Graduation short Films in Competition

Browse through the programmes
  • Ooze

    Switzerland - Kilian VILIM

    Graduation Films in competition 1

    • See information
  • A Love Letter to the One I Made Up

    Israel - Rachel GUTGARTS

    Graduation Films in competition 1

    • See information
  • Bloem?

    Netherlands - Jorn LEEUWERINK

    Graduation Films in competition 1

    • See information
  • Hybrids

    France - Florian BRAUCH, Matthieu PUJOL, Kim TAILHADES, Yohan THIREAU, Romain THIRION

    Graduation Films in competition 1

    • See information
  • Augenblicke

    Germany - Kiana NAGHSHINEH

    Graduation Films in competition 1

    • See information
  • O tom co potom

    Czech Republic - Matous VALCHAR

    Graduation Films in competition 1

    • See information
  • Juste avant la fonte

    France - Eve TAYAC

    Graduation Films in competition 1

    • See information
  • Am I Oright

    Taiwan - Yen Liang CHEN

    Graduation Films in competition 1

    • See information
  • Nosis

    Germany - Vincenz NEUHAUS

    Graduation Films in competition 1

    • See information
  • Tango tesknot

    Poland - Marta SZYMANSKA

    Graduation Films in competition 1

    • See information
  • Body World

    United Kingdom - Kitty FAINGOLD

    Graduation Films in competition 1

    • See information
  • Le Grand Bain

    France - Élise AUGARTEN

    Graduation Films in competition 1

    • See information
  • A Table Game

    Spain, Estonia - Nicolás PETELSKI MESON

    Graduation Films in competition 2

    • See information
  • Travelogue Tel Aviv

    Switzerland - Samuel PATTHEY

    Graduation Films in competition 2

    • See information
  • Stockholm

    France - Victor CHAVANNE, Thomas NEMERY, Morgane PERRIN, Camille ROUBINOWITZ, Jean-Baptiste AZIERE

    Graduation Films in competition 2

    • See information
  • Blind Mice

    USA - Nicholas D'AGOSTINO

    Graduation Films in competition 2

    • See information
  • Fuse

    Germany - Shadi ADIB

    Graduation Films in competition 2

    • See information
  • Még nem

    Hungary - Timea VARGA

    Graduation Films in competition 2

    • See information
  • Creature from the Lake

    France - Renata ANTUNEZ, Alexis BÉDUÉ, Léa BRESCIANI, Amandine CANVILLE, Maria CASTRO RODRIGUEZ, Logan CLUBER, Nicolas GRANGEAUD, Capucine RAHMOUN-SWIERCZYNSKI, Victor ROUXEL, Orianne SICCARDI, Mallaury SIMOES

    Graduation Films in competition 2

    • See information
  • Muteum

    Estonia - Äggie Pak Yee LEE

    Graduation Films in competition 2

    • See information
  • Losing Sight of a Longed Place

    Hong Kong - Tsz Ying WONG, Ka Chun SHEK, Chun Long WONG

    Graduation Films in competition 2

    • See information
  • Inny

    Poland - Marta MAGNUSKA

    Graduation Films in competition 2

    • See information
  • Schnurksel

    Belgium - Léo BECKER

    Graduation Films in competition 2

    • See information
  • Inanimate

    United Kingdom - Lucia BULGHERONI

    Graduation Films in competition 2

    • See information
  • Shadow

    China - Lei LEI

    Graduation Films in competition 3

    • See information
  • Follower

    Germany - Jonathan BEHR

    Graduation Films in competition 3

    • See information
  • [O]

    United Kingdom - Mario RADEV, Chiara SGATTI

    Graduation Films in competition 3

    • See information
  • L'Homme aux oiseaux

    France - Quentin MARCAULT

    Graduation Films in competition 3

    • See information
  • Hors Saison

    France - Nicolas CAPITAINE, Céline DESOUTTER, Lucas DURKHEIM, Léni MAROTTE

    Graduation Films in competition 3

    • See information
  • Bacchus

    Denmark - Rikke Alma KROGSHAVE PLANETA

    Graduation Films in competition 3

    • See information
  • Na Zdrowie!

    Poland - Paulina ZIOLKOWSKA

    Graduation Films in competition 3

    • See information
  • Contact

    France - Léa BANCELIN

    Graduation Films in competition 3

    • See information
  • Microdistrict

    United Kingdom, Bulgaria - Ivelina IVANOVA

    Graduation Films in competition 3

    • See information
  • Ming

    USA - Danski TANG

    Graduation Films in competition 3

    • See information
  • Facing It

    United Kingdom - Sam GAINSBOROUGH

    Graduation Films in competition 3

    • See information
  • Kaiju Shinwa

    Japan - Yosuke TANI

    Graduation Films in competition 3

    • See information
  • Les Enfants du béton

    France - Jonathan PHANHSAY-CHAMSON

    Graduation Films in competition 4

    • See information
  • Love Me, Fear Me

    Germany - Veronica SOLOMON

    Graduation Films in competition 4

    • See information
  • A Daily Chat

    United Kingdom - Cheng-hsu CHUNG

    Graduation Films in competition 4

    • See information
  • Take Me Please

    Hungary - Olivér HEGYI

    Graduation Films in competition 4

    • See information
  • Parfum Fraise

    France - Alix ARRAULT, Martin HURMANE, Jules RIGOLLE, Samuel KLUGHERTZ

    Graduation Films in competition 4

    • See information
  • Vermine

    Denmark - Jérémie BECQUER

    Graduation Films in competition 4

    • See information
  • "Stranac" u mojoj glavi

    Croatia - Petra BALEKIC

    Graduation Films in competition 4

    • See information
  • O Jezu!

    Poland - Betina BOZEK

    Graduation Films in competition 4

    • See information
  • Barbeque

    United Kingdom - Jenny JOKELA

    Graduation Films in competition 4

    • See information
  • Sigh of Sighs

    South Korea - Bo-seong GIM

    Graduation Films in competition 4

    • See information
  • Kwadratura Kola

    Poland - Karolina SPECHT

    Graduation Films in competition 4

    • See information
  • Sister

    USA, China - Siqi SONG

    Graduation Films in competition 4

    • See information