Home / About / Archives / 2014 / Mifa 2014 / Exhibitors

Exhibitors

Country LAST NAME, First name Company
Argentina AMBROGI Carolina SALTA VALIENTE
Argentina AZPIRI Gonzalo HOOK UP ANIMATION SRL
Argentina COLLASSO Patricio SMILEHOOD
Argentina ECHEVERRÍA Esteban UNTREF MEDIA / UNIVERSIDAD NACIONAL DE TRES DE FEBRERO
Argentina FERRUCCI José HOOK UP ANIMATION SRL
Argentina GRANDINETTI Claudio UIPAA, ARGENTINE ASSOCIATION OF ANIMATION AND TRANSMEDIA PRODUCERS
Argentina LESCANO Maria Silvia SALTA VALIENTE
Argentina MAC LOUGHLIN Dolores FUNDACION EXPORTAR - MINISTERIO DE RELACIONES EXTERIORES Y CULTO
Argentina MELO Juan Marcos FUNDACION EXPORTAR - MINISTERIO DE RELACIONES EXTERIORES Y CULTO
Argentina PUENTE Diego HOOK UP ANIMATION SRL
Australia ARGIRO Maurice BOGAN ENTERTAINMENT SOLUTIONS - BES ANIMATION
Australia CRAWLEY Patrick BOGAN ENTERTAINMENT SOLUTIONS - BES ANIMATION
Australia HOWELL Paul STOP MOTION PRO
Australia KANE Bruce BOGAN ENTERTAINMENT SOLUTIONS - BES ANIMATION
Australia WHITTLE Judith BOGAN ENTERTAINMENT SOLUTIONS - BES ANIMATION
Belgium ADANT Pascal SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
Belgium ALONSO Yolanda CARTOON
Belgium BARAS Thibault DREAMWALL
Belgium CHABRIER Mélanie 1ST-DAY
Belgium CHAYGNEAUD-DUPUY Raphaëlle CARTOON
Belgium DE HALLEUX Valérie CARTOON
Belgium DE POUCQUES Serge NEXUS FACTORY
Belgium DEVAUX Héloïse CLUSTER TWIST
Belgium DEVILLERS Bernard MIKROS IMAGE LIEGE
Belgium DONTAINE Étienne DAME BLANCHE GENVAL
Belgium FIORE Luca SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
Belgium FRANSSEN Eric WALLONIE BRUXELLES IMAGES - WBIMAGES
Belgium GOLDBERG Sylvain NEXUS FACTORY
Belgium GOSSELIN Cédric L'IDEM BARCELONA
Belgium HONOREZ Sergio DUPUIS ÉDITIONS & AUDIOVISUEL
Belgium KECH Ferdinand TRUFFE PRODUCTIONS
Belgium KINET Genevieve WALLONIE BRUXELLES IMAGES - WBIMAGES
Belgium LEVIE Sophie GROUPE FLAMMARION
Belgium MAES Katrien FLANDERS IMAGE
Belgium MEULEMANS Niko 1ST-DAY
Belgium OLIVIER Pierre AGRAF - AUTEURS GROUPÉS DE L'ANIMATION FRANÇAISE
Belgium OOSTERLYNCK Dimitri MAGICWORLDS PRODUCTION
Belgium PÉRAHIA Léon DUPUIS ÉDITIONS & AUDIOVISUEL
Belgium PERRICHON Annabelle SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
Belgium PINGAUT Magali MAGICWORLDS PRODUCTION
Belgium RIGOTTI Stéphane DAME BLANCHE GENVAL
Belgium ROEKENS Jan SCREEN FLANDERS
Belgium SEN Philippe TRUFFE PRODUCTIONS
Belgium TAVIER Vincent PANIQUE SPRL
Belgium UMÉ Serge DIGITAL GRAPHICS FRANCE
Belgium VAN CORVEN Célyne SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
Belgium VAN DEN BEMDEN Guy LADY ICE
Belgium VANDEWEYER Marc CARTOON
Belgium VANFLETEREN Viviane VIVI FILM
Belgium VERMEYLEN Ivy SONICFILM
Belgium VISSER Cédric TIGOBO ANIMATION
Belgium WILLÈME Cindy CARTOON
Brazil ADAMS Virginia DISCO VOADOR
Brazil ANDRADE Priscila ELO COMPANY / ULTRASSOM MUSIC IDEAS
Brazil ANTUNES André ELO COMPANY / ULTRASSOM MUSIC IDEAS
Brazil CABRAL Cesar COALA FILMES
Brazil DO VALLE Rachel BRAZILIAN CONTENT
Brazil FRIEDRICH Leticia BOULEVARD FILMES
Brazil GOSUEN Luciano SEECOND SUN
Brazil LANDI HIERTZ José Guillermo SPLIT STUDIO
Brazil MANASSEH Melina UMANA
Brazil MARAO Marcelo BOULEVARD FILMES
Brazil VASCONCELOS Valu VALU ANIMATION STUDIOS
Canada BÉGIN Philippe FRIMA STUDIO
Canada BOWEN Chantal ALLIANCE MÉDIAS JEUNESSE
Canada COUTURE Steve FRIMA STUDIO
Canada CYR Ghislain SARDINE PRODUCTIONS INC.
Canada DAIGLE Christian FRIMA STUDIO
Canada DE BLOIS Marco LES SOMMETS DU CINÉMA D'ANIMATION
Canada DONNAY Laurent TTK MONTRÉAL
Canada FRENETTE Annie LES SOMMETS DU CINÉMA D'ANIMATION
Canada GREENSTEIN Philip TOON BOOM ANIMATION
Canada HENAIRE Valérie FRIMA STUDIO
Canada LALONDE François TOON BOOM ANIMATION
Canada LEMIEUX Jean-Raymond TOON BOOM ANIMATION
Canada LEVESQUE Madeleine SARDINE PRODUCTIONS INC.
Canada MORIN Jean-Pierre VIVAVISION
Canada PAGES Anne TTK MONTRÉAL
Canada PAULAIS Romain BUREAU DU CINÉMA ET DE LA TÉLÉVISION DU QUÉBEC
Canada ROCHE Chantal TTK MONTRÉAL
Canada TRUDEL François GROUPE PVP INC.
Canada VERMETTE Raymond PRODUCTIONS TOTALE FICTION INC
Canada YAMAGUCHI Akira SUN BRIDGE INC.
Chile ACUÑA Germán CARBURADORES
Chile CID Margarita SPONDYLUS
Chile ESPINOZA Roberto
Chile FRICK Fernanda
Chile HERRERA Antonia PUNKROBOT STUDIO
Chile MATTE Augusto JIRAFA
Chile SEVERINO María Graciela DIMENSION GONG
China BI YING GUIZHOU LOOK MUCH CULTURAL DEVELOPMENT CO.,LTD.
China BO Pan FENGZHI CULTURAL MEDIA
China CAI Jian FENGZHI CULTURAL MEDIA
China CHAN HoiLeung SNOW LEOPARD OCTOBER DIGITAL ANIMATION CO.,LTD.
China CHEN Wei JIANGSU CHAO CHUANG INFO TECH INFORMATION SOFTWARE DEVELOPMENT CO., LTD
China CHEN Xiaomei NANJING BBMF INFORMATION TECHNOLOGY CO.,LTD.
China CHI Haoyang SUZHOU KAKU ANIMATION TECHNOLOGY CO., LTD
China DONG Jingjing SHANGHAI ANIMATION AND CARTOON ASSOCIATION
China DUAN Haikuo GUIZHOU DIANZICHAO ANIMATION PRODUCTION CO., LTD.
China DUAN Haiyun GUIZHOU DIANZICHAO ANIMATION PRODUCTION CO., LTD.
China FAN DongJie DREAM ANIMATION DESIGN DEVELOPMENT CO.,LTD.
China GAN Xin JIANGSU CHAO CHUANG INFO TECH INFORMATION SOFTWARE DEVELOPMENT CO., LTD
China GAO Xiaojing DREAM ANIMATION DESIGN DEVELOPMENT CO.,LTD.
China GE Hongliang JIANGSU ININTUU CULTURE DEVELOPMENT CO., LTD
China GUO Yanhe RADIO,FILM AND TELEVISION BUREAU OF JIANGSU PROVINCE
China GUO Yu JIANGSU CHAO CHUANG INFO TECH INFORMATION SOFTWARE DEVELOPMENT CO., LTD
China HE Chenjia SNOW LEOPARD OCTOBER DIGITAL ANIMATION CO.,LTD.
China HE Yuan FENGZHI CULTURAL MEDIA
China HONG Liu GUIZHOU PROVINCE ADVERTISING & EXHIBITION CO., LTD.
China HUA Ying DEPARTMENT OF COMMERCE OF GUIZHOU PROVINCE
China HUANG Zhucheng FENGZHI CULTURAL MEDIA
China JIANG Linfeng FENGZHI CULTURAL MEDIA
China KONG Xiaohong DREAM ANIMATION DESIGN DEVELOPMENT CO.,LTD.
China LEUNG ShiKwan SNOW LEOPARD OCTOBER DIGITAL ANIMATION CO.,LTD.
China LI Jie GUIZHOU DONGZHOU TECHNOLOGY CO LTD
China LI Lai Ming SNOW LEOPARD OCTOBER DIGITAL ANIMATION CO.,LTD.
China LI Tianshi DREAM ANIMATION DESIGN DEVELOPMENT CO.,LTD.
China LI Yan GUIZHOU DONGZHOU TECHNOLOGY CO LTD
China LIANG Dong FENGZHI CULTURAL MEDIA
China LIN Jiemou FENGZHI CULTURAL MEDIA
China LIN Yu JIANGSU ININTUU CULTURE DEVELOPMENT CO., LTD
China LIU Fang SHANGHAI ANIMATION AND CARTOON ASSOCIATION
China LUO Wenqiang GUIZHOU WUYI CULTURE & ART DEVELOPMENT CO. LTD
China MA Jixia FENGZHI CULTURAL MEDIA
China MA Lin GUIZHOU PROVINCE ADVERTISING & EXHIBITION CO., LTD.
China MA Wenli NANJING BBMF INFORMATION TECHNOLOGY CO.,LTD.
China MI Nan NSC ANIMATION TECHNOLOGY CO.,LTD.
China PAN Jinchun GUIZHOU BRILLIANCE CULTURE MEDIA CO., LTD.
China QIAN Yandan SUZHOU KAKU ANIMATION TECHNOLOGY CO., LTD
China QU Meizhen GUIZHOU STAR KING ANIMATION STUDIO
China RONG Gehui JIANGSU ININTUU CULTURE DEVELOPMENT CO., LTD
China SHEN Lanping RADIO,FILM AND TELEVISION BUREAU OF JIANGSU PROVINCE
China TANG Yao GUIZHOU PROVINCE ADVERTISING & EXHIBITION CO., LTD.
China WANG Beilei DEPARTMENT OF COMMERCE OF GUIZHOU PROVINCE
China WANG Fang GUIZHOU TIANSHOU CARTOON AND FILM AND TV. CO.,LTD.
China WANG Fanjun NANJING BBMF INFORMATION TECHNOLOGY CO.,LTD.
China WANG Ping GUIZHOU PROVINCE ADVERTISING & EXHIBITION CO., LTD.
China WANG Xiaorong GUIZHOU TIANSHOU CARTOON AND FILM AND TV. CO.,LTD.
China WANG Yaman GUIZHOU BRILLIANCE CULTURE MEDIA CO., LTD.
China WEI Yi FENGZHI CULTURAL MEDIA
China XIE Jianing FENGZHI CULTURAL MEDIA
China XU Bingrong GUIZHOU STAR KING ANIMATION STUDIO
China YANG Haiyan JIANGSU ININTUU CULTURE DEVELOPMENT CO., LTD
China YANG Hengyi NSC ANIMATION TECHNOLOGY CO.,LTD.
China YU Pengsong JIANGSU INTERNATIONAL ECONOMIC CONSULTANTS, INC., CO., LTD.
China YUAN Xiaofang SNOW LEOPARD OCTOBER DIGITAL ANIMATION CO.,LTD.
China ZHANG Jie DREAM ANIMATION DESIGN DEVELOPMENT CO.,LTD.
China ZHANG Junping DEPARTMENT OF COMMERCE OF GUIZHOU PROVINCE
China ZHAO Wei JIANGSU CHAO CHUANG INFO TECH INFORMATION SOFTWARE DEVELOPMENT CO., LTD
China ZHENG Huixing SHANGHAI ANIMATION AND CARTOON ASSOCIATION
China ZHONG Yanping GUIZHOU PROVINCE ADVERTISING & EXHIBITION CO., LTD.
China ZHOU Gonghai RADIO,FILM AND TELEVISION BUREAU OF JIANGSU PROVINCE
China ZHU Xiaoli GUIZHOU LOOK MUCH CULTURAL DEVELOPMENT CO.,LTD.
China ZOU Xiaoming DREAM ANIMATION DESIGN DEVELOPMENT CO.,LTD.
Colombia ARCE-LOPEZ Daniel DOMO ANIMATO
Colombia CAVALLI Giuliano MURILLO FILMS
Colombia ECHEVERRI Silvia PANTALLA COLOMBIA - PROIMAGENES
Colombia ESTRADA Isabel BOMBILLO AMARILLO
Colombia IRIARTE Diego PANTALLA COLOMBIA - PROIMAGENES
Colombia MORELL Felipe DIGITZ FILM
Colombia NIETO Lucas MANGLAR.TV
Colombia SMITH RÓVIRA Jaime Antonio HIERROANIMACIÓN
Colombia ZAJEC Hernan CONEXION CREATIVA S.A.S.
Czech Republic ABBASOVA Aida CZECH FILM FUND
Czech Republic AL-SAMARRAIE Vivian MIRACLE FILM
Czech Republic HAVEL David MIRACLE FILM
Czech Republic JENCIK Patrik MIRACLE FILM
Czech Republic JENCIKOVA Daniela Nelly MIRACLE FILM
Czech Republic KOTIK Martin ROLLING PICTURES SPOL. S R.O.
Czech Republic MIZEROVA Radka MIRACLE FILM
Czech Republic PRIKASKA Bara BIONAUT S.R.O.
Czech Republic PROCHAZKA Michal CZECH FILM FUND
Czech Republic RYCHECKY Tomas ANIFILM
Czech Republic SANTROCHOVÁ Markéta CZECH FILM FUND
Czech Republic ZAHRADNÍK Martin ROLLING PICTURES SPOL. S R.O.
Denmark KLAGES Lilian ROLLING PICTURES SPOL. S R.O.
Denmark LEBORGNE Tim (Timothy Guy) THE ANIMATION WORKSHOP
Denmark MOLLER Jesper ROLLING PICTURES SPOL. S R.O.
Denmark NARDONE Michelle Ann THE ANIMATION WORKSHOP
Denmark TANKOSA NIKOLIC Lana THE ANIMATION WORKSHOP
Denmark THORNING Morten Harpøth THE ANIMATION WORKSHOP
Estonia HEIDMETS Rao OÜ NUKUFILM
Estonia HEIDMETS Rao OÜ NUKUFILM
Estonia JANCIS Kaspar OÜ NUKUFILM
Estonia OENGO Kerdi OÜ NUKUFILM
Estonia RAUDSALU Andrus OÜ NUKUFILM
Finland AITTOKOSKI Antti SUN IN EYE PRODUCTIONS
Finland AITTOKOSKI Metsämarja SUN IN EYE PRODUCTIONS
Finland HARLIN Anttu GIGGLEBUG ENTERTAINMENT
Finland KOLI Pekka VISIBLE
Finland LAMPINEN Timo TIMO LAMPINEN PRODUCTION
Finland LEHTINEN Janne STUDIO OUTO
Finland LINDHOLM Ami OSUUSKUNTA PAPERIHATTU / COOP PAPERHAT
Finland NIVA Robert ANIMA VITAE
Finland PASANEN Petteri ANIMA VITAE
Finland RONKAINEN Taina STUDIO OUTO
Finland ROUSU Ville UNDO LTD
Finland UTTI Joonas ANIMA BOUTIQUE
Finland VÄHÄKYLÄ Liisa FINNANIMATION
France ADAM Cyril ON KIDS AND FAMILY
France ADAM Patrick TVPAINT DEVELOPPEMENT
France AGHINA Isabelle LAGARDERE ENTERTAINMENT RIGHTS
France AIT-IDIR Taous MIKROS IMAGE
France ALIX Mickaël BUTTERFLY ANIMATION
France ALLART Hugo MIKROS IMAGE
France ALVAREZ David
France ALZAMORA Sébastien ARTEFACTS STUDIO
France ARDISSONE Aurélien
France ARMANET Reno TIGOBO ANIMATION
France ARMANI Jacopo DOGHOUSE FILMS
France ARNAU Christian EMCA - ÉCOLE DES MÉTIERS DU CINÉMA D'ANIMATION
France ASSELIN Christophe ILLUMINATION MAC GUFF
France ASTIER-GUDGEL Laure IMAGINOVE
France BABOUCHE Cédric DANDELOOO
France BABOZ Fabien CARIBARA ANIMATION
France BAHEUX Valérie SYNCMAGIC
France BAHIJ Lahcen STUDIO REDFROG
France BALAGE Daniel FAUNS
France BALCON Christelle ILLUMINATION MAC GUFF
France BALLAND Marie MIKROS IMAGE
France BANNISTER Justine JUST B
France BARANES Grégory AGRAF - AUTEURS GROUPÉS DE L'ANIMATION FRANÇAISE
France BARBARA Eve DREAMTRONIC
France BARBARAT Chrystèle MIKROS IMAGE
France BARBIEUX Nicolas SPACESHEEP
France BARBON André TERACTEM
France BARDET Sabine PÔLE EMPLOI SERVICES
France BARIL Stéphane WACOM EUROPE GMBH
France BARNABE-CREICHE Sophie FRANCE TÉLÉVISIONS
France BATLLE Moetu AGLAGLA
France BATON Stéphane L'IDEM BARCELONA
France BEAU Hélène GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France BECQUER Jérémie ANKAMA
France BEDIN Stéphane FICAM (FÉDÉRATION DES INDUSTRIES DU CINÉMA DE L'AUDIOVISUEL ET DU MULTIMÉDIA)
France BEGEOT Laurence FUTURIKON
France BEGHELLI Caroline FRANCE TÉLÉVISIONS
France BENAYOUN Noémie ALCA NOUVELLE-AQUITAINE
France BENGUEZZOU Nostradine BEN & SATCHI
France BENHAMOU Jean-Jacques ILLUMINATION MAC GUFF
France BENOIS Gilles BELLECOUR ÉCOLE CAMPUS REPUBLIQUE
France BENOIT Aude 2 MINUTES
France BENOUSILIO Dora LES FILMS DE L'ARLEQUIN
France BERGESE Nathanaël ADÉLIE PROD
France BERLIET Julie ADERLY
France BERNARD Nicolas TIGOBO ANIMATION
France BERRIET Mâa PARIS ACM SIGGRAPH
France BERTHELOT Ludovic CNC - CENTRE NATIONAL DU CINÉMA ET DE L'IMAGE ANIMÉE
France BERTHIER Éric STUDIO REDFROG
France BERTON Christine PÔLE EMPLOI SERVICES
France BERTRAND-ALEXANDRE Céline COMMISSION DU FILM D'ILE-DE-FRANCE
France BESSIÈRE Johanna HAPPY HANDS ANIMATION
France BETRANCOURT Jérôme STUDIO REDFROG
France BIDAULT Blandine FRANCE TÉLÉVISIONS
France BIGNON Pierre-Emmanuel ATELIER DE SÈVRES
France BINEAU David ZAGTOON
France BISCAY Cédric SHIBUYA INTERNATIONAL
France BIZOT Cécile RENNES METROPOLE
France BLANCHARD Benoît UNIFRANCE
France BLED Jacques ILLUMINATION MAC GUFF
France BLONDEL Cecile GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France BOCH Mathieu ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France BOENNEC Naomi SOFT VALLEE
France BOHARD Basile NEO DIGITAL
France BOHARD Robin NEO DIGITAL
France BOIS Arnaud MALIL'ART PRODUCTIONS
France BOISSON Jean-Philippe SAE INSTITUTE
France BOLUFER Michaël ARTEFACTS STUDIO
France BONNARD Elsa IMAGINOVE
France BONNET Gérard POST LOGIC
France BONNY Marc GEBEKA FILMS
France BONVIN Aurélia SAE INSTITUTE GENÈVE
France BORÉAL Marc FUTURIKON
France BORNE Jean-Michel ANATOLE STUDIO
France BOUDERBALA Samy KOMIX
France BOURGEOIS Denis CRÉADOC
France BOURHIS Hervé ALCA NOUVELLE-AQUITAINE
France BOURHIS Marc FICAM (FÉDÉRATION DES INDUSTRIES DU CINÉMA DE L'AUDIOVISUEL ET DU MULTIMÉDIA)
France BOURON Arnaud UBISOFT FILM & TELEVISION
France BOURREL Jean-François EDDY
France BOUTBOUL Pascal ZAGTOON
France BOYÉ Pierre-Marie CNC - CENTRE NATIONAL DU CINÉMA ET DE L'IMAGE ANIMÉE
France BOYER Marc LARDUX FILMS
France BRAHMI Malika 2D3D ANIMATIONS
France BRAMI Jean-Marie ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France BREDIN Frédérique CNC - CENTRE NATIONAL DU CINÉMA ET DE L'IMAGE ANIMÉE
France BRIATTE Damien
France BRIERE Nicolas OLD SKULL GAMES
France BRUNE Jean XILAM ANIMATION
France BRUNEL Lucile IMAGINOVE
France BUISSON Rémi NOE INTERACTIVE
France BURLET Céline ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France BURON Aurélie IN EFECTO
France BUTEL Stéphane SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France CABANE Florian SHIBUYA PRODUCTIONS
France CABANEL Charlotte ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France CAILLIAU Damien FORGE ANIMATION
France CAMOIRANO Christophe GIRELLE PRODUCTION
France CAMUS Pénélope GANUTA
France CARAMBANO Oscar INTHEBOX
France CARBO Raul IN EFECTO
France CARRÉ Annick NOMAD FILMS
France CARRERA ALLAIX Zoé TTK MONTRÉAL
France CASOLARI Pascal ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France CASTAING Aymeric I CAN FLY
France CATHELAND Raphaël FUTURIKON
France CATHERIN Olivier LES TROIS OURS
France CAUMARTIN Marie 2 MINUTES
France CAYOL Laurent dit "Bo Geste" LA BELLE ÉQUIPE
France CHABANEL Bruno ARTEFACTS STUDIO
France CHABORD Emmanuelle STUDIO 100 ANIMATION
France CHAIZE Gaël FAUNS
France CHAMEKH Madjid INTHEBOX
France CHAMPANE Antony WACOM EUROPE GMBH
France CHAPELLON Yann FRANCE TÉLÉVISIONS
France CHARBAGI Mohamed ALIF PRODUCTIONS
France CHARIER Josselin HARI PRODUCTIONS
France CHARLET Alexandre LES FILMS DU CYGNE
France CHARLET Pierre TOONALLIANCE
France CHARMETTE Lyonel STUDIO DAHU
France CHARRIER Aurélien NUKEYGARA
France CHARVIEZ Martine ARTFX
France CHATEAUNEUF Hervé FICAM (FÉDÉRATION DES INDUSTRIES DU CINÉMA DE L'AUDIOVISUEL ET DU MULTIMÉDIA)
France CHÉREAU Stéphane 2 MINUTES
France CHEREMETIEFF Alexandre BREAKFIRST
France CHÉROT-TREMBLAY Lizy CNC - CENTRE NATIONAL DU CINÉMA ET DE L'IMAGE ANIMÉE
France CHESNEL Nathalie RELAIS CULTURE EUROPE / BUREAU EUROPE CRÉATIVE FRANCE - MEDIA
France CHETAIL Stéphanie AUDIENS
France CHEVÉ Pascal GEKCO PRODUCTION
France CHEVILLON Stéphanie UBISOFT ANNECY
France CHEYNET Sophie CNC - CENTRE NATIONAL DU CINÉMA ET DE L'IMAGE ANIMÉE
France CHRISTIN Hugo POST LOGIC
France CLAISSE Alexis GRAND LYON
France CLAPIN Jérémy XILAM ANIMATION
France CLAVETTE Sébastien ANKAMA
France COFFIN Pierre ILLUMINATION ENTERTAINMENT
France COIRIER Gilles HAPPY HANDS ANIMATION
France COLLET Bruno VIVEMENT LUNDI !
France COLLIGNON David FAUNS
France COLLONGE Alexandre ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France COLOU François GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France COMBEAU Anthony 2 MINUTES
France COMPARETTI Stéphane TOONALLIANCE
France COR Caroline CNC - CENTRE NATIONAL DU CINÉMA ET DE L'IMAGE ANIMÉE
France CORBOZ Yannick UBISOFT ANNECY
France CORÉ Pierre LA STATION ANIMATION
France CORTEY Michel LA STATION ANIMATION
France COSENTINO Cyril PROGISS / 3DVF
France COUDERC Yann PROGISS / 3DVF
France COURTOIS Mathieu PERSONNE N'EST PARFAIT !
France COUTAZ Sophie 2 MINUTES
France COUVREUR Maxime SERRE NUMÉRIQUE
France CRESTE Didier EVERYBODY ON DECK
France CROSNIER Lilyane RELAIS CULTURE EUROPE / BUREAU EUROPE CRÉATIVE FRANCE - MEDIA
France CUSIN Gilles TERACTEM
France CUVELIER Jean-Baptiste GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France DALMAS Rémy ARCANIM-PICTURES
France DAMIANO Stéphane ADÉLIE PROD
France DANARD Benoit CNC - CENTRE NATIONAL DU CINÉMA ET DE L'IMAGE ANIMÉE
France DARCHEN Flavie TIGOBO ANIMATION
France DASSONNEVILLE Dimitri BUTTERFLY ANIMATION
France DAUVILLIER Loïc MARMITAFILMS
France DAVID Vincent AUDIENS
France DE BANVILLE Marie SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France DE GARDEBOSC Florence ECOLE BRASSART AIX EN PROVENCE (EX ARIES)
France DE JUAN CUEVAS Glykia NORANIM
France DE PINS Arthur 2 MINUTES
France DE ROSANBO Nicolas EDDY
France DE SEGONZAC Thierry FICAM (FÉDÉRATION DES INDUSTRIES DU CINÉMA DE L'AUDIOVISUEL ET DU MULTIMÉDIA)
France DE SOUSA Lionel CNC - CENTRE NATIONAL DU CINÉMA ET DE L'IMAGE ANIMÉE
France DE VITA Christian TEAMTO
France DE WILDE Patricia TEAMTO
France DEBARGE Fabrice TVPAINT DEVELOPPEMENT
France DEBARLE Irmeli FINNANIMATION
France DEL SOLAR Aïda GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France DELACHENAL Michaël ZAGTOON
France DELALANDE Alice CNC - CENTRE NATIONAL DU CINÉMA ET DE L'IMAGE ANIMÉE
France DELBART Isaline XSENS
France DELEAU LATOURNERIE Quentin UNIFRANCE
France DELIENS Jérôme ZOOM'ALLURE
France DELORME Frédérique PÔLE EMPLOI SERVICES
France DELPY Melissa LA PLANETE ROUGE
France DEMARET Florence CARIBARA ANIMATION
France DEPARIS Julien ECOLE MOPA
France DEPERRAZ Juanita PANTALLA COLOMBIA - PROIMAGENES
France DERNAUCOURT Jonathan ZYNCO STUDIO
France DESCHAMPS Marie UBISOFT ANNECY
France DESPAX Jean MOVINMOTION
France DESROQUES Véronique FRANCETÉLÉVISIONS SIGNATURE
France DEYDIER Laurence LA BOÎTE...PRODUCTIONS
France DIGARD Thomas ANKAMA
France DIPITA KUOH Damien MONKEY EGGS
France DISSAUX Valérie FRANCE TÉLÉVISIONS
France DOHOGNE Sébastien WAOOH !
France DOS SANTOS Sylvain I CAN FLY
France DRAPEAU Claude FRANCE TÉLÉVISIONS
France DRIANT Claudine TVPAINT DEVELOPPEMENT
France DROUILLARD Romuald MALIL'ART PRODUCTIONS
France DU PONTAVICE Marc XILAM ANIMATION
France DUCHADEUIL Bruno POITOU CHARENTES CINEMA
France DUCHAUSSOY Linda ANKAMA
France DUCLOS Marion ALCA NOUVELLE-AQUITAINE
France DUCOR Arnaud SPACESHEEP
France DUFOUR Frédéric SAE INSTITUTE
France DUPOUX Alexandre POST LOGIC
France DUQUESNE Aurore GLANCE / MEDIAMÉTRIE
France DURAND Céline FILMS EN BRETAGNE
France DURIEU Antoine POLE 3D - ÉCOLE D'ANIMATION 2D/3D, JEUX VIDÉO, EFFETS SPÉCIAUX
France DUSART Sébastien GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France DUVAL Julien ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France DUVAL Olivier CARIBARA ANIMATION
France DUVERNAY Denis TERACTEM
France EGURROLA Claudia PROCOLOMBIA
France ELUASTI Maroin POLLUX ANIMATION
France EMBALO Umaru KNIGHTWORKS
France ENKLAAR Alexandre ANKAMA
France ERARD Marion PARIS ACM SIGGRAPH
France ESTEVES Catherine LES FILMS DU POISSON ROUGE
France ESTRADA Annelyse TERACTEM
France EVENO Patrick CITIA
France FABRE Julien ANKAMA
France FARJAUD Rémi
France FAUCOMPREZ Marie CARIBARA ANIMATION
France FAUREAU Sylvain MIP MARKETS - MIPJUNIOR / REED MIDEM
France FAVAREILLE Arnaud G4F PROD
France FEILDEL Kévin AGM FACTORY
France FENECH Lydie PÔLE MEDIA GRAND PARIS
France FENECH Pierre-Marie FUTURIKON
France FERNANDEZ Luc FAUNS
France FINCK Jean-Charles SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France FITTER Mathias L'IDEM FRANCE
France FLEURION Denis STUDIO TRAIN-TRAIN
France FORMISANO Immacolata RAI - RADIO TELEVISIONE ITALIANA
France FOUQUET Claire EESI - ÉCOLE EUROPÉENNE SUPÉRIEURE DE L'IMAGE
France FOURNIER Jean-Pierre POST LOGIC
France FRANCK Emmanuel ANKAMA
France FRANCOIS-STEININGER Samuel COMPOSITE FILMS
France FRANCOTTE Quentin 2 MINUTES
France FRANSEN Corine ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France FREY Thierry PARIS ACM SIGGRAPH
France GAILLARD Gilles MIKROS IMAGE
France GAL-REGNIEZ David IMAGINOVE
France GARDINAL François TOONKIT
France GARNERO Jean-Baptiste CNC - CENTRE NATIONAL DU CINÉMA ET DE L'IMAGE ANIMÉE
France GARNIER Brice KAIBOU PRODUCTION INC
France GASTONE Nathalie MIP MARKETS - MIPJUNIOR / REED MIDEM
France GAUDETTE Frédéric NOVAMOTION
France GAUDINO Olivier ARTEFACTS STUDIO
France GAUJAL Ludovic POST LOGIC
France GAUTHIER Laurence SHIBUYA INTERNATIONAL
France GAUTHIER Pierre-Alexandre PAG EDITIONS
France GAUTIER Pascal AR +
France GAYRARD Pascal 4.21 PRODUCTIONS
France GEMOT Guillaume EMCA - ÉCOLE DES MÉTIERS DU CINÉMA D'ANIMATION
France GENDRE Christine UNIFRANCE
France GERARDIN Philippe CARIBARA ANIMATION
France GERMAIN Amalia PRIMI
France GERNET Francis CONCRET X
France GIACALONE Laurent TIGOBO ANIMATION
France GIBAUD Cyril TOONKIT
France GIBAUD Thierry CARAN D'ACHE
France GINARD Frédérique FRANCE TÉLÉVISIONS
France GIORDANO Isabelle UNIFRANCE
France GIUSIANO Thomas TU NOUS ZA PAS VUS PRODUCTIONS (TNZPV)
France GLÂTRE Patrick CONSEIL GÉNÉRAL DU VAL-D'OISE
France GO-OUN Jung GOBI STUDIO
France GODEAU Jean-Marie ARTEFACTS STUDIO
France GOGUET-CHAPUIS Fabrice CHAL CRÉATION
France GONNARD Christel SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France GOOSSENS Benjamin ZAGTOON
France GORGIARD Emmanuelle HAPPY HANDS ANIMATION
France GOURVILLE Yanick HOCUSBOOKUS
France GOUSSET Anne-Sophie BIG COMPANY
France GRENIER Johan
France GROS Emmanuelle MIP MARKETS - MIPJUNIOR / REED MIDEM
France GRZEGOREK Christine 2 MINUTES
France GUERTZON Carole FRANCE TÉLÉVISIONS
France GUERY Elisabeth ON KIDS AND FAMILY
France GUIDONI Marc AGLAGLA
France GUILLOT Caroline ON KIDS AND FAMILY
France HACHMI Mariam 2 MINUTES
France HAUDUCOEUR Sandrine ARTFX
France HAYE Nicolas STUDIO REDFROG
France HAYS-NARBONNE Aymeric ÉCOLE ÉMILE COHL
France HELLOUIN Guillaume TEAMTO
France HÉNON Pierre PARIS ACM SIGGRAPH
France HUS Leon-Gilbert PROJECT IMAGES FILMS
France HUSSON-OLLAGNIER Fanny LES ARTYCHAUTS
France HUVELIN Maurice GIRELLE PRODUCTION
France HUYNH Justine SYNCMAGIC
France INGBERG Raphaële DUPUIS ÉDITIONS & AUDIOVISUEL
France JABRANE Younes WACOM EUROPE GMBH
France JACOMET Emmanuel ON KIDS AND FAMILY
France JACQ Boris ILLUMINATION MAC GUFF
France JACQUET Joseph FRANCE TÉLÉVISIONS
France JACQUET Pierrot EDDY
France JAECK Laetitia ANKAMA
France JAIS Emmanuelle POST LOGIC
France JAMMET Magali CNC - CENTRE NATIONAL DU CINÉMA ET DE L'IMAGE ANIMÉE
France JAXEL-TRUER Étienne IBOO INTERACTIVE
France JEAN MARIE Olivier XILAM ANIMATION
France JOUBERT Marie TERACTEM
France JOURDAN Michel FILMART - HONG KONG TRADE DEVELOPMENT COUNCIL (HKTDC)
France JULLIEN François-Xavier RENNES METROPOLE
France KANIEL Noam ZYNCO STUDIO
France KAPLAN Utku KIUPE
France KAPLAN Vanessa KIUPE
France KERTOBI Morad CNC - CENTRE NATIONAL DU CINÉMA ET DE L'IMAGE ANIMÉE
France KERZERHO Jérôme STUDIO DAHU
France KIM Nanghee YOMZEO SARL
France KINER Gilbert ARTFX
France KIRCHGESSENER Cécile ANKAMA
France KIRCHNER Franz UBISOFT FILM & TELEVISION
France KOKUEVA Anna ESMI - ECOLE SUPERIEURE DES METIERS DE L'IMAGE
France KORNFELD Thomas NOMAD FILMS
France KOUPER Corinne TEAMTO
France LAAS Laura FRANCE TÉLÉVISIONS
France LABADY Gérard GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France LABAT Alexis ORCHESTRE NATIONAL D'ÎLE-DE-FRANCE
France LACÔTE Marion GIRELLE PRODUCTION
France LAGARRIGUE Sébastien ALCA NOUVELLE-AQUITAINE
France LAKHOUACHE Haiet TEAMTO
France LALANNE Rémy PRIMCODE
France LAMBERT Cindy AUDIENS
France LANCELIN Hélène PLANETA JUNIOR FRANCE
France LANNELUC Olivier LA PROD SUR PLACE
France LARROUQUERE-HEREYRE Philippe IMAGINOVE
France LARUE Jérémie FICAM (FÉDÉRATION DES INDUSTRIES DU CINÉMA DE L'AUDIOVISUEL ET DU MULTIMÉDIA)
France LAUNAY Nicolas POLE 3D - ÉCOLE D'ANIMATION 2D/3D, JEUX VIDÉO, EFFETS SPÉCIAUX
France LAUTHELIER Thierry CALEIDO-SCOP
France LAVILLAT Alexis NORMAAL ANIMATION
France LE CORRE Jean-François VIVEMENT LUNDI !
France LE FLOCH-VERGNON Fanny 4.21 PRODUCTIONS
France LE LEVIER Bruno CUBE CREATIVE PRODUCTIONS
France LE PESANT Cyril KNIGHTWORKS
France LE PON Yann BELLECOUR ÉCOLE CAMPUS REPUBLIQUE
France LE ROLLAND Julien ANKAMA
France LEBORGNE Vincent ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France LECOMTE Fabien POST LOGIC
France LEE Andre Seungwook YOMZEO SARL
France LEGUÉRÉ Simon CICLIC CENTRE VAL DE LOIRE
France LEGUERN Julie ATELIER DE SÈVRES
France LEHEMBRE Anne-Claire AGRAF - AUTEURS GROUPÉS DE L'ANIMATION FRANÇAISE
France LEMOULAND Jean-Pierre JPL FILMS
France LEPINAY Luciano TCHACK
France LÉPINE-KARNIK Valérie FILM FRANCE
France LEROUX Julien NEWEN DISTRIBUTION
France LESBRE Pierre WACOM EUROPE GMBH
France LESCUYER DE SAVIGNIES Dominique AR +
France LESSERTISSEUR Alexandre CHAL CRÉATION
France LESTRADE Cécile ALTER EGO PRODUCTION
France LESUEUR Chloé
France LEVAVASSEUR Romain DREAMTRONIC
France LÉVY Damien NORMAAL ANIMATION
France LEVY Frédéric ESMI - ECOLE SUPERIEURE DES METIERS DE L'IMAGE
France LIEGEOIS Matthieu TCHACK
France LIENARD Hélène FRANCE TÉLÉVISIONS
France LIEVANT BLANCHARD Fabienne STUDIO 100 ANIMATION
France LIM Nicolas MOTION +
France LINOT Emmanuel SOLIDANIM
France LIOT Ronan BRETAGNE PRODUCTION
France LIVET Edwige NEO DIGITAL
France LLOPIS Flore ALCA NOUVELLE-AQUITAINE
France LOHÉAC Emmanuelle ACCUEIL DES TOURNAGES EN BRETAGNE
France LOISEL Mélanie L'IMAGE D'APRÈS
France LOUKIL Majid CUBE CREATIVE PRODUCTIONS
France LUCAS Anne EMCA - ÉCOLE DES MÉTIERS DU CINÉMA D'ANIMATION
France LUCAS Florence PROGISS / 3DVF
France LUMBROSO Stéphane ESMI - ECOLE SUPERIEURE DES METIERS DE L'IMAGE
France LUNEAU Philippe PROGISS / 3DVF
France MADOUNI Fazia FUTURIKON
France MAGALON Henri 2 MINUTES
France MAGAUT Ronald STUDIOS VOA
France MAGNIER Fabrice ANKAMA
France MALBOIS Karine FUTURIKON
France MALBOROUGH Stéphanie PROGISS / 3DVF
France MALCOMBE Christophe HURRA! STUDIOS
France MANGOLD Carole IDÉE ORIGINALE
France MANIER Antoine RENCONTRES AUDIOVISUELLES
France MANULI Guido MAGA ANIMATION STUDIO SPA
France MARANINCHI Mathilde AGRAF - AUTEURS GROUPÉS DE L'ANIMATION FRANÇAISE
France MARCHET Yann COMMISSION DU FILM D'ILE-DE-FRANCE
France MARDUEL Antoine BELLECOUR ÉCOLE CAMPUS REPUBLIQUE
France MARECHAL Sandra FRANCE TÉLÉVISIONS
France MARGUIN Magalie PÔLE EMPLOI SERVICES
France MARGUIN Moïra GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France MARIE Benoit PROGISS / 3DVF
France MARIN Mathieu INTHEBOX
France MARIN-CUDRAZ Thibaut KOMIX
France MARREL Aurélien ATELIER DE SÈVRES
France MARREL Florian ATELIER DE SÈVRES
France MARTEAU Hélène FRANCE TÉLÉVISIONS
France MARTIN Maud L'IMAGE D'APRÈS
France MARTIN Pascal independent
France MARTIN Stéphane PÔLE EMPLOI SERVICES
France MARTIN Tim IN EFECTO
France MARTY Laurence FUTURIKON
France MASLANKA Frédérick ZERO DE CONDUITE PRODUCTIONS
France MASSIE Christophe MIKROS IMAGE
France MASSON Sophie SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France MAUTALENT Guillaume SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France MAZI Djamel MAGICSLATE ENTERTAINMENT
France MEESTERS Julien MIKROS IMAGE
France MEFTAHI Lyes SYNCMAGIC
France MELAC Thierry BELLECOUR ÉCOLE CAMPUS REPUBLIQUE
France MENEUX Olivier CICLIC CENTRE VAL DE LOIRE
France MEUNIER Isabelle SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France MILLER Chloé TEAMTO
France MOELLER Guido WACOM EUROPE GMBH
France MOERCANT Michael MIKROS IMAGE
France MOIRE Coline ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France MONCHANIN Benoît L'ATELIER
France MONDON Lorène DIGIMAGE
France MONSARRAT Charlotte CARIBARA ANIMATION
France MONTAGNESE Emeric MOVING PUPPET
France MONTEIRO Nicolas MONKEY EGGS
France MONTGERMONT Yann WACOM EUROPE GMBH
France MONTIEL Santiago Agustin L'IDEM BARCELONA
France MOOG Elodie TVPAINT DEVELOPPEMENT
France MORGAN Alexandra ANKAMA
France MORIAUD Yann BELLECOUR ÉCOLE CAMPUS REPUBLIQUE
France MORIN DIOLE Rodolphe SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France MOUNIER Anne UBISOFT ANNECY
France MOUNIER Florent 2D3D ANIMATIONS
France MUNOZ Santine TCHACK
France NAGORNY Frédéric GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France NAUZIN Mickaël MIKROS IMAGE
France NEZAN Patrice LES CONTES MODERNES
France NICOLAS Christophe ZEILT PRODUCTIONS
France NICOLAS Michel FOLIMAGE
France NIELSEN Francis L'IDEM FRANCE
France OGIER Jean-Marc HAPPY HANDS ANIMATION
France OVISE Amaury KAZAK PRODUCTIONS
France PAGOT Alexandre CUBE CREATIVE PRODUCTIONS
France PALMA Christophe L'IDEM FRANCE
France PAMS Françoise CNC - CENTRE NATIONAL DU CINÉMA ET DE L'IMAGE ANIMÉE
France PARENT Jean-Yves MIKROS IMAGE
France PARENT Jean-Yves MIKROS IMAGE
France PARLANGE Jérôme CICLIC CENTRE VAL DE LOIRE
France PARODI Marie ILLUMINATION MAC GUFF
France PARSONS Caroline EMCA - ÉCOLE DES MÉTIERS DU CINÉMA D'ANIMATION
France PASSEGAND David AGLAGLA
France PATAY Jean-Yves ON KIDS AND FAMILY
France PATINO Bruno FRANCE TÉLÉVISIONS
France PECHERAND Elodie ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France PELLISSIER Cédric ALCA NOUVELLE-AQUITAINE
France PELLOUX-PRAYER Jordane TVPAINT DEVELOPPEMENT
France PENASA Raphaël FAUNS
France PERCEVAULT Vincent G4F PROD
France PERRARD Olivier DREAMWALL
France PERRIN Odile GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France PERRIOT Vincent ALCA NOUVELLE-AQUITAINE
France PERSON Renaud UBISOFT ANNECY
France PEYRUSSE Bénédicte BIG COMPANY
France PFLIMLIN Rémy FRANCE TÉLÉVISIONS
France PFOHL Christian LARDUX FILMS
France PIERA Stéphane AGRAF - AUTEURS GROUPÉS DE L'ANIMATION FRANÇAISE
France PILOT Cédric ON KIDS AND FAMILY
France PIQUET Stéphane FORMANIMATION
France PISCHETOLA Céline STUDIO 100 ANIMATION
France PITIOT Franck MIROSLAV PILON
France PLAISANT GUILLEMANT Pauline ANKAMA
France POGRAN Stéphane TTK ANGOULÊME
France POLNAS Corinne AVANT GOUT STUDIOS
France PORTAIL KERNEL Vicky FRANCE TÉLÉVISIONS
France PORTELLI Yves GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France POUVARET Laurent LA POUDRIÈRE
France PRALLET-DUJOLS Frédéric FRANCE TÉLÉVISIONS
France PRECAUSTA Pierre-Loïc LUMIÈRES NUMÉRIQUES
France PREEL-CLEACH Fabrice OFFSHORE
France PRIMAULT Igor CNC - CENTRE NATIONAL DU CINÉMA ET DE L'IMAGE ANIMÉE
France PROTIERE Cédric GOBI STUDIO
France PUECH Frédéric PLANET NEMO ANIMATION
France PULICANI Ida L'ATELIER
France QUERE Arnaud ENAAI - ÉCOLE NATIONALE DES ARTS APPLIQUÉS ET DE L'IMAGE
France QUIGNON Carine MIKROS IMAGE
France QUILLET Emmanuel MARMITAFILMS
France RADOVIC Véronique IDÉE ORIGINALE
France RAUCOULES Gérard ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France RAULO Camille JPL FILMS
France REGUILLET Arnaud TOONALLIANCE
France REIPRICH Jean-Louis YBRIK PRODUCTIONS
France RENATO - ONCE UPON A TOON
France RENOUX Mathieu EMCA - ÉCOLE DES MÉTIERS DU CINÉMA D'ANIMATION
France REY Christine L'IDEM FRANCE
France REY Mathieu TU NOUS ZA PAS VUS PRODUCTIONS (TNZPV)
France REYSSAT Pierre ON KIDS AND FAMILY
France REZNIKOFF Nathalie SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France RICHARD Robert POLE IMAGE MAGELIS
France RIMETZ Émilie 2 MINUTES
France RIZET Jean-Louis TOONALLIANCE
France RIZKALLAH Nathalie ON KIDS AND FAMILY
France ROBERT MERIGOT Marine XILAM ANIMATION
France ROBIN Amandine FICAM (FÉDÉRATION DES INDUSTRIES DU CINÉMA DE L'AUDIOVISUEL ET DU MULTIMÉDIA)
France ROBOAM Constance TEAMTO
France ROCA Pierre PÔLE ACTION MÉDIA
France ROCHE Jean-Denis
France RODELET Antoine HARI PRODUCTIONS
France RODES Susane CNC - CENTRE NATIONAL DU CINÉMA ET DE L'IMAGE ANIMÉE
France RODET-MARTY Nathalie GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France RODRIGUEZ-FISCHER Dominique ESMI - ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS DE L'IMAGE
France ROFIDAL Magali IMAGINOVE
France ROGER Yann PROGISS / 3DVF
France ROLLAND Philippe GANUTA
France ROMAIN Nicolas FORGE ANIMATION
France ROMEU Jacques STUDIO 100 ANIMATION
France RONDARD Stéphanie PRIMI
France RONDEL Christelle PLAINE IMAGES
France RONGET Christian LA STATION ANIMATION
France ROSTEIN Denis FRANCE TÉLÉVISIONS
France ROUELLAND Stéphanie PÔLE EMPLOI SERVICES
France ROUILLÉ Erick XILAM ANIMATION
France ROUSSEL Matthieu WACOM EUROPE GMBH
France ROUVIERE Aurélie FRANCE TÉLÉVISIONS
France ROUX Jean-Luc ANKAMA
France RUBY Thibaut ALCA NOUVELLE-AQUITAINE
France SABOURIN Thomas ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France SACLIER Frédéric UBISOFT ANNECY
France SAGET Sophie MONKEY EGGS
France SALLAZ Valérie
France SALOMÉ Jean Paul UNIFRANCE
France SALVI Aline FABRIQUE D'IMAGES
France SAMUEL Franck LA STATION ANIMATION
France SARAZIN Jean-François VANILLA SEED
France SARTORI Sophie CNC - CENTRE NATIONAL DU CINÉMA ET DE L'IMAGE ANIMÉE
France SASTRE Chloé 2 MINUTES
France SAUVE David NORMAAL ANIMATION
France SAVOIE Etienne INTHEBOX
France SCHNEIDER Jean-Francois GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France SCHUTZ Bertrand MOKKO STUDIO
France SEGUIER Renaud DYNAMIXYZ
France SELLIER Aurélia CUBE CREATIVE PRODUCTIONS
France SERFATY Franck HP FRANCE
France SERIEYS Norbert PROGISS / 3DVF
France SEZNEC Bruno PISTE ROUGE
France SEZNEC Christine PISTE ROUGE
France SIBERTIN Pascal WACOM EUROPE GMBH
France SIGWALT Patrick SCORE FACTORY
France SIMIAND Delphine HP - HEWLETT PACKARD FRANCE
France SIMONET Mary POLE IMAGE MAGELIS
France SIMONETTI Marc WACOM EUROPE GMBH
France SLIMOVICI Agnès SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France SMITH Lucy MIP MARKETS - MIPJUNIOR / REED MIDEM
France SOLOVEICIK Sandrine FRANCE TÉLÉVISIONS
France SORLIN Gilles STOP MOTION PRO
France SOUFFLOT Marie IMAGINOVE
France SOUMACHE Aton ON KIDS AND FAMILY
France SPINER Jean-Michel 2 MINUTES
France SPONTAK Alexandre BELLECOUR ÉCOLE CAMPUS REPUBLIQUE
France STIERLI Louise MOVINMOTION
France SUCHORSKI Jean-César 3IS - INSTITUT INTERNATIONAL DE L'IMAGE ET DU SON
France SZYBIST Joanna AGLAGLA
France TADDEI Jean POLE 3D - ÉCOLE D'ANIMATION 2D/3D, JEUX VIDÉO, EFFETS SPÉCIAUX
France TARDIF Hervé 3DCLIC - SPILINKS
France TEMPLIER Dominique FOLIMAGE
France TENINGE Annick LA POUDRIÈRE
France THALER Stefan WAOOH !
France THIBAUDEAU Sébastien ZAGTOON
France THIREAU Elise GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France THOMAS Simon MIKROS IMAGE
France THOURET Florian CARIBARA ANIMATION
France TINTAUD Alison SHIBUYA INTERNATIONAL
France TOLEDO-GIRAUD Carole TEAMTO
France TOLLIE Laure AUDIENS
France TOMAT Olivier IMAGINOVE
France TONELLI Barbara LES ARTYCHAUTS
France TORDJMAN Jacqueline ZAGTOON
France TOROSSIAN Stéphane WACOM EUROPE GMBH
France TOTEMS Catherine ATELIER DE SÈVRES
France TOTIER Ulrich PROGISS / 3DVF
France TRAN Lionel CRÉADOC
France TRANCHAND Carole O'BAHAMAS
France TRAVERSAT Philippe NORMAAL ANIMATION
France TRAVERSE Sidonie VIVEMENT LUNDI !
France TREMORLIÉRES Gaëlle 2 MINUTES
France TRIBONDEAU Ness INTHEBOX
France TROUT Nicolas MIKROS IMAGE
France TROUVÉ Laurence AGRAF - AUTEURS GROUPÉS DE L'ANIMATION FRANÇAISE
France TURKOVICS Rudy PICTANOVO - IMAGES EN HAUTS DE FRANCE
France TURPIN Marie-Laurence XILAM ANIMATION
France TURQUIN Carole IMAGINOVE
France TUTIN Philippe O'BAHAMAS
France UMÉ Véronique DIGITAL GRAPHICS FRANCE
France VACHEY Philippe AUDIOGAMERS
France VADANT David SCORE FACTORY
France VALLEE Nicolas ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France VALLET Julien MIKROS IMAGE
France VALTON Edouard MIKROS IMAGE
France VAN LIEMT Romain ON KIDS AND FAMILY
France VAN NEIJENHOFF Satchi Hanco BEN & SATCHI
France VANCAUWENBERGHE Nathalie ILLUMINATION MAC GUFF
France VANDAMME Marina BIAF - BUCHEON INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL
France VANNIER Grégoire ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France VARLEY Nicholas ZYNCO STUDIO
France VAUCELLE Charles XILAM ANIMATION
France VEILLON Olivier-René COMMISSION DU FILM D'ILE-DE-FRANCE
France VENCHIARUTTI Vincent MIKROS IMAGE
France VERLEY Nicolas GOLAEM
France VERMEEREN Virginie TERACTEM
France VEYRIE Vincent ANATOLE STUDIO
France VIDAL Régis CARIBARA ANIMATION
France VILLARD Vincent ATELIER DE SÈVRES
France VILLATE Lauriane CNC - CENTRE NATIONAL DU CINÉMA ET DE L'IMAGE ANIMÉE
France VILLEMAGNE Edouard ATELIER DE SÈVRES
France VIMENET Babette NORMAAL ANIMATION
France VINCENT Grégory TTK MONTRÉAL
France VOISIN Fabienne ORCHESTRE NATIONAL D'ÎLE-DE-FRANCE
France VOUGNON Barbara CELLOFAN'
France WANIOWSKI Hélène GAUMONT ANIMATION
France WEBER Fanny TEAMTO
France WEDELL Souad HAPPY HANDS ANIMATION
France WEIBEL Fabien BELLECOUR ÉCOLE CAMPUS REPUBLIQUE
France WERY Jean Baptiste DANDELOOO
France WIPLIER Camille XILAM ANIMATION
France WITZ Laurent ZEILT PRODUCTIONS
France WOJCIK David ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France WOYCIECHOWSKI Pascal O'BAHAMAS
France YOON HyeJi YOMZEO SARL
France ZAG Jérémy ZAGTOON
France ZAHARIEV Laura PLANET NEMO ANIMATION
France ZAKY Linda ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France ZANOVELLO Augusto SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France ZEN Boris PROGISS / 3DVF
France ZERBIB Sylvain GIRELLE PRODUCTION
France ZHANG Ran FILM FRANCE
France ZUMOFEN Marie-France GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
Germany BALLACCHINO Sascha WACOM EUROPE GMBH
Germany BAUER Andrea ITFS - FILM UND MEDIENFESTIVAL GGMBH, INTERNATIONALES TRICKFILM-FESTIVAL STUTTGART
Germany BLOCK Andrea LUXX FILM / LUXX STUDIOS
Germany HAAS Christian LUXX FILM / LUXX STUDIOS
Germany HEIDRICH Wolfgang MYANIMATIONTV GMBH
Germany MEYER-HERMANN Thomas STUDIO FILM BILDER GMBH
Germany RICHTER Annegret INTERNATIONAL LEIPZIG FESTIVAL FOR DOCUMENTARY AND ANIMATED FILM - DOK LEIPZIG
Germany SCHEURING Martin ANIMATION GERMANY/GERMAN FILMS SERVICE + MARKETING GMBH
Germany SCHNEIDER-TRUMPP Thomas MYANIMATIONTV GMBH
Germany WEGENAST Ulrich ITFS - FILM UND MEDIENFESTIVAL GGMBH, INTERNATIONALES TRICKFILM-FESTIVAL STUTTGART
Germany WILLE Jutta GERMAN SHORT FILM ASSOCIATION
Germany WISSKIRCHEN Grit BALANCE FILM GMBH
Hong Kong KOO Jenny FILMART - HONG KONG TRADE DEVELOPMENT COUNCIL (HKTDC)
India CHINNASAMY PARAMASIVAM Aaryaan MAYAPURI GRAPHIC WORKSTATION PRIVATE LMITED
India DODIA Dinesh AURACINE ENTERTAINMENT PVT. LTD
India DUDEJA Vishal DISCREET ART PRODUCTIONS LLP
India DUDEJA Vishal DISCREET ART PRODUCTIONS LLP
India FERNANDES Michele 7MANTLE STUDIOS
India GR Harsha Setty ROLLING FRAMES FILM SOCIETY
India GURAV Rakesh E PLUS TECHNOLOGIES INDIA PVT. LTD.
India GURNANI Anand ANAND GURNANI MEDIA PRIVATE LIMITED - INDIAN PAVILION ORGANIZER
India GURNANI Anita ANAND GURNANI MEDIA PRIVATE LIMITED - INDIAN PAVILION ORGANIZER
India GURUSANKARAN Krishnamurthy MAYAPURI GRAPHIC WORKSTATION PRIVATE LMITED
India KRISHNAMURTHY Archana SIGONA ADVISERS LLP
India KULSHRESTHA Tarun DMP ANIMATIONS & MEDIA PVT. LTD.
India KURIAKOSE Thomas ATMAN SOFTWARE
India MALHOTRA Gaurav ARTHA ANIMATION
India MARAKKARACKAYIL Hanif Mohammed ASIAN INSTITUTE OF GAMING AND ANIMATION (AIGA)
India MARK Joshi ORANGE SQUIRREL STUDIOS
India MEHTA Anish COSMOS ENTERTAINEMENT PTE. LTD. / MAYA DIGITAL STUDIOS PVT. LTD.
India NAIR Ambar BFX CGI
India PATIL Harish SMX EVENTURES PVT LTD (ANAND GURNANI MEDIA)
India PRASAD Mayur ORBIT LIVE
India RADHA KRISHNA Sendi Sanjeeva Murthy KARNATAKA BIO TECHNOLOGY AND INFORMATION TECHNOLOGY SERVICES
India ROHIRA Shekhar AUTODESK INDIA PVT LTD
India ROY Sukankan AURACINE ENTERTAINMENT PVT. LTD
India SATYANARAYANA MURTHY Adabala YUVA ANIMATION STUDIOS PVT LTD
India SERENO Brijesh 7MANTLE STUDIOS
India SETHIA Harshraj MOTION MAKERS ANIMATION STUDIO PVT LTD
India SETHIA Rituraj MOTION MAKERS ANIMATION STUDIO PVT LTD
India SHARMA Puneet ORBIT LIVE
India SINGH Rahul DMP ANIMATIONS & MEDIA PVT. LTD.
India T Pitambar E PLUS TECHNOLOGIES INDIA PVT. LTD.
India TAKIA Nishith BIOSCOPEWALA PICTURES
India TAYAL Tanay MOONFROG LABS PVT. LTD.
India TORGAL Imtiaz Ahmed KARNATAKA BIO TECHNOLOGY AND INFORMATION TECHNOLOGY SERVICES
India VALECHA Amrita GREEN GOLD ANIMATION PRIVATE LIMITED
India VALVI Vishwas MOTION MAKERS ANIMATION STUDIO PVT LTD
India WAEERKAR Sanjiv MCS (A DIVISION OF MAAC)
Iran ABOLHASSANI Mohammad NAS ANIMATION STUDIO
Iran ADELI Mahnaz NAS ANIMATION STUDIO
Iran ASADI Mahdi SKY FRAME STUDIO
Iran AZIMI Gholamreza NAS ANIMATION STUDIO
Iran BIDOKHTI Saeid IDEH BONYAN CO.
Iran ESFANDI Pejman IDEH BONYAN CO.
Iran HAMEDANI Mohammad Amin SKY FRAME STUDIO
Iran HASSANI Abbas RPCA PICTURES - HOZEH HONARI
Iran JALALIEH Saeed IDEH BONYAN CO.
Iran MOHAMMAD Amir NAS ANIMATION STUDIO
Iran NAGHIBI Maryam RPCA PICTURES - HOZEH HONARI
Iran SAFAVI Masoud RPCA PICTURES - HOZEH HONARI
Iran SAFIYARI Mahdi IDEH BONYAN CO.
Iran SEYED KHAMOOSHI Seyed Mahdi RPCA PICTURES - HOZEH HONARI
Ireland LEMMETTY Leevi INK AND LIGHT
Italy BRAMBILLA Valeria STUDIO CAMPEDELLI
Italy CANCLINI Valentina ANIMOKA STUDIOS SRL
Italy CARRIER RAGAZZI Max MAGA ANIMATION STUDIO SPA
Italy CATANZANI Caterina LASTREGO & TESTA MULTIMEDIA - L&T
Italy DE MARTIS Andrea MAGA ANIMATION STUDIO SPA
Italy DE SIERVO Luigi RAI TRADE
Italy ELEUTERI Sabrina RAI TRADE
Italy FALASCA Anna RAI FICTION
Italy FARNESI Sonia RAI FICTION
Italy FORESTER Carlo JINGLEBELL COMMUNICATION SRL
Italy FORESTER Giulia JINGLEBELL COMMUNICATION SRL
Italy FORESTIERI Maurizio GRAPHILM ENTERTAINMENT SRL
Italy FRANCHI Giuseppe SAMPLE SRL
Italy FUZELLIER Magali MILANIMA SRL
Italy GENOVESI Roberto RAI TRADE
Italy JEZDIC Cristian SQUARE TOONZ
Italy LASTREGO Cristina LASTREGO & TESTA MULTIMEDIA - L&T
Italy ODDONE Mattia RAI TRADE
Italy PASCUZZO Sandra MAGA ANIMATION STUDIO SPA
Italy PELLEGRINI Erica RAI FICTION
Italy PICCINNI Mariella STUDIO BOZZETTO SRL
Italy PINETTI Pietro STUDIO BOZZETTO SRL
Italy PISANELLI Anna Lucia GRAPHILM ENTERTAINMENT SRL
Italy RAVANI Alessandro RAI TRADE
Italy ROMANELLI Annita RAI FICTION
Italy ROSSELLI Monica LYNX PRODUCTIONS S.A.
Italy SCORZA Giorgio MOVIMENTI PRODUCTION SRL
Italy SERRA Franco GERTIE
Italy TAVANTI Maria Luisa RAI TRADE
Italy TESTA Francesco LASTREGO & TESTA MULTIMEDIA - L&T
Italy TRIGONA Riccardo R. TRION PICTURES
Italy VADA Giulia LASTREGO & TESTA MULTIMEDIA - L&T
Italy VANHOLLEBEKE Anne-Sophie STUDIO CAMPEDELLI
Italy VISMARA Lucia PLANETA JUNIOR ITALIA SRL
Japan ENDO Tsuyoshi AGENCY FOR CULTURAL AFFAIRS - GOVERNMENT OF JAPAN
Japan FUDESAKA Kenta UNIJAPAN/TOKYO INTERNATIONAL FILM FESTIVAL
Japan FUJITA Mika NERIMA ANIMATION ASSOCIATION
Japan FUJIWARA Shuhei DREAM WALKER
Japan ISHIGURO Megumu NERIMA ANIMATION ASSOCIATION
Japan KIYOTA Satoshi QPR CO., LTD.
Japan MAEDA Takenari UNIJAPAN/TOKYO INTERNATIONAL FILM FESTIVAL
Japan SAIKI Tomonori AGENCY FOR CULTURAL AFFAIRS - GOVERNMENT OF JAPAN
Japan SHIMIZU Yoshihiro TEZUKA PRODUCTIONS, CO., LTD.
Japan SUZUKI Tomoko UNIJAPAN/TOKYO INTERNATIONAL FILM FESTIVAL
Japan SUZUKI Yoshimi TEZUKA PRODUCTIONS, CO., LTD.
Japan URABE Ryutaro DREAM WALKER
Japan URASHIMA Aya NERIMA ANIMATION ASSOCIATION
Japan WATANABE Hiromitsu SANKYOSHINSHA
Japan YOSHIDA Satoshi NERIMA CITY OFFICE
Japan YOSHIDA Takashi DREAM WALKER
Japan YUSA Kazushige MOEBIUS TONE
Latvia KALNAELLIS Reinis RIJA FILMS
Latvia KALNAELLIS Vilnis RIJA FILMS
Latvia LITVINOVA Olga RIJA FILMS
Lithuania JURGITA Sarnickiené LITHUANIAN FILMS CENTRE
Lithuania MAKUSKAITÉ Eglé LITHUANIAN FILMS CENTRE
Luxembourg ANDRE Élise TARANTULA LUXEMBOURG
Luxembourg BAGE Virgile MELUSINE PRODUCTIONS / STUDIO 352
Luxembourg CABOCHE Stéphane CENTRE NATIONAL DE L'AUDIOVISUEL
Luxembourg DALEIDEN Guy FILM FUND LUXEMBOURG
Luxembourg DEGRANDE David ARCANIM-PICTURES
Luxembourg DRUJONT Régis ONYX LUX 3D
Luxembourg JANS Nicole FILM FUND LUXEMBOURG
Luxembourg KONGS Claude NAKOFX
Luxembourg LAPORTE Norbert FILM FUND LUXEMBOURG
Luxembourg LECOMTE Tim RADAR
Luxembourg MCCORMACK Sean FABRIQUE D'IMAGES
Luxembourg MILELLA Federico FABRIQUE D'IMAGES
Luxembourg MORINA Telman LYCÉE DES ARTS ET MÉTIERS - BTS DESSIN D'ANIMATION
Luxembourg MOURAIRE David DOGHOUSE FILMS
Luxembourg MUSIQUE Jean-Marie FABRIQUE D'IMAGES
Luxembourg NADALET Raoul ANTEVITA FILMS
Luxembourg NEUEN Fred RADAR
Luxembourg ORIGER Caroline FABRIQUE D'IMAGES
Luxembourg PAQUETEAU Laurent FABRIQUE D'IMAGES
Luxembourg PARISSE Christine FABRIQUE D'IMAGES
Luxembourg PEREZ CARRASCO Benigno Ludo CG LUX PRODUCTION SA
Luxembourg PESCH Olivier SAMSA FILM
Luxembourg RENELLI Fabien MELUSINE PRODUCTIONS / STUDIO 352
Luxembourg ROELANTS Stephan MELUSINE PRODUCTIONS / STUDIO 352
Luxembourg THERIEZ Marie-Anne ANTEVITA FILMS
Luxembourg URBAIN Pierre DOGHOUSE FILMS
Luxembourg VINEL Frédérique FABRIQUE D'IMAGES
Luxembourg WELTER Béatrice LYCÉE DES ARTS ET MÉTIERS - BTS DESSIN D'ANIMATION
Madagascar LAUNAY Stéphanie RENCONTRES DU FILM COURT DE MADAGASCAR
Madagascar RAHARISON Thierry RENCONTRES DU FILM COURT DE MADAGASCAR
Madagascar RATSARA Domoina RENCONTRES DU FILM COURT DE MADAGASCAR
Madagascar RAZANAJATOVO Laza RENCONTRES DU FILM COURT DE MADAGASCAR
Malaysia AZMI Irwan Junaidy THE R&D STUDIO
Malaysia CHUA Chong Tee ANIMASIA STUDIO SDN BHD
Malaysia HASSAN Hazrul Hisyam CREATVTOON STUDIOS
Malaysia IBRAHIM Khairi CREATVTOON STUDIOS
Malaysia JOEMIN Juhaidah GIGGLE GARAGE ANIMATIONS
Malaysia MAHIDIN Muhamad Fahmi PAYANG GROUP (M) SDN BHD
Malaysia MASRI Shahrizal CREATVTOON STUDIOS
Malaysia MOHD NOH Tariq GLUE STUDIOS
Malaysia MUTALIB Azmir MALAYSIA DIGITAL ECONOMY CORPORATION SDN BHD (MDEC)
Malaysia SEE C.J. INSPIDEA SDN BHD
Malaysia STA MARIA Michelle MALAYSIA DIGITAL ECONOMY CORPORATION SDN BHD (MDEC)
Malaysia WONG Kuan Loong ANIMASIA STUDIO SDN BHD
Malta BONNICI Carmel PRO.MOTION LIMITED
Malta FRENDO Ruth PRO.MOTION LIMITED
Mexico BASULTO Rita OUTIK ANIMATION SC
Mexico BERMEJO Christian PIXELATL
Mexico CASTANEDA Karla INZOMNIA ANIMATION
Mexico CASTILLO René MANDARAKA CREATIVE STUDIO
Mexico INESTA Jose PIXELATL MEXICO
Mexico JURADO REBORA Roberto Eduardo MANDARAKA CREATIVE STUDIO
Mexico LOPEZ LEAL José Alberto MANDARAKA CREATIVE STUDIO
Mexico TÉLLEZ IBARRA Luis INZOMNIA ANIMATION
Mexico VILLAGOMEZ Lourdes LOS ANIMANTES
Mexico ZULU GONZÁLEZ Pedro
Norway AUSTNES Are QVISTEN ANIMATION AS
Norway BERSAAS Arna NORWEGIAN FILM INSTITUTE
Norway DALSBO Merete FABELFJORD
Norway FEARNLEY Lise MIKROFILM AS
Norway FOTTLAND Fredrik QVISTEN ANIMATION AS
Norway MORALI Yaprak QVISTEN ANIMATION AS
Norway MOSVOLD Frank KOOL PRODUKTION AS
Norway NAESS Kajsa Maria MIKROFILM AS
Norway ROGNE Turid ALDELES AS
Norway TANGSETH Oeyvind ALDELES AS
Poland BLASZCZYK Anna HUMAN ARK
Poland DESKUR Maria FUMI
Poland GEBHARDT Marta ANIMA ART FOUNDATION
Poland GORDZIEJUK Ewelina FILMOGRAF LTD
Poland JAROSZUK Zofia KRAKOW FILM FOUNDATION
Poland JASZCZUROWSKI Robert GS ANIMATION
Poland KACPROWICZ Lukasz GS ANIMATION
Poland LESZCZYŃSKI Wojciech SPPA POLISH ANIMATION PRODUCERS ASSOCIATION
Poland MATUSZEWSKI Włodzimierz SMF - STUDIO MINIATUR FILMOWYCH
Poland MEKARSKA Marta STOP MOTION PRO
Poland MROCZEK Anna WJTEAM / LIKAON
Poland PTAK Adam STOP MOTION PRO
Poland RUCINSKA Justyna WJTEAM / LIKAON
Poland SWIATEK Marta KRAKOW FILM FOUNDATION
Poland WACŁAWEK Grzegorz ANIMOON SP. Z O.O.
Poland WASILEWSKI Marcin GS ANIMATION
Poland WAWSZCZYK Wojtek HUMAN ARK
Romania BRATAN Laurentiu ANIMEST - BUCHAREST ANIMATION FILM FESTIVAL
Romania FLOREA Anna ANIMEST - BUCHAREST ANIMATION FILM FESTIVAL
Romania ILICEVICI Vlad ANIMEST - BUCHAREST ANIMATION FILM FESTIVAL
Romania MITRICA Mihai ANIMEST - BUCHAREST ANIMATION FILM FESTIVAL
Romania NICOARA Ioana ANIMEST - BUCHAREST ANIMATION FILM FESTIVAL
Romania PANAITESCU Dan ANIMEST - BUCHAREST ANIMATION FILM FESTIVAL
Romania STEFAN Dragos DSG INTERACTIVE
Russia ALDASHIN Mikhail SOUZMULTFILM
Russia ALEKSEEV Alexey SOUZMULTFILM
Russia ARUTYUNOVA Anna EXPOCONTENT
Russia BESPALOVA Natalya RUSSIAN ANIMATED FILM ASSOCIATION
Russia BORISOVA Elena RUSSIAN ANIMATED FILM ASSOCIATION
Russia GANIEV Marat TATARMULTFILM, LTD.
Russia GERASSIMOV Alexander MASTERFILM STUDIO
Russia GORBUNOV Dmitry X-MEDIA DIGITAL, LLC
Russia GYUZALYAN Norayr AA STUDIO
Russia HOVHANNISYAN Aram AA STUDIO
Russia KHABIBULLINA Olga KINOATIS, LLC
Russia LEBEDEVA Sveta STUDIO NEBO
Russia LOVEIKO Dmitry MASHA AND THE BEAR LTD
Russia MALYSHEV Anton FEDERAL FUND OF SOCIAL AND ECONOMIC SUPPORT TO NATIONAL CINEMATOGRAPHY
Russia MARTYNOV Sergey MASHA AND THE BEAR LTD
Russia MASTUSOVA Irina RUSSIAN ANIMATED FILM ASSOCIATION
Russia MOREV Alexander D3 MEDIA
Russia MOTINA Vera D3 MEDIA
Russia MUNTYAN Pavel TOONBOX
Russia POPOV Ilya RIKI GROUP
Russia POPOVA Marina RUSSIAN ANIMATED FILM ASSOCIATION
Russia RYABOVA Olga FEDERAL FUND OF SOCIAL AND ECONOMIC SUPPORT TO NATIONAL CINEMATOGRAPHY
Russia SAFONOVA Milana RUSSIAN ANIMATED FILM ASSOCIATION
Russia SIDOROVA Lika REFLEXION FILMS
Russia SOTSKOV Vadim KINOATIS, LLC
Russia TIKHENKO Olga MASTERFILM STUDIO
Russia TITARENKO Natalia X-MEDIA DIGITAL, LLC
Russia VORONIN Semen RIKI GROUP
Russia YURINOVA Diana WIZART ANIMATION - DISTRIBUTION
Slovakia FERKO Marian MIRACLE FILM
South Africa ARGALL Candice BUGBOX ANIMATION
South Africa ARGALL Tim BUGBOX ANIMATION
South Africa BUCKLAND Mike TRIGGERFISH ANIMATION STUDIOS (PTY) LTD.
South Africa CRUYWAGEN Gerhard GREEN HOUSE CARTOONS
South Africa CUNNINGHAM Phil SUNRISE PRODUCTIONS
South Africa DARRIES Nadia NFVF - NATIONAL FILM AND VIDEO FOUNDATION
South Africa DIAS Carla NFVF - NATIONAL FILM AND VIDEO FOUNDATION
South Africa DILLON Kelly DIGITAL BARD
South Africa GIEN Jenna MIND'S EYE CREATIVE
South Africa GILLIS Glenn SEA MONSTER
South Africa HAMILTON Clarence NFVF - NATIONAL FILM AND VIDEO FOUNDATION
South Africa HARDING Sven GOLDEN PLANES PICTURES
South Africa MLADENOVIC Jelena DIGITAL ARTIST
South Africa MOFOKENG Nono LUMA
South Africa SCARR Bridget POLLEN ENTERTAINMENT
South Africa SCOTT Mike MIKE SCOTT ANIMATION
South Africa SPINKS Wendy ZEROPOINT 528
South Africa TREWEEK Cherie SHY THE SUN
South Africa TSHINGWALA Moses MEDIA MOSS
South Africa VORSTER Lesego NFVF - NATIONAL FILM AND VIDEO FOUNDATION
South Africa WILSON Nick THECAR2N.TV
South Africa ZWANA Thandeka NFVF - NATIONAL FILM AND VIDEO FOUNDATION
South Korea AHN Joyup BIAF - BUCHEON INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL
South Korea HWANG Junwook BIAF - BUCHEON INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL
South Korea KIM Eugene BIAF - BUCHEON INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL
South Korea LEE Teddy YOMZEO SARL
Spain BAS Alexandre DIAGONAL TELEVISIÓ
Spain BOLIVAR MARYNIOK Daniel
Spain CAPARROS GONZALEZ Irene IFEELMS
Spain CHEVALLARD Nadia NEWEN DISTRIBUTION
Spain CUEVAS Trini FABRIQUE D'IMAGES
Spain DEL RIO HERNANDEZ Julio THE MOVING PICTURE COMPANY (MPC)
Spain ESPUELAS Isabel ICEX - SPAIN TRADE AND INVESTMENT
Spain ETXARRI ROMO Itziar DOT4
Spain FOZ POVILL Judit PLANETA JUNIOR, S.L.
Spain GOLDBERGER Christophe GOLDBEE ENTERTAINMENT STUDIOS SL.
Spain GONZALEZ Daniel PRIMITIVE FILMS
Spain GONZALEZ MAURICIO Manuel José OASIS EUROPKIKARA
Spain HAMPEL Dirk PINKAPPLE MEDIA DIGITAL S.L.
Spain INIESTA SAEZ Alba ENGIDIA SCP
Spain LÓPEZ Luis REFLECT 3D
Spain MARRO Mercedes TOMAVISTAS
Spain MARTIN Maribel ICEX - SPAIN TRADE AND INVESTMENT
Spain MARTINEZ DALMAU Daniel KD PRODUCTIONS TOONS & GAMES, S.L.
Spain MERA DIOS Elena IMIRA ENTERTAINMENT
Spain MORA Paloma TV ON S.L.
Spain NOTHMAN Pierre TOMAVISTAS
Spain PASQUET Emilie SCREEN 21
Spain QUEIPO Nuria BRB INTERNACIONAL
Spain RAMOS RESA Mari Paz AMBASSADE D'ESPAGNE A PARIS - OFFICE ÉCONOMIQUE ET COMMERCIAL
Spain REINA Sandra CATALAN FILMS
Spain VELARDOS Adrià GOUPTOME SL
Sweden LINDBLAD Petter CELACTION LTD.
Switzerland BARELLE Franck CARAN D'ACHE
Switzerland BONVIN Laure SAE INSTITUTE GENÈVE
Switzerland KRISTOF Damyan SAE INSTITUTE GENÈVE
Switzerland RABOUD Manon SAE INSTITUTE GENÈVE
Switzerland WEBER Adrian CARAN D'ACHE
Switzerland WILLI Roman SAE INSTITUTE GENÈVE
Taiwan CHANG Yao-Sheng SPRING IMPRESS CO. LTD
Taiwan CHIU Bobson HAPPY SOUL STUDIO
Taiwan HSU Li Wei (Lee) BV ANIMATION STUDIO
Taiwan HUANG Sharon NADA ANIME STUDIO
Taiwan JANG-CHUN Chang A STUDIO A LAB
Taiwan LEE Ju-Hung TAIPEI FILM COMMISSION
Taiwan LIN Ching-Yi NADA ANIME STUDIO
Taiwan LU YungFeng JNANA IDEA CO. LTD
Taiwan SHIH Yi-Chun TAIPEI FILM COMMISSION
Taiwan SUNG-CHEN Yang A STUDIO A LAB
Taiwan WANG Yalun TAIPEI FILM COMMISSION
Taiwan WU Hsing-Tsung TAIPEI FILM COMMISSION
Taiwan YANG Hao-Rong NADA ANIME STUDIO
Taiwan YANG Ida Shu-Wan COOLERSEA CO.
Taiwan YANG Tina YungTing JNANA IDEA CO. LTD
Taiwan YANG Yu-Ching TAIPEI FILM COMMISSION
Taiwan YEH Hsiao-Chien TAIPEI FILM COMMISSION
Taiwan ZELITTO NADA ANIME STUDIO
United Kingdom ANDREWS Gary HIBBERT RALPH ANIMATION / REDBOARD
United Kingdom AUGUIN Benoît BREAKFIRST
United Kingdom BAYLEY Peta THE MOVING PICTURE COMPANY (MPC)
United Kingdom BLAZDELL Andy CELACTION LTD.
United Kingdom BROWN Andrew THE FOUNDRY
United Kingdom CHURCH Tony PROJECT IMAGES FILMS
United Kingdom DOMENECH Ferran THE MOVING PICTURE COMPANY (MPC)
United Kingdom FISHER Greg THE MOVING PICTURE COMPANY (MPC)
United Kingdom GOUVATSOS Alexandros HIBBERT RALPH ANIMATION / REDBOARD
United Kingdom HIBBERT Jerry HIBBERT RALPH ANIMATION / REDBOARD
United Kingdom HOPE Samantha HIBBERT RALPH ANIMATION / REDBOARD
United Kingdom JEFFORDS Brandon SONY PICTURES ANIMATION
United Kingdom KATSAMBAS Yiotis THE FOUNDRY
United Kingdom MARSDEN Neil HIBBERT RALPH ANIMATION / REDBOARD
United Kingdom MULLAN Catherine THE MOVING PICTURE COMPANY (MPC)
United Kingdom O'NEILL Wyle CELACTION LTD.
United Kingdom OWEN Ben THE MOVING PICTURE COMPANY (MPC)
United Kingdom PANG Keith HIBBERT RALPH ANIMATION / REDBOARD
United Kingdom RANDALL Chris STOP MOTION PRO
United Kingdom ROBERTON Christian THE MOVING PICTURE COMPANY (MPC)
United Kingdom SIMMONS Andy STOP MOTION PRO
United Kingdom TRAINOR Sophie THE MOVING PICTURE COMPANY (MPC)
USA ASTLEY Amy WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA BALDA Kyle ILLUMINATION ENTERTAINMENT
USA BIXLER Kelli BIX PIX ENTERTAINMENT
USA CHENEY Yarrow ILLUMINATION ENTERTAINMENT
USA HEALY Janet ILLUMINATION ENTERTAINMENT
USA HUME Lenora TEAMTO
USA KOLOWSKI Jason ANIMATION MAGAZINE
USA LARSEN Rachel BIX PIX ENTERTAINMENT
USA MARTIN Allison WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA MITCHELL Nicole WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA MOE Hsiang Chin SCHOOL OF VISUAL ARTS MFA COMPUTER ARTS
USA MULANI Anish PRANA STUDIOS PVT LTD
USA OSBORNE Patrick WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA REED Cooper WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA REED Kristina WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA RENAUD Chris ILLUMINATION ENTERTAINMENT
USA RIVERA-ERNSTER Dawn WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA ROBERTS Matt WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA SCOTT Brian WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA SNOW Mimi WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA SREEKAKULA Sridhar BARKING COW MEDIA GROUP
USA STAUB Josh WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA THOREN Jean ANIMATION MAGAZINE
USA TURLEY Jeffrey WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA VALLEY Robert TIGOBO ANIMATION
USA WANDS Bruce SCHOOL OF VISUAL ARTS MFA COMPUTER ARTS