CO., LTD
Japan NAKADAI Masaaki AGENCY FOR CULTURAL AFFAIRS - GOVERNMENT OF JAPAN
Japan SUZUKI Yoshimi TEZUKA PRODUCTIONS, CO., LTD.
Japan YONESHO Maya STUDIO FILM BILDER GMBH
Latvia ANDERSONE Sabine RIJA FILMS
Latvia ERDMANE-DURANDINA Eva NATIONAL FILM CENTRE OF LATVIA
Latvia KALNAELLIS Vilnis RIJA FILMS
Latvia LESCHIOV Vladimir NATIONAL FILM CENTRE OF LATVIA
Latvia LITVINOVA Olga RIJA FILMS
Latvia VAICKOVSKA Ieva RIJA FILMS
Latvia VITOLS Karlis NATIONAL FILM CENTRE OF LATVIA
Latvia ZAPANE Agnese NATIONAL FILM CENTRE OF LATVIA
Lithuania BRAZDZIONYTE Eva LITHUANIAN FILMS CENTRE
Lithuania BUTNORIUTE Dovile LITHUANIAN FILMS CENTRE
Lithuania LUCINSKAITE Amelija PRIOR ENTERTAINMENT
Lithuania MATULIS Romanas PRIOR ENTERTAINMENT
Lithuania MIGLE Kausylaite OKTA
Lithuania SARNICKIENE Jurgita LITHUANIAN FILMS CENTRE
Lithuania ZUKAS Vitalijus OKTA
Luxembourg BRACK Jérôme ARCANIM-PICTURES
Luxembourg CABOCHE Stéphane CENTRE NATIONAL DE L'AUDIOVISUEL
Luxembourg DALEIDEN Guy FILM FUND LUXEMBOURG
Luxembourg DEGRANDE David ARCANIM-PICTURES
Luxembourg DRUJONT Régis ONYX LUX 3D
Luxembourg ECHE Lilian BIDIBUL PRODUCTIONS
Luxembourg FRISING Marc LYCÉE DES ARTS ET MÉTIERS - BTS DESSIN D'ANIMATION
Luxembourg HENON Christel BIDIBUL PRODUCTIONS
Luxembourg HORBACH David NAKOFX
Luxembourg JANS Nicole FILM FUND LUXEMBOURG
Luxembourg KONGS Claude NAKOFX
Luxembourg KREMER Carole CREATIVE EUROPE MEDIA DESK LUXEMBOURG
Luxembourg KRIEPS Philip CG LUX PRODUCTION SA
Luxembourg LAPORTE Norbert FILM FUND LUXEMBOURG
Luxembourg LECOMTE Tim RADAR
Luxembourg MCCORMACK Sean FABRIQUE D'IMAGES
Luxembourg MILELLA Federico FABRIQUE D'IMAGES
Luxembourg MORINA Telman LYCÉE DES ARTS ET MÉTIERS - BTS DESSIN D'ANIMATION
Luxembourg MOURAIRE David DOGHOUSE FILMS
Luxembourg MUSIQUE Jean-Marie FABRIQUE D'IMAGES
Luxembourg NEUEN Fred RADAR
Luxembourg NILLES Diana CG LUX PRODUCTION SA
Luxembourg PAQUETEAU Laurent FABRIQUE D'IMAGES
Luxembourg PARISSE Christine FABRIQUE D'IMAGES
Luxembourg PEREZ CARRASCO Benigno Ludo CG LUX PRODUCTION SA
Luxembourg QUENAULT Vincent RED LION
Luxembourg RENELLI Fabien MELUSINE PRODUCTIONS / STUDIO 352
Luxembourg ROELANTS Stéphan MELUSINE PRODUCTIONS / STUDIO 352
Luxembourg URBAIN Pierre DOGHOUSE FILMS
Luxembourg VAN GRUNDERBEECK Manoëlle DAME BLANCHE
Luxembourg VINEL Frédérique FABRIQUE D'IMAGES
Luxembourg VOLE Vivi CG LUX PRODUCTION SA
Luxembourg WELTER Béatrice LYCÉE DES ARTS ET MÉTIERS - BTS DESSIN D'ANIMATION
Luxembourg WITZ Laurent ZEILT PRODUCTIONS
Malaysia ABDUL MAJID Mohd Rujhanuddin RGBA STUDIO SDN BHD
Malaysia CHONG Brian LIL CRITTER WORKSHOP SDN BHD
Malaysia FOONG Ken LEMON SKY ANIMATION
Malaysia GABING Zeno GIGGLE GARAGE
Malaysia MANSOR Ahmad Fikkri RGBA STUDIO SDN BHD
Malaysia NG Jin chong MIRAYI SDN BHD
Malaysia OOI Andrew INSPIDEA SDN BHD
Malaysia SEE C.J. INSPIDEA SDN BHD
Malaysia STA MARIA Michelle MALAYSIA DIGITAL ECONOMY CORPORATION SDN BHD (MDEC)
Mexico ABADIE Hector Arnold DEI AR GUACHIN OS
Mexico ACOSTA Gabriela MUV EXPERIMENTO
Mexico AMBRIZ Rodolfo SOCIEDAD FANTASMA
Mexico ÁNGELES Pablo DEI AR GUACHIN OS
Mexico BERMEJO Christian PIXELATL
Mexico DE LA ROSA Gabriel GEN DIGITAL
Mexico INESTA Jose PIXELATL MEXICO
Mexico OCAMPO Ma. Teresa FLOW FREE
Mexico PEREZ Diana Eugenia SERE BREVE
Netherlands 'T HOOFT Albert ANIKEY STUDIOS
Netherlands CLARA D'avout XSENS
Netherlands CRONE Ton ASSOCIATION OF THE NETHERLANDS ANIMATION PRODUCERS (VNAP)
Netherlands LORING Rob XSENS
Netherlands NIEVELD Lisa EYE FILM MUSEUM
Netherlands NIJMAN Patrick NMTRIX ANIMATION STUDIOS
Netherlands PAULICH Monique XSENS
Netherlands TERRA Sebastien XSENS
Norway BERSAAS Arna NORWEGIAN FILM INSTITUTE
Norway BUNDGRAAD Marianne TROLLFILM AS
Norway FEARNLEY Lise MIKROFILM AS
Norway HJELMERUD Ingrid Marie EARTHTREE MEDIA AS
Norway KILLI Anita TROLLFILM AS
Norway MOSVOLD Frank KOOL PRODUKTION AS
Norway SANDNES Hans Jorgen SANDNES MEDIA AS
Norway SIMONS Nick EARTHTREE MEDIA AS
Norway SLÅTTEBREKK Sigurd ANIMANDO AS
Norway SUNDELIN Ingunn TORDENFILM AS
Poland BARGIEL - DIBONA Magdalena BREAKTHRU FILMS
Poland BOBBITT Sean BREAKTHRU FILMS
Poland CZARNY Patrycja KRAKOW FILM FOUNDATION
Poland GEBHARDT Marta ANIMA ART FOUNDATION
Poland GLOWIK Anna GS ANIMATION
Poland GROMADZKA Katarzyna MOMAKIN
Poland HRYCAK Krzysztof NOLABEL
Poland JAROSZUK Zofia SPPA POLISH ANIMATION PRODUCERS ASSOCIATION
Poland JASZCZUROWSKI Robert GS ANIMATION
Poland KACPROWICZ Lukasz GS ANIMATION
Poland KOBIELA Dorota LOVING VINCENT
Poland KOWALCZYK Mateusz PIGEON
Poland KOWALEWSKA-SKOWRON Agnieszka MOMAKIN
Poland LESZCZYŃSKI Wojciech WJTEAM / LIKAON
Poland MATUSZEWSKI Wlodzimierz SMF - STUDIO MINIATUR FILMOWYCH
Poland MROCZEK Anna WJTEAM / LIKAON
Poland PTAK Adam ANIMATION SUPPLIES LTD.
Poland RONIKIER Joanna FILMOGRAF LTD
Poland RUCINSKA Justyna WJTEAM / LIKAON
Poland SAWKO Jaroslaw PLATIGE IMAGE
Poland SOBOLEWSKA Ewa TV STUDIO OF ANIMATION FILMS LTD.
Poland SOSIC Anja HUMAN
Poland SWIATEK Marta KRAKOW FILM FOUNDATION
Poland TOUTOUNGHI Luc SE-MA-FOR TECHNICAL SOLUTIONS SA
Poland WASILEWSKI Marcin GS ANIMATION
Portugal RAMALHO Salette AGENCIA PORTUGUESE SHORT FILM AGENCY / CURTAS METRAGENS CRL
Portugal RIBEIRO José Miguel CASA DA ANIMACAO
Portugal SILVA João AGENCIA PORTUGUESE SHORT FILM AGENCY / CURTAS METRAGENS CRL
Portugal VENTURA Vanessa CASA DA ANIMACAO
Romania ALBOIU Vasile ANIMEST - BUCHAREST ANIMATION FILM FESTIVAL
Romania BRATAN Laurentiu ANIMEST - BUCHAREST ANIMATION FILM FESTIVAL
Romania CONDREA Oleg ANIMEST - BUCHAREST ANIMATION FILM FESTIVAL
Romania ILICEVICI Vlad ANIMEST - BUCHAREST ANIMATION FILM FESTIVAL
Romania ILIESCU Irina-Maria ANIMEST - BUCHAREST ANIMATION FILM FESTIVAL
Romania MITRICA MIHAI ANIMEST - BUCHAREST ANIMATION FILM FESTIVAL
Russia ALDASHIN Mikhail SMF STUDIO (SOYUZMULTFILM)
Russia BORISOVA Elena RUSSIAN ANIMATED FILM ASSOCIATION
Russia DOBROLYUBOVA Valeria BAZELEVS DISTRIBUTION LLC
Russia FEDYAEVSKAYA Nadezhda ANIMATION STUDIO DA
Russia GAIDUKOVA Lyubov SCHOOL-STUDIO "SHAR"
Russia GANIEV Marat TATARMULTFILM, LTD.
Russia GERASSIMOV Alexander MASTERFILM STUDIO
Russia GOLOVIN Evgeniy PAROVOZ ANIMATION STUDIO
Russia GORBUNOV Dmitry X-MEDIA DIGITAL, LLC
Russia GRECHKO Anton VERTEX STUDIOS
Russia GYUZALYAN Norayr AA STUDIO
Russia LEBEDEVA Sveta PRIVATE TECHNOLOGIES, LTD
Russia MALENKINA Elena BAZELEVS DISTRIBUTION LLC
Russia MASTUSOVA Irina RUSSIAN ANIMATED FILM ASSOCIATION
Russia MINES Thatcher POWER ANIMALS UNITED
Russia MOISEEVA Daria RUSSIAN ANIMATED FILM ASSOCIATION
Russia OVANNISYAN Aram AA STUDIO
Russia POPOV Ilya RIKI GROUP
Russia PSHENITSYNA Katerina WIZART ANIMATION - DISTRIBUTION
Russia SHEKHTMAN Anna PAROVOZ ANIMATION STUDIO
Russia SHOSHIN Mikhail PRODUCT DESIGN LLC
Russia SMETANKIN Anton PAROVOZ ANIMATION STUDIO
Russia SMETANKINA Yana PAROVOZ ANIMATION STUDIO
Russia SOTSKOV Vadim KINOATIS, LLC
Russia TITOVA Olga CEREBRO INC.
Russia UFLAND Maria MEDIA I.M
Russia VERESCHAGIN Anton VERTEX STUDIOS
Russia VERESCHAGINA Amina VERTEX STUDIOS
Russia VIRIE Yulia METRONOME FILMS
Singapore MEHTA Anish COSMOS ENTERTAINMENT PTE. LTD.
Singapore POTNIS Devdatta COSMOS ENTERTAINMENT PTE. LTD.
Singapore SANGHVI Ruchita COSMOS ENTERTAINMENT PTE. LTD.
Singapore STAES-POLET Quentin ANKAMA
Singapore VERGHIS Tinu ANKAMA
South Africa ALLIE Ziyaad
South Africa ALVAREZ POSEN Lorraine CROSSTREE CREATIVE
South Africa ANDREWS Toni
South Africa ARGALL Candice BUGBOX ANIMATION
South Africa BOONZAAIER Rudolph
South Africa BUCHANAN Nic PIXCOMM
South Africa CLARKE Daniel BLUE FOREST COLLECTIVE
South Africa CLOETE Nick MIND'S EYE CREATIVE
South Africa CODRON Izidore DIVINE INSPIRATION TRADING
South Africa CODRON Tayla
South Africa COETZEE Hendrik HOOLIGAN PICTURES
South Africa COTTINGHAM Andrew NFVF - NATIONAL FILM AND VIDEO FOUNDATION
South Africa DELLE DONNE Raffaella
South Africa DILLON Kelly DIGITAL BARD
South Africa GUMEDE Naomi NFVF - NATIONAL FILM AND VIDEO FOUNDATION
South Africa HAMMAN Jac HONEY BADGER ANIMATION
South Africa HAWKINS Roger
South Africa HEAVENS Lucy
South Africa HEMMING-RORVIK Monica WESGRO - TOURISM, TRADE AND INVESTMENT PROMOTION AGENCY
South Africa HENNA Sisanda DIAMOND HILL
South Africa LOUIS Clare COAL STOVE PICTURES
South Africa LOWRY Matthew GREEN PLASTIC GUN
South Africa MAKINGS Dianne
South Africa MOGAJANE Isaac DIPRENTE
South Africa NAGE Kebakile BUGBOX ANIMATION
South Africa NKOSI Tollo NFVF - NATIONAL FILM AND VIDEO FOUNDATION
South Africa NOBLE-AREFF Claudia NOBLE PICTURES
South Africa PFEIFFER Nina SHY THE SUN
South Africa RAVELOMANANTSOA Harry RABBIT
South Africa RICKARDS Megan Frances BOONDOGLE FILMS
South Africa RUSCH Jeffrey FIRE FARM
South Africa SAMUELS Pretty NFVF - NATIONAL FILM AND VIDEO FOUNDATION
South Africa SANDILE Swana NFVF - NATIONAL FILM AND VIDEO FOUNDATION
South Africa SCHEEPERS Johannes MAAN CREATIVE
South Africa SCOTT Mike MIKE SCOTT ANIMATION
South Africa SCRIMGEOUR Sarah
South Africa SILVERSTON Anthony TRIGGERFISH ANIMATION STUDIOS (PTY) LTD.
South Africa SMUTS LOUW Julia
South Africa SPINKS Wendy ZEROPOINT 528
South Africa TAYLOR Simon PERIPHERY DEVELOPMENT MEDIA
South Africa TORODE Matthew TINCUP.TV
South Africa TREWEEK Cherie SHY THE SUN
South Africa VAN NIEKERK Natasje
South Africa VAN ROOYEN Thinus ROCK, PAPER, GINGER
South Africa WHYTOCK Aidan WHYTEWOOD CREATIVE AGENCY
South Africa WILSON Nick MY CHILD TV
South Africa WYNAND Lens CENTRE FOR FINE ART, ANIMATION AND DESIGN
South Korea KIM Eugene BIAF - BUCHEON INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL
South Korea LEE Changhyun VISUAL COMMUNICATION GROUP
South Korea LEE Nicolas VISUAL COMMUNICATION GROUP
South Korea NA Sungsik VISUAL COMMUNICATION GROUP
South Korea OH Youngwhan VISUAL COMMUNICATION GROUP
South Korea SEO Chehwan BIAF - BUCHEON INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL
South Korea YOON Kap Yong BIAF - BUCHEON INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL
Spain AGENJO Iván EDEBÉ AUDIOVISUAL S.L.
Spain ALAMILLO Marta FORMA ANIMADA
Spain ALONSO LISBONA Marta TEIDEES AUDIOVISUALS
Spain ALVAREZ Gerardo INMETTA SPAIN
Spain ARES Lorena MOONBITE GAMES
Spain AYALA TSCHUSCHKE Carlos Alberto ABLE & BAKER STUDIOS
Spain BARRACLOUGH Silvia ICEX - SPAIN TRADE AND INVESTMENT
Spain BAZACO Jorge SOLID ANGLE
Spain BERENGUÉ Esteban HOME DE CARAMEL
Spain BIERN Carlos BRB INTERNACIONAL
Spain BONES Giles IMIRA ENTERTAINMENT
Spain BRANDNER GARCIA Cristina NEPTUNO FILMS PRODUCTIONS
Spain CARRERA Victor TV3 TELEVISIÓ DE CATALUNYA - TVC
Spain CASAL Mamen FICCION PRODUCCIONES
Spain CRISTÓBAL Manuel DRAGOIA MEDIA
Spain CUEVAS Trini FABRIQUE D'IMAGES
Spain ELORDI Juanjo SOMUGA
Spain ESPUELAS Isabel ICEX - SPAIN TRADE AND INVESTMENT
Spain ETXARRI ROMO Itziar DOT4
Spain FERNANDEZ ALEGRE Jose Luis SUMMUS RENDER
Spain FERNANDEZ DE VIGO Carlos DREAM TEAM CONCEPT
Spain FERNÁNDEZ GUZMÁN Enrique FORMA ANIMADA
Spain FOMBELLA Patrica PLANETA JUNIOR, S.L.
Spain FOZ POVILL Judit PLANETA JUNIOR, S.L.
Spain FUENTES ARREDONDA Marina CAPITAN ARAÑA
Spain GALÁN Javier EDEBÉ AUDIOVISUAL S.L.
Spain GAMELL Oscar L'IDEM BARCELONA
Spain GOLDBERGER Christophe GOLDBEE ENTERTAINMENT STUDIOS SL.
Spain GOMEZ Victor NAYSEL ENTERTAINMENT
Spain GUITART Teresa TV3 TELEVISIÓ DE CATALUNYA - TVC
Spain HAMPEL Dirk B WATER STUDIOS
Spain HOOGVLIET Patrick TRAFALGAR 13 MUSIC HOUSE
Spain JUAREZ Carlos BASQUE FILMS
Spain LA CASA Nacho CAPITAN ARAÑA
Spain LLOPIS Iván BANJO MUSIC, S.L.
Spain LÓPEZ Luis REFLECT 3D
Spain LÓPEZ GARCÍA Juan Antonio COSMICOSAURIO
Spain MAESTRO Jaime WISE BLUE STUDIOS
Spain MARRO Mercedes TOMAVISTAS
Spain MARTINEZ Angela COSMICOSAURIO
Spain MARTINEZ Nathalie WISE BLUE STUDIOS
Spain MARTINEZ DALMAU Daniel KD PRODUCTIONS TOONS & GAMES, S.L.
Spain MEDINA ESCALANTE William BASQUE FILMS
Spain MEDIR Mar CATALAN FILMS
Spain MENDIETA Jordi DREAM TEAM CONCEPT
Spain MERA DIOS Elena REFLECT 3D
Spain MONTORO Borja U-TAD - CENTRO UNIVERSITARIO DE TECNOLOGÍA Y ARTE DIGITAL
Spain MORA Paloma TV ON S.L.
Spain MORALES Antonio INMETTA SPAIN
Spain NICOLL Francesca ROKYN ANIMATION
Spain NOTHMAN Pierre TOMAVISTAS
Spain PATINO Jorge MOTION PICTURES ENTERTAINMENT
Spain PEREA LEZCANO Damian FESTIVAL ANIMAYO
Spain PEREZ Ruben NAYSEL ENTERTAINMENT
Spain PERRIN Florence WESTERN DIGITAL FRANCE
Spain PIQUERAS Rafa MILKY MOUSTACHE PRODUCTIONS
Spain PRENAFETA Carlos L'IDEM BARCELONA
Spain PRIM Josep MARVIN&WAYNE - SHORT FILM DISTRIBUTION
Spain PUERTAS ANFRUNS Eduard CITOPLASMAS STOP MOTION SL
Spain RAMIREZ Belli ABLE & BAKER STUDIOS
Spain REITG Sergi IMIRA ENTERTAINMENT
Spain RELLO Oriol HOME DE CARAMEL
Spain REY Mercedes U-TAD - CENTRO UNIVERSITARIO DE TECNOLOGÍA Y ARTE DIGITAL
Spain RODRIGUEZ Jose Antonio U-TAD - CENTRO UNIVERSITARIO DE TECNOLOGÍA Y ARTE DIGITAL
Spain SESMA Alfred PACK MAGIC
Spain SICILIA Manuel ROKYN ANIMATION
Spain TAMAYO Israel ANIMA KITCHENT MEDIA S.L.
Spain TAMAYO ALDANA Patricia PACK MAGIC
Spain TORRES Juan LATIDO FILMS
Spain UVIEDO Enrique ERROL FILMS
Spain VIÑUALES ALLUE Fernando SUMMUS RENDER
Spain ZALVE Eva ICEX - SPAIN TRADE AND INVESTMENT
Spain ZARAUZA VILAS Rubén ANIMA KITCHENT MEDIA S.L.
Sweden GEFFENBLAD Uzi ZIGZAG ANIMATION AB
Sweden LINDBLAD Petter SNOWCLOUD FILMS AB
Sweden NISELL Ulrika SWEDISH FILM INSTITUTE
Sweden TSAPPOS Theo SWEDISH FILM INSTITUTE
Sweden WALDESTAM Sara ALPHAVILLE / CHIMNEY GROUP
Sweden WETTRE Karl MALADE AB
Sweden WILHELMSSON Anders SWEDISH FILM INSTITUTE
Sweden YOUSEFI Nima HOB AB
Switzerland BONVIN Aurélia SAE INSTITUTE GENÈVE
Switzerland CONICELLA Pascal KENZAN SA
Switzerland CORBAT Mélanie KENZAN SA
Switzerland KRISTOF Damyan SAE INSTITUTE GENÈVE
Switzerland MILEN Ivanov KENZAN SA
Switzerland MONTJOVENT Pascal KENZAN SA
Switzerland WILLI Roman SAE INSTITUTE GENÈVE
Taiwan CHIU Chen Wei WINNER A&V CORPORATION
Taiwan CHIU Li-wei STUDIO2 ANIMATION LAB
Taiwan HSU Li Wei (Lee) BV ANIMATION STUDIO
Taiwan LU YungFeng JNANA IDEA CO. LTD
Taiwan WANG Yalun GREEN WISH PRODUCTIONS CO. LTD.
Taiwan WU-COFFEY Sharon RED ALIEN STUDIO
Taiwan YANG Ida Shu-Wan COOLERSEA CO.
Taiwan YANG Tina YungTing JNANA IDEA CO. LTD
Ukraine CHERNYSHOV Sergii MASTER VIDEO CO
Ukraine GAVRYLOV Sergii MASTER VIDEO CO
Ukraine GAVRYLOVA Tetiana MASTER VIDEO CO
Ukraine OLESOV Egor ANIMAGRAD
Ukraine TATARNIKOVA Kristina MASTER VIDEO CO
United Kingdom BLAZDELL Andy CELACTION LTD.
United Kingdom BRIGHT Katie FRAMESTORE FILM LONDON
United Kingdom CALEB Alan DIGIMANIA LTD
United Kingdom ESPINOSA Andres PROMEXICO
United Kingdom HOADLEY Joanna ANIMATION SUPPLIES LTD.
United Kingdom LAWRENCE Martin DIGIMANIA LTD
United Kingdom LIPOWICZ Simon CELACTION LTD.
United Kingdom NASCE Ant THE FOUNDRY
United Kingdom NAZARENKO Irina MEDIA I.M
United Kingdom OSINSKA Magdalena ARTHUR COX, LTD
United Kingdom ROCKHILL Tom THE FOUNDRY
United Kingdom SILK Marc ANIMATION SUPPLIES LTD.
United Kingdom SIMMONS Andy ANIMATION SUPPLIES LTD.
United Kingdom SMITH Amy FRAMESTORE FILM LONDON
United Kingdom SPRUCE Kevin FRAMESTORE FILM LONDON
United Kingdom STRUNCK Marion FRAMESTORE FILM LONDON
USA ABOOD Cheryl
USA BELL Christine ANIMATION MAGAZINE
USA DA COSTA Alice ILLUMINATION
USA GOLDBERG Ariel NICKELODEON
USA HUME Lenora TEAMTO
USA IBARRA Sherley NICKELODEON
USA JENNINGS Garth ILLUMINATION
USA KIRKLAND Karen NICKELODEON
USA MOE Hsiang Chin SCHOOL OF VISUAL ARTS MFA COMPUTER ARTS
USA PITTENGER Kenny NICKELODEON
USA PRINCE David CELACTION LTD.
USA RYNDA Phil NICKELODEON
USA SHELTON Sheri ANIMATION MAGAZINE
USA SNYDER Fonda MAINFRAME / RAINMAKER ENTERTAINMENT
USA SPINELLI Claudia NICKELODEON
USA TAYLOR Robert ILLUMINATION
USA THOREN Jean ANIMATION MAGAZINE
USA WANDS Bruce SCHOOL OF VISUAL ARTS MFA COMPUTER ARTS
USA WOJAK Angie SCHOOL OF VISUAL ARTS MFA COMPUTER ARTS
USA WOLFSON Jared ZAGTOON
USA ZAG Jérémy ZAGTOON