Programme 2014

  • AARDMAN ANIMATIONS

    Alix WISEMAN (Aardman Animations)

    Thursday 12 June → Thursday 19 September, 12:30 → 13:00 - Impérial Palace Haendel B

    • See information
  • ARTE

    Hélène VAYSSIÈRES (Arte)

    Wednesday 11 June → Thursday 19 September, 14:30 → 15:00 - Impérial Palace Haendel B

    • See information
  • CANAL+

    Laurence BLAEVOET (CANAL+)

    Thursday 12 June → Thursday 19 September, 10:15 → 10:45 - Impérial Palace Haendel B

    • See information
  • CANAL+

    Pascale FAURE (CANAL+)

    Thursday 12 June → Thursday 19 September, 11:00 → 11:30 - Impérial Palace Haendel B

    • See information
  • CANAL+ SPAIN

    Guadalupe ARENSBURG (CANAL+ SPAIN)

    Wednesday 11 June → Thursday 19 September, 16:00 → 16:30 - Impérial Palace Haendel B

    • See information
  • CARTOON NETWORK

    Adina PITT

    Thursday 12 June → Thursday 19 September, 15:15 → 15:45 - Impérial Palace Haendel B

    • See information
  • CBBC

    Sarah MULLER

    Wednesday 11 June → Thursday 19 September, 10:15 → 10:45 - Impérial Palace Haendel B

    • See information
  • DISNEY CHANNEL EMEA

    David LEVINE (Disney Channels EMEA, The Walt Disney Company Limited), Orion ROSS (Disney Channels EMEA, The Walt Disney Company Limited)

    Wednesday 11 June → Thursday 19 September, 11:45 → 12:15 - Impérial Palace Haendel B

    • See information
  • DREAMWORKS ANIMATION

    Damien TROMEL (Dreamworks Animation)

    Wednesday 11 June → Thursday 19 September, 12:30 → 13:00 - Impérial Palace Haendel B

    • See information
  • FRANCE TÉLÉVISIONS

    Tiphaine DE RAGUENEL (France Télévisions)

    Thursday 12 June → Thursday 19 September, 16:00 → 16:30 - Impérial Palace Haendel B

    • See information
  • GKIDS

    Dave JESTEADT (GKIDS), Eric BECKMAN (GKIDS)

    Wednesday 11 June → Thursday 19 September, 15:15 → 15:45 - Impérial Palace Haendel B

    • See information
  • LAGARDERE ACTIVE (GULLI - Canal J - Tiji)

    Emmanuelle BARIL (Lagardère Active)

    Thursday 12 June → Thursday 19 September, 18:15 → 18:45 - Impérial Palace Haendel B

    • See information
  • NICKELODEON

    Kay WILSON STALLINGS (Nickelodeon)

    Thursday 12 June → Thursday 19 September, 09:30 → 10:00 - Impérial Palace Haendel B

    • See information
  • NICKELODEON

    Nina HAHN (Nickelodeon)

    Wednesday 11 June → Thursday 19 September, 09:30 → 10:00 - Impérial Palace Haendel B

    • See information
  • RTL DISNEY Fernsehen GmbH & Co. KG (SUPER RTL)

    Marion WINTER (SUPER RTL), Karen MITREGA (SUPER RTL), Frank DIETZ (SUPER RTL)

    Wednesday 11 June → Thursday 19 September, 11:00 → 11:30 - Impérial Palace Haendel B

    • See information
  • RTVC SEÑAL COLOMBIA

    Claudia RODRIGUEZ VALENCIA (RTVC Señal Colombia)

    Thursday 12 June → Thursday 19 September, 16:45 → 17:15 - Impérial Palace Haendel B

    • See information
  • TELETOON – CORUS MEDIA

    Carole BONNEAU (Teletoon – Corus Media)

    Thursday 12 June → Thursday 19 September, 11:45 → 12:15 - Impérial Palace Haendel B

    • See information
  • TF1

    Yann LABASQUE (TF1)

    Wednesday 11 June → Thursday 19 September, 17:30 → 18:00 - Impérial Palace Haendel B

    • See information