Home / About / Archives / 2017 / Mifa / 2017 Exhibitors

2017 Exhibitors

Country LAST NAME, First name Company
BAJRALIU Bukurie MINISTRY OF FOREIGN AFFAIRS
Argentina BLANCO Florencia ARTAN ANIMATION
Argentina BRESER Federico MCFLY STUDIO
Argentina CARLINO María Rosario OSA ESTUDIO
Argentina CUENCA Esteban Bestia RUDO COMPANY
Argentina GARIN Juaco ARTAN ANIMATION
Argentina KRAUSE Javier KAFILMS SRL
Argentina LILLINI Ignacio (Chaky) APA ASOCIACIÓN DE PRODUCTORAS DE ANIMACIÓN CÓRDOBA
Argentina LO BIANCO Becho CAN CAN CLUB
Argentina LUNA CROOK Javier Ignacio TAMANDUA ESTUDIO
Argentina OVEJERO Marcos REMO STUDIO
Argentina POGGINI Matias THE ANIMATION WORKSHOP
Argentina SANCHEZ Marilina CARAMBA ESTUDIO
Argentina SPECKER NYS Joseph CELESTE ESTUDIO CREATIVO
Argentina SPERANZA Gonzalo NUTS MEDIA
Argentina TOMSIC María del Carmen SANTIAGO DEL ESTERO FILM FESTIVAL
Belgium ALONSO Yolanda CARTOON
Belgium APPELMANS Veerle VIVI FILM
Belgium AUSSEUR Zoé DUPUIS ÉDITIONS & AUDIOVISUEL
Belgium BEX Thierry BEXCARTOON
Belgium BRUGNOLI Olivier DUPUIS ÉDITIONS & AUDIOVISUEL
Belgium CHAIX Bruno SQUAREFISH
Belgium CHEN Jean-Jacques TVPAINT DEVELOPPEMENT
Belgium DAVID Gaëtan LA COMPAGNIE CINEMATOGRAPHIQUE
Belgium DELIRE Michel BEXCARTOON
Belgium DELVIGNE Christian DIGITAL GRAPHICS
Belgium DONTAINE Étienne DAME BLANCHE GENVAL
Belgium DUMON Delphine CREATIVE EUROPE DESK - FLANDERS (BE)
Belgium GRÉGOIRE Valentin SQUAREFISH
Belgium INGBERG Raphaële R/O INSTITUTE
Belgium KHAJYORGUI Marina CARTOON
Belgium KINET Genevieve WALLONIE BRUXELLES IMAGES - WBIMAGES
Belgium KLASS Dylan NARRATIV NATION
Belgium LEVANTACI Marco VIVI FILM
Belgium LEVIE Sophie ÉDITIONS CASTERMAN
Belgium LOMMEL Valère MINISTRY OF ANIMATION
Belgium MAILLEUX Alexandre SQUAREFISH
Belgium MESMAN Christophe BEXCARTOON
Belgium PÉRAHIA Léon BELVISION
Belgium RIGOTTI Stéphane DAME BLANCHE GENVAL
Belgium RIVALAIN Jean-François DIGITAL GRAPHICS
Belgium VAN DER STEEN Joke MINISTRY OF ANIMATION
Belgium VANDEWEYER Marc CARTOON
Belgium VANFLETEREN Viviane VIVI FILM
Belgium VERSTAPPEN Claude BEXCARTOON
Belgium ZALCMAN Gregory TAKE FIVE
Brazil BOCCHINI Joana ANIMAKING PRODUÇÕES
Brazil BOURDOUKAN Leila CINEMA DO BRASIL
Brazil BREITMAN André 2DLAB LABORATÓRIO DE DESENHOS
Brazil CABRAL Cesar COALA FILMES
Brazil CESAR Rodrigo ZQUATRO STUDIO
Brazil DE MENDONÇA Simoni INTRO PICTURES
Brazil DO VALLE Rachel BRAZILIAN CONTENT
Brazil JUBE Gabriel COALA FILMES
Brazil LEANDRO VIEIRA MACIEL Leandro COALA FILMES
Brazil LIEBAN Andrés 2DLAB LABORATÓRIO DE DESENHOS
Brazil LOPES Alberto LOBO / VETORZERO
Brazil MAKINO Cid SPLIT STUDIO
Brazil MARIANI Matias PRIMO FILMES LTDA
Brazil NOVIS André PRIMO FILMES LTDA
Brazil ROSSONI Deborah APEX BRASIL
Brazil TAVARES Felipe COPA STUDIO PRODUTORA AUDIOVISUAL LTDA
Brazil VASCONCELOS Valu VALU ANIMATION STUDIOS
Canada ABECASSIS Laurent K6 MEDIA GROUP
Canada AUBERT Jean BLUE BUG ENTERTAINMENT
Canada BEAUCHAMP Marie-Claude CARPEDIEM FILM & TV INC.
Canada BERGERON Daniel IMAGE ICC LTEE
Canada BERGERON Danny DIGITAL DISTRICT MONTRÉAL
Canada BOSSAERT Hugo E.D. FILMS
Canada BOUVIER-PELLETIER Marc-André TOON BOOM ANIMATION
Canada CHARLET Emilie TELEFILM CANADA
Canada CLOUTIER Chantal SQUEEZE STUDIO ANIMATION
Canada COUTURE Steve PIXEL
Canada CYR Ghislain SPHÈRE ANIMATION
Canada DE VIVIE Jean IMAGE-IN
Canada DEL CUETO Francisco TOON BOOM ANIMATION
Canada DESCHAMBAULT Johannie SPORT
Canada DORE Denis SQUEEZE STUDIO ANIMATION
Canada DUBOIS Guillaume TOUTENKARTOON
Canada DUMONT Élaine SODEC - SOCIÉTÉ DE DÉVELOPPEMENT DES ENTREPRISES CULTURELLES
Canada FRANVILLE Marie CONNECTION EVENTS
Canada FRENETTE Annie FESTIVAL DE CINÉMA EN FAMILLE DE QUÉBEC
Canada GARNIER Brice KAIBOU PRODUCTION INC
Canada GERVAIS-DESPRES Eric NGENIOUS STUDIO INC
Canada GHOSH Archita E.D. FILMS
Canada GIRARD Roxane TELEFILM CANADA
Canada GREENSTEIN Philip TOON BOOM ANIMATION
Canada HARVEY Guy DIGITAL DIMENSION ENTERTAINMENT GROUP
Canada JACOBSEN Vanessa VANCOUVER FILM SCHOOL
Canada JAUPART-EK Monica TELEFILM CANADA
Canada KROOP Ben VOICES.COM INC
Canada LABESSE Sophie SODEC - SOCIÉTÉ DE DÉVELOPPEMENT DES ENTREPRISES CULTURELLES
Canada LABRADOR Marisa TOON BOOM ANIMATION
Canada LAHAY Michael TOON BOOM ANIMATION
Canada LALONDE François TOON BOOM ANIMATION
Canada LECLERC Louis PIXEL
Canada LEMIEUX Jean-Raymond TOON BOOM ANIMATION
Canada MASTRIACO Desideria TOON BOOM ANIMATION
Canada MERLIER Jean LA BELLE EQUIPE
Canada MIGNAULT Valérie 10E AVE PRODUCTIONS
Canada MILLER Lois TOON BOOM ANIMATION
Canada MOTT Nancy VANCOUVER ECONOMIC COMMISSION
Canada OLFMAN Lisa PORTFOLIO ENTERTAINMENT INC.
Canada PAGES Anne KAIBOU PRODUCTION INC
Canada PETTIGREW Jacques CINEGROUPE CORPORATION
Canada RODIER Marie-Pierre LA BELLE EQUIPE
Canada SANTOS Daniel TOON BOOM ANIMATION
Canada SAVARD Nancy Florence 10E AVE PRODUCTIONS
Canada ST-ARNAULD Johanne L'ATELIER ANIMATION
Canada STALL Julie PORTFOLIO ENTERTAINMENT INC.
Canada STAMATAKOS George TOON BOOM ANIMATION
Canada VARGAS Federico 9 STORY MEDIA GROUP ENTERTAINMENT INC.
Canada VERMETTE Daniel DIGITAL DIMENSION ENTERTAINMENT GROUP
Canada VIAU Sylvain IMAGE ICC LTEE
Canada VITANIOTIS Thalia MEDIAWAN ANIMATION
Canada VIVIER Carole MANITOBA FILM & MUSIC
Chile ACUÑA Germán CARBURADORES
Chile BARRIONUEVO Simon WILD BUNCH STUDIO
Chile BLEYCHER Carlos
Chile CEPPI ASTUDILLO Alvaro ZUMBASTICO STUDIOS
Chile CHRISTINY Pablo GVG PRODUCCIONES
Chile CID Margarita CHILEMONOS ANIMATION FESTIVAL
Chile DIAZ Alvaro TREBOL 3
Chile ESCALA Patricio CHILEAN ANIMATION ASSOCIATION (ANIMACHI A.G.)
Chile FRICK Fernanda
Chile GALVEZ Mauricio
Chile GARCIA LOPEZ Andres MERKÉN STUDIOS
Chile GÓMEZ Erwin SPONDYLUS
Chile LAZO Glenn IGUANABEE
Chile OJEDA Bernardita PAJARO
Chile OPAZO Benjamin GRAFICA VISION LTDA
Chile ORELLANA Bambú TYPPO CREATIVE LAB
Chile ROSENBLATT Julián IMAGO PRODUCCIONES
Chile RUBIO Claudia GRAFICA VISION LTDA
Chile SOTO-AGUILAR Maria Elisa PUNKROBOT STUDIO
Chile VALDES Ivan ANIMENTA STUDIO
Chile VASQUEZ Fernanda
China BASS Nina ORIGINAL FORCE LTD.
China CAI Chun XIN YUE PICTURES CORP.,LTD.
China CHEN Lizhi TENCENT TECHNOLOGY (SHENZHEN) COMPANY LIMITED
China CHEN Rihong BIGBIGSUN CREATIVE & DEVELOPMENT INC.
China CHEN Rongrong ANIMEX
China CHEN Zhe (Viola) ORIGINAL FORCE LTD.
China CHENG Wendy (Qianwen) NANTONG 1001 CULTURAL MOVIE MEDIA CO., LTD
China DAI Guiyan MONSTERWORLD - COMIC CULTURE MEDIA COMPANY
China DONG Ming BEIJING MUNICIPAL BUREAU OF RADIO, FILM AND TELEVISION
China FANG Hua SART - STATE ADMINISTRATION OF RADIO & TELEVISION
China GAO Lianying CHINA FILM ANIMATION CO., LTD.
China GAO Qiya MONSTERWORLD - COMIC CULTURE MEDIA COMPANY
China GONG Yu XIN YUE PICTURES CORP.,LTD.
China GU Yu ORIGINAL FORCE LTD.
China GUO Jiayi CMC PICTURES CHINA
China HAN Xu BEIJING KAKU MEDIA CO., LTD.
China HAO Yeyuan BEIJING KAKU MEDIA CO., LTD.
China HE Xiaoling SART - STATE ADMINISTRATION OF RADIO & TELEVISION
China HU Yuelei ZHEJIANG VERSATILE MEDIA CO., LTD.
China HU Yuping GDC - GLOBAL DIGITAL CREATION - INSTITUTE OF DIGITAL MEDIA TECHNOLOGY (SHENZHEN) LTD
China HUANG James - Jianming DAYSVIEW ANIMATION
China JIA Qinhan ANIMEX
China JIANG Hui ZHEJIANG VERSATILE MEDIA CO., LTD.
China JIANG Zhenhui FIRARROW PICTURES
China JIAO Yuan (Prudence) BIGBIGSUN CREATIVE & DEVELOPMENT INC.
China JIN Guoping GDC - GLOBAL DIGITAL CREATION - INSTITUTE OF DIGITAL MEDIA TECHNOLOGY (SHENZHEN) LTD
China JINGGE Li AWN - ANIMATION WORLD NETWORK, INC.
China KAN William CULTUREVE
China KAN Yvonne HKTDC - HONG KONG TRADE DEVELOPMENT COUNCIL / FILMART
China LI DANYANG CULTUREVE
China LI Keming JILIN ANIMATION INSTITUTE
China LI Lian ZHEJIANG VERSATILE MEDIA CO., LTD.
China LI Mi PINTA STUDIOS
China LI Nan SHANGHAI YOUKEY CULTURE MEDIA COMPANY
China LI Yongjian TENCENT TECHNOLOGY (SHENZHEN) COMPANY LIMITED
China LI Zhongqiu (Johnchill) DISON DIGITAL ENTERTAINMENT CO., LTD.
China LIANG Changgeng JILIN ANIMATION INSTITUTE
China LIN Binfeng BIGBIGSUN CREATIVE & DEVELOPMENT INC.
China LIU Fanzhou CMC PICTURES CHINA
China LIU Jia JILIN ANIMATION INSTITUTE
China LIU Kexin TAIKONG WORKS CULTURE DEVELOPMENT CO.,LTD.
China LIU Lu JILIN ANIMATION INSTITUTE
China LIU Yuxia SART - STATE ADMINISTRATION OF RADIO & TELEVISION
China LU Yushuo FIRARROW PICTURES
China MA Weiqi CULTUREVE
China NI CuiJue ANIMEX
China NIU Cong ZHEJIANG VERSATILE MEDIA CO., LTD.
China OUYANG Yanting CHINA FILM ANIMATION CO., LTD.
China PAN Qiaoyun AWN - ANIMATION WORLD NETWORK, INC.
China PU Wenyuan BEIJING KAKU MEDIA CO., LTD.
China QIU Nannan BEIJING KAKU MEDIA CO., LTD.
China SHU Ye TEAMTO
China SUN Geng YOUKU TUDOU INC.
China SUN Jing ORIGINAL FORCE LTD.
China SUN Ningning TENCENT TECHNOLOGY (SHENZHEN) COMPANY LIMITED
China SUN Yuanchang DAZZLING STAR CULTURE DEVELOPMENT CO., LTD.
China SUN Yue XIN YUE PICTURES CORP.,LTD.
China TU Cheng ZHEJIANG VERSATILE MEDIA CO., LTD.
China WANG Feiya BEIJING KAKU MEDIA CO., LTD.
China WANG Jiahui BEIJING KAKU MEDIA CO., LTD.
China WANG Jing FIRARROW PICTURES
China WANG Li SHANGHAI YOUKEY CULTURE MEDIA COMPANY
China WANG Wenxin SHENYANG ANG FILM AND TELEVISION ANIMATION CO., LTD.
China WANG Yilin ALPHA PICTURES CO., LTD.
China WANG Zhen ANIMEX
China WANG Zhouguo ZHEJIANG ZHONGNAN ANIMATION CO. LTD.
China WEI Jingyi CMC PICTURES CHINA
China WENG Yuting FIRARROW PICTURES
China WONG Zoe AWN - ANIMATION WORLD NETWORK, INC.
China XIA Fei BEIJING MUNICIPAL BUREAU OF RADIO, FILM AND TELEVISION
China XIAO Yong GDC - GLOBAL DIGITAL CREATION - INSTITUTE OF DIGITAL MEDIA TECHNOLOGY (SHENZHEN) LTD
China XIE Clover ALPHA PICTURES CO., LTD.
China XIE Li CMC PICTURES CHINA
China XU Jing XIN YUE PICTURES CORP.,LTD.
China XU Ying BEIJING MUNICIPAL BUREAU OF RADIO, FILM AND TELEVISION
China XU Yulin FIRARROW PICTURES
China XU Zhiwei TENCENT TECHNOLOGY (SHENZHEN) COMPANY LIMITED
China YANG Baoyun SHENYANG ANG FILM AND TELEVISION ANIMATION CO., LTD.
China YANG Peggy (Ling) NANTONG 1001 CULTURAL MOVIE MEDIA CO., LTD
China YAO Lu CMC PICTURES CHINA
China YE Xiaozhou MONSTERWORLD - COMIC CULTURE MEDIA COMPANY
China YU Lin BEIJING MEDIA NETWORK
China YU Pengsong JIANGSU INTERNATIONAL ECONOMIC CONSULTANTS, INC., CO., LTD.
China ZHANG Adam (Suyue) ORIGINAL FORCE LTD.
China ZHANG Jialin MONSTERWORLD - COMIC CULTURE MEDIA COMPANY
China ZHANG Lei BEIJING PASS MEDIA CO.,LTD.
China ZHANG Meng SHENYANG ANG FILM AND TELEVISION ANIMATION CO., LTD.
China ZHANG Rose GDC - GLOBAL DIGITAL CREATION - INSTITUTE OF DIGITAL MEDIA TECHNOLOGY (SHENZHEN) LTD
China ZHANG Suyang SART - STATE ADMINISTRATION OF RADIO & TELEVISION
China ZHANG Tianyi FIRARROW PICTURES
China ZHANG Weiyu YOUKU TUDOU INC.
China ZHANG Yunfei JILIN ANIMATION INSTITUTE
China ZHAO Guodong ALPHA PICTURES CO., LTD.
China ZHAO Rui (Harley) ORIGINAL FORCE LTD.
China ZHENG Jian JILIN ANIMATION INSTITUTE
China ZHENG Ren CMC PICTURES CHINA
China ZHENG Xuehai CULTUREVE
China ZHONG Minglan SART - STATE ADMINISTRATION OF RADIO & TELEVISION
China ZHOU Fang BEIJING KAKU MEDIA CO., LTD.
China ZHOU Jiandong SART - STATE ADMINISTRATION OF RADIO & TELEVISION
China ZHOU Xun BIGBIGSUN CREATIVE & DEVELOPMENT INC.
China ZHU Frank PEARL STUDIO
China ZHU Kaiyuan MONSTERWORLD - COMIC CULTURE MEDIA COMPANY
China ZHU Ranhua CMC PICTURES CHINA
China ZHU Sophia AWN - ANIMATION WORLD NETWORK, INC.
China ZHU Ye BEIJING KAKU MEDIA CO., LTD.
China ZHUANG Shuhanhui (Milton) CMC PICTURES CHINA
Colombia DIAZ Alejandro PEARL STUDIO
Cyprus DOBROLYUBOVA Valeria MIRSAND LTD.
Czech Republic KALANDROVÁ Pavlína CREATIVE EUROPE DESK CZ - MEDIA
Czech Republic VASOVA Anna VISEGRAD ANIMATION FORUM - VAF
Denmark ANDKJAER Kasper ANIMGRAM APS
Denmark BORCH NIELSEN Thomas NICE NINJA A/S
Denmark CHRISTENSEN Sarita COPENHAGEN BOMBAY
Denmark DE LA GOURNERIE Charlotte SUN CREATURE STUDIO
Denmark DICH Maja THE DANISH FILM INSTITUTE
Denmark DOUSSE Guillaume SUN CREATURE STUDIO
Denmark GORDINSKY Dmitry INK GROUP
Denmark JABLONSKYTE Roberta THE ANIMATION WORKSHOP
Denmark JOHNSON Kirk THE ANIMATION WORKSHOP
Denmark KJER Ida COPENHAGEN BOMBAY
Denmark LERDAM Jørgen A FILM PRODUCTION A/S
Denmark MASTRUP Anders A FILM PRODUCTION A/S
Denmark MOLLER Jesper PARKA PICTURES
Denmark MOUSTEN Anders ANIMGRAM APS
Denmark NARDONE Michelle Ann THE ANIMATION WORKSHOP
Denmark NIELSEN Aske ANIMGRAM APS
Denmark NIELSEN Nathalia Hentze THE ANIMATION WORKSHOP
Denmark SANDGREN Nils Åke THE DANISH FILM INSTITUTE
Denmark SKYTTE Kirsten NICE NINJA A/S
Denmark TANKOSA NIKOLIC Lana THE ANIMATION WORKSHOP
Denmark THORNING Morten Harpøth THE ANIMATION WORKSHOP
Denmark VEDEL Tom ANIMGRAM APS
Denmark VILLUMSEN Frederik NORLUM
Denmark WILSTRUP Erik WIL FILM APS
Denmark ZARKA Bruno INK GROUP
Denmark ZYCH Marta COPENHAGEN BOMBAY
El Salvador AGUIRRE José VOSVENIVE SA
El Salvador DE FOUGAS Sofia VOSVENIVE SA
El Salvador TAMAYO Luis LLAMA STUDIO S.A. DE C.V.
El Salvador VALERA Simon LLAMA STUDIO S.A. DE C.V.
Estonia HEIDMETS Rao OÜ NUKUFILM
Estonia OENGO Kerdi OÜ NUKUFILM
Estonia SAAG Sigrid OÜ NUKUFILM
Finland BJÖRKLUND Maria PYJAMA FILMS LTD
Finland IMMONEN Ida Alina GUTSY ANIMATIONS
Finland JORDI Pablo PIKKUKALA
Finland LASSENIUS Veronica PIKKUKALA
Finland LYONS Tamsin INK AND LIGHT
Finland MAKAROFF Marika GUTSY ANIMATIONS
Finland RANTA Reetta POWER ANIMALS UNITED
Finland SANDBERG Hakan POD ENTERTAINMENT
Finland VÄÄNÄNEN Terhi PYJAMA FILMS LTD
Finland VÄHÄKYLÄ Liisa FINNANIMATION
France ABECASSIS Julie TEAMTO
France ACKER Voyelle MANZALAB
France ADAM Patrick TVPAINT DEVELOPPEMENT
France AGODJRO Roswell SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France AÏT GHERBI PALMER Malika PICTANOVO - IMAGES EN HAUTS DE FRANCE
France ALLEY Raphaël ANKAMA
France ALZAMORA Sébastien ARTEFACTS STUDIO
France AMAR Laurent DQ ENTERTAINMENT INTL LTD.
France ANDERSON Nolan ANKAMA
France ANGELICA Éric ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France ANKOUDOVITCH Delphine UNIQUE ANIMATION
France ANTOINE Sandrine SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France AOUN Edouard GROUPE ESRA PARIS
France ARIAUX Sébastien PISTE ROUGE
France ARNAULT Sandrine 2 MINUTES
France ARNOUX Jean-Jean L'IMAGE D'APRÈS
France ASSELIN Christophe ILLUMINATION MAC GUFF
France ASSIMACOPOULOS Yiorgos STIMERGY
France ASTRUC Thomas ZAGTOON
France AUGER Clémence ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France AVICE Ségolène LFA - LES FEMMES S'ANIMENT
France AZOULAY Jessica MILLIMAGES
France BABOUCHE Cédric DANDELOOO
France BADUEL Alex ECV LILLE
France BAGHERY Sahar SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France BAGNOL-ROY Julien SUPAMONKS STUDIO
France BAHIJ Lahcen STUDIO REDFROG
France BALCON Christelle ILLUMINATION MAC GUFF
France BALDACCHINO Martine FRANCE TÉLÉVISIONS
France BALDI Roberta SYNCMAGIC
France BALISSAT Steve STUDIO REDFROG
France BARADAT Frank ILLUMINATION MAC GUFF
France BARADAT Laurent PLANET NEMO ANIMATION
France BARNABE-CREICHE Sophie FRANCE TÉLÉVISIONS
France BAROUCH Dominique LE JOUR DE LA BALEINE
France BASTIMENT Laure HURRA! STUDIOS
France BAYARD Marion MIKROS IMAGE
France BEAREZ Marianne PICTANOVO - IMAGES EN HAUTS DE FRANCE
France BEAU Hélène ATELIER DE SÈVRES
France BEAUTEMPS Lubna FILMS EN BRETAGNE
France BEDIN Stéphane FICAM (FÉDÉRATION DES INDUSTRIES DU CINÉMA DE L'AUDIOVISUEL ET DU MULTIMÉDIA)
France BEGHELLI Caroline FRANCE TÉLÉVISIONS
France BÉJOT Mathieu TV FRANCE INTERNATIONAL
France BELILTY Roland ZAGTOON
France BELLE Richard INA - INSTITUT NATIONAL DE L'AUDIOVISUEL
France BELTRAN Guillaume PLANET NEMO ANIMATION
France BENHAMOU Jean-Jacques ILLUMINATION MAC GUFF
France BEREYZIAT Frédéric UNIFRANCE
France BERGESE Nathanaël ADÉLIE PROD
France BERRIAT Nathalie GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France BERTHIER Éric STUDIO REDFROG
France BERTIN Jean-Luc HIVENTY (MONAL GROUP)
France BERTIN Priscilla SILEX FILMS
France BERTRAND-ALEXANDRE Céline COMMISSION DU FILM D'ILE-DE-FRANCE
France BETRANCOURT Jérôme STUDIO REDFROG
France BICCHIERAI Christophe RANCH COMPUTING
France BIDAULT Blandine FRANCE TÉLÉVISIONS
France BIGNON Pierre-Emmanuel ATELIER DE SÈVRES
France BIGOT Jean-François JPL FILMS
France BINDER Anne ECV LILLE
France BLANCHARD Benoît UNIFRANCE
France BLANCO Ana E-ON SOFTWARE SARL
France BLED Jacques ILLUMINATION MAC GUFF
France BLONDEL Cecile GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France BOCH Mathieu ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France BOIROT Barthélémy MIKROS IMAGE
France BOLOGNA Xavier DWARF ANIMATION
France BONATO Noémie INTHEBOX
France BONNEAU Béatrice LISAA ANIMATION & JEU VIDÉO
France BONNEAU François PÔLE IMAGE MAGELIS
France BONNET Hubert HIVENTY (MONAL GROUP)
France BONNET Thomas POST LOGIC
France BOUDINEAU Annabelle UBISOFT
France BOUDON Arnaud DWARF ANIMATION
France BOULARD Arnauld GAO SHAN PICTURES
France BOULLONNOIS Jérôme FRANCE TÉLÉVISIONS
France BOUSQUET Sylvain TEAMTO
France BOUTHORS Jean FOLIMAGE
France BOYER Marc LARDUX FILMS
France BOYER Sebastien TIKTAK PRODUCTION
France BREDIN Frédérique CNC
France BREGEON Charles ALLEGORITHMIC
France BRIERE Hugues ANIM' EN BRETAGNE
France BRIERE Nicolas OLD SKULL GAMES
France BRIZÉ Jérôme MOVING PUPPET
France BRUN-PICARD Frédéric AGENCE FILM REUNION
France BRUNE Jean XILAM ANIMATION
France BULTEEL Christophe ANKAMA
France BURGEVIN Hubert ÉDITIONS PAQUET
France CALVA Marianne WYSILAB
France CALVET Clément SUPERPROD
France CAMOIRANO Christophe GIRELLE PRODUCTION
France CARCONE Gilles UBISOFT
France CARDE Pierre CONNECTION EVENTS
France CARETTA Paola INTHEBOX
France CARROBOURG François SPOOKLIGHT STUDIO
France CASALINI Laure RUBIKA
France CASSAM CHENAI Soumaya VARIETY
France CASTELANELLI Sylvain WYSILAB
France CAUMONT Charles FICAM (FÉDÉRATION DES INDUSTRIES DU CINÉMA DE L'AUDIOVISUEL ET DU MULTIMÉDIA)
France CAUZIT Marie Lou IMAGINOVE
France CAVOIT Estelle OCCITANIE FILMS
France CHABANEL Bruno ARTEFACTS STUDIO
France CHAMBRAS Mathilde ILLUMINATION MAC GUFF
France CHAMEKH Madjid INTHEBOX
France CHARIER Josselin HARI PRODUCTIONS
France CHARLET Alexandre LES FILMS DU CYGNE
France CHARLET Pierre XILAM ANIMATION
France CHAUFFARD Bruno ILLUMINATION MAC GUFF
France CHAUVELIE Nicolas ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France CHAVANE Alexandra JUNGLER
France CHAVET Thomas VILLE DE MARSEILLE
France CHÉROT-TREMBLAY Lizy CNC
France CHEVAL Maxence EDUCALUX
France CHEVÉ Pascal L'IDEM / CFA RÉGIONAL DES INDUSTRIES CRÉATIVES ET NUMÉRIQUES
France CHEVROL Pascal STIMERGY
France CHEYNET Sophie CNC
France CHIAROTTO Vincent ECV LILLE
France CHICOYE Amélie ILLUMINATION MAC GUFF
France CHOPINET Yann EMCA - ÉCOLE DES MÉTIERS DU CINÉMA D'ANIMATION
France CHOQUET Matthieu ZAGTOON
France CHOULER-MISSOFFE Arthur ILLUMINATION MAC GUFF
France CLARET Marion LFA - LES FEMMES S'ANIMENT
France CLIMENT Damien ALLEGORITHMIC
France COHEN Cyril SAE INSTITUTE PARIS
France COLLARD Thierry GROUPE ESRA PARIS
France COMBEAU Anthony 2 MINUTES
France CORÉ Pierre LA STATION ANIMATION
France CORMIER Maxime AUVERGNE-RHÔNE-ALPES TOURISME
France CORNU Alexandre LES FILMS DU TAMBOUR DE SOIE
France CORTEY Michel LA STATION ANIMATION
France CORVAZIER Cyril MERCENARIES ENGINEERING
France COSENTINO Cyril ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France COSTA Federico INTHEBOX
France COSTI Vincent AGRAF - AUTEURS GROUPÉS DE L'ANIMATION FRANÇAISE
France COTTEREAU Valentin OSCAR B STUDIO
France COTTIN François ALLEGORITHMIC
France COURCIER Charles MILLIMAGES
France COUTAYA Christine SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France COUTAZ Sophie 2 MINUTES
France COUTURE Xavier FRANCE TÉLÉVISIONS
France CROSNIER Lilyane RELAIS CULTURE EUROPE / BUREAU EUROPE CRÉATIVE FRANCE - MEDIA
France CUHACIENDER Félicité ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France CURE Alain PARIS ACM SIGGRAPH
France CURTO Johanna GROUPE ESRA PARIS
France D'ARC Stanislas MILLIMAGES
France DA SILVA Joan LISAA ANIMATION & JEU VIDÉO
France DANARD Benoit CNC
France DANIAC Jessy FRANCE TÉLÉVISIONS
France DARRAS Claire XILAM ANIMATION
France DAVID Julien ATELIER DE SÈVRES
France DAVID Patrice ÉCOLE GEORGES MÉLIÈS
France DE BLIGNIÈRES Valentine SUPAMONKS STUDIO
France DE GARDEBOSC Florence ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France DE LA VILLARMOIS Aude FRANCE TÉLÉVISIONS DISTRIBUTION
France DE SOUSA Lionel CNC
France DE WILDE Pannonica TEAMTO
France DE WILDE Patricia TEAMTO
France DECLERCK Amélie TCHACK
France DEDIEU Patrick TEAMTO
France DEGUY Sébastien ALLEGORITHMIC
France DEL SOLAR Aïda GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France DELACHENAL Michaël ZAGTOON
France DELAGE Patrick ILLUMINATION MAC GUFF
France DELAHAIE Jessica XILAM ANIMATION
France DELAHAYE Christel FRANCE TÉLÉVISIONS DISTRIBUTION
France DELALANDE Alice CNC
France DELALANDE Catherine ACCUEIL DES TOURNAGES EN BRETAGNE
France DELAMARRE Emmanuel PLAINE IMAGES
France DELMOTTE Jean-Marie ZORN PRODUCTION INTERNATIONALE
France DELOBEL Sébastien ROBOATS
France DELUZE Alwa ANOKI
France DEMICHELIS Sonia ANKAMA
France DEPLANQUES Frédéric FICAM (FÉDÉRATION DES INDUSTRIES DU CINÉMA DE L'AUDIOVISUEL ET DU MULTIMÉDIA)
France DEQUIER Bruno ILLUMINATION MAC GUFF
France DERNAUCOURT Alexis ZYNCO STUDIO
France DESCHAMPS Anna ANIM' EN BRETAGNE
France DESTOMBES Corinne FOLIMAGE
France DETREZ Chloé INTHEBOX
France DEYDIER Laurence LES FILMS DU NORD
France DIETRICH Rodolphe ZORN PRODUCTION INTERNATIONALE
France DIONNET Aude MIP MARKETS - MIPJUNIOR / REED MIDEM
France DISSAUX Annie PARIS ACM SIGGRAPH
France DISSAUX Valérie FRANCE TÉLÉVISIONS
France DO Denis SPECIAL TOUCH STUDIOS
France DOCQUIER Carole ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France DRAPEAU Claude FRANCE TÉLÉVISIONS
France DRIANT Claudine TVPAINT DEVELOPPEMENT
France DROUILLARD Romuald MALIL'ART PRODUCTIONS
France DU PONTAVICE Marc XILAM ANIMATION
France DUCARTERON Estelle MIKROS IMAGE
France DUCROS Marine CNC
France DUHAMEL Bénédicte RUBIKA
France DUMAS Laurie HIVENTY (MONAL GROUP)
France DUNIS Béatrice VALENCE ROMANS AGGLO - LA CARTOUCHERIE
France DUPIN Christophe MIKROS IMAGE
France DURAND Céline FILMS EN BRETAGNE
France DURAND Elodie 2 MINUTES
France DURAUD Jérôme ARTFX
France DUREUX Alexandre FRANCE TÉLÉVISIONS
France DUSART Olivier OSCAR B STUDIO
France DUSART Sébastien OSCAR B STUDIO
France DUVAL Julien ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France ELISSALDE Serge EMCA - ÉCOLE DES MÉTIERS DU CINÉMA D'ANIMATION
France EMBALO Umaru KNIGHTWORKS
France ERNOTTE CUNCI Delphine FRANCE TÉLÉVISIONS
France ESTEVES Catherine LES FILMS DU POISSON ROUGE
France EXPERT Valerie-Anne SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France EYMAR Thibaut OSCAR B STUDIO
France FAGES Lionel CUBE CREATIVE PRODUCTIONS
France FALQUE Tristan IMAGINOVE
France FARINONE Bruno ADÉLIE PROD
France FAUCON André FRANCE TÉLÉVISIONS
France FAUREAU Sylvain MIP MARKETS - MIPJUNIOR / REED MIDEM
France FAVRE-FELIX Adrien INTHEBOX
France FAYE Marc NOVANIMA PRODUCTIONS
France FEILDEL Kévin AGM FACTORY
France FELDMAN Isabelle FICAM (FÉDÉRATION DES INDUSTRIES DU CINÉMA DE L'AUDIOVISUEL ET DU MULTIMÉDIA)
France FERY Camille UBISOFT
France FLEURY Christophe OSCAR B STUDIO
France FONTAINE Amélie TURNER BROADCASTING SYSTEMS EUROPE
France FONTAINE Tiffany CNC
France FONTENAY Olivier HAPPY IP
France FORÊT Raphaële ANIM' EN BRETAGNE
France FOUCHE Valentin GROUPE ESRA PARIS
France FOUQUART Florine RANCH COMPUTING
France FOURCAUD Christophe ECV LILLE
France FRANCOIS STEININGER Samuel COMPOSITE FILMS
France FRITZINGER Marec GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France FROMEAUX Jérôme 2 MINUTES
France GAL-REGNIEZ David IMAGINOVE
France GALLAND Antonin OSCAR B STUDIO
France GALLERAND Amandine ANIM' EN BRETAGNE
France GANA Djima A_BAHN
France GANGNEUX Annabelle L'IMAGE D'APRÈS
France GARCIA Florence LISAA ANIMATION & JEU VIDÉO
France GARDELLI Jean-Pierre BODEGA FILMS
France GARDINAL François TOONKIT
France GARRIGUES Sabine GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France GARULLI Bérengère GOBI STUDIO
France GAUDINO Olivier ARTEFACTS STUDIO
France GAYRARD Pascal 4.21 PRODUCTIONS
France GEMOT Guillaume EMCA - ÉCOLE DES MÉTIERS DU CINÉMA D'ANIMATION
France GENDRE Christine UNIFRANCE
France GERARD Yi-Ping MIP MARKETS - MIPJUNIOR / REED MIDEM
France GHOUL Mohammed POST LOGIC
France GIEZENDANNER Fabienne ZÉRO DE CONDUITE PRODUCTIONS
France GIL Justine ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France GILBERT Sophie ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France GINARD Frédérique FRANCE TÉLÉVISIONS
France GIUSIANO Thomas TU NOUS ZA PAS VUS PRODUCTIONS (TNZPV)
France GIVORD Soal INTHEBOX
France GLEIZER Eric GORGONE PRODUCTIONS
France GOBY François-Xavier (FX) FX GOBY FILMS&PICTURES
France GODEAU Jean-Marie ARTEFACTS STUDIO
France GOGUET-CHAPUIS Fabrice ADÉLIE PROD
France GOULAHS TAKAOKA Mesa POST LOGIC
France GOURBJI Michèle ICE - AGENCE ITALIENNE POUR LE COMMERCE EXTÉRIEUR
France GOUY Jérôme INA - INSTITUT NATIONAL DE L'AUDIOVISUEL
France GRAIN Vanina ZAGTOON
France GRIFFITHS Wendy DARK PRINCE
France GRIMOND Claire LFA - LES FEMMES S'ANIMENT
France GRINDATTO Annabel IMAGINOVE
France GROLLERON Pierre EMCA - ÉCOLE DES MÉTIERS DU CINÉMA D'ANIMATION
France GROSPERRIN Thomas CNC
France GRZEGOREK Christine 2 MINUTES
France GUERTZON Carole FRANCE TÉLÉVISIONS
France GUILLOT Caroline MEDIAWAN ANIMATION
France GUILMINOT Virginie LES FÉES SPÉCIALES
France GUIMBERTEAU Florent MELTING PRODUCTIONS
France GUY Cécile INTHEBOX
France HACHMI Mariam LA CHOUETTE COMPAGNIE
France HALFTERMEYER Nicolas XILAM ANIMATION
France HARRELL Danielle ARTFX
France HAUDUCOEUR Sandrine ARTFX
France HAYE Nicolas STUDIO REDFROG
France HAYS-NARBONNE Aymeric ÉCOLE ÉMILE COHL
France HELLOUIN Guillaume TEAMTO
France HÉNON Pierre PARIS ACM SIGGRAPH
France HERISSE Joachim AGRAF - AUTEURS GROUPÉS DE L'ANIMATION FRANÇAISE
France HEYMANN Jean-Denis POST LOGIC
France HEYNEMANN Baptiste CNC
France HITIER Sabine 2 MINUTES
France HÔ Sébastien SUPAMONKS STUDIO
France HOURQUET SEHI Caroline NIKAU DIGITAL
France HREICH John ILLUMINATION MAC GUFF
France HUANG Tian CULTUREVE
France ILLINGER Benoit ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France IMBAULT Marie Armelle SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France JACOB-JUIN Elodie PÔLE IMAGE MAGELIS
France JACQ Boris ILLUMINATION MAC GUFF
France JACQUET Joseph FRANCE TÉLÉVISIONS
France JACQUET Valérie VILLE DE MARSEILLE
France JACQUOT Éric BLUE SPIRIT
France JAECK Laetitia ANKAMA
France JAIS Emmanuelle POST LOGIC
France JAMMET Magali CNC
France JANKOVIC Christophe 3.0 STUDIO
France JARNOUX Agathe MIKROS IMAGE
France JASSEY Ghislaine FRANCE TÉLÉVISIONS
France JOURDAN Michel FILMART - HONG KONG TRADE DEVELOPMENT COUNCIL (HKTDC)
France JULIA Jean-Philippe BODEGA FILMS
France JULLIEN François-Xavier RENNES METROPOLE
France JUSTAUD Alexandra STUDIO 100 ANIMATION
France KANIEL Noam ZYNCO STUDIO
France KAST Olivier BRODKAST
France KATZ David UBISOFT
France KELLER Raphaël CNC
France KERTOBI Morad CNC
France KHENISSI Isabelle ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France KHENISSI Karim ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France KIM Yosep KOTRA - KOREA TRADE-INVESTMENT PROMOTION AGENCY
France KINER Gilbert ARTFX
France KOSCIELNIAK Martin LISAA ANIMATION & JEU VIDÉO
France KOUPER Corinne TEAMTO
France LA COMBE Claire 2 MINUTES
France LACÔTE Marion GIRELLE PRODUCTION
France LAGOUTTE Sophie MIKROS IMAGE
France LAKHOUACHE Haiet TEAMTO
France LALANNE Edouard TEAMTO
France LALANNE Rémy PRIMCODE
France LAMARD Dorothée FRANCE TÉLÉVISIONS
France LANCHIER Dorothée XILAM ANIMATION
France LANET-KERRAND Chantal FRANCE TÉLÉVISIONS
France LAPORTERIE Pierre ECV LILLE
France LAQUIT Evelyne CNC
France LARDOUX Xavier CNC
France LAUTHELIER Thierry CALEIDO-SCOP
France LE FLOCH-VERGNON Fanny 4.21 PRODUCTIONS
France LE GALL Fabienne RANCH COMPUTING
France LE MENNEC Béatrice ILLUMINATION MAC GUFF
France LE NEVE Sébastien TEAMTO
France LE PESANT Cyril KNIGHTWORKS
France LE RUYET Camille MIKROS IMAGE
France LE TÉTOUR Sophie CNC
France LEBAILLY Catherine ANIMFRANCE
France LEBOURG François UBISOFT
France LECLERCQ Vincent CNC
France LECLERE Antoine WYSILAB
France LECOMTE Fabien POST LOGIC
France LEE Eun Jung KOTRA - KOREA TRADE-INVESTMENT PROMOTION AGENCY
France LEE Grace MILLIMAGES
France LEE Nicolas ROBOATS
France LEFORT Frédéric LISAA ANIMATION & JEU VIDÉO
France LEGAY Yann AGM FACTORY
France LEGENDRE Eric VARIETY
France LEGER Eléonore INTHEBOX
France LEGROS-AUROY Maximilien DWARF ANIMATION
France LEHMANN Damien TVPAINT DEVELOPPEMENT
France LEHODEY Agathe FRANCE TÉLÉVISIONS
France LEJEUNE Caroline DQ ENTERTAINMENT INTL LTD.
France LEMBERT Laure INTHEBOX
France LEMOULAND Jean-Pierre JPL FILMS
France LENER Roch MILLIMAGES
France LEPINAY Luciano TCHACK
France LESPAGNOL Léa AGRAF - AUTEURS GROUPÉS DE L'ANIMATION FRANÇAISE
France LIEGEOIS Matthieu TCHACK
France LIENARD Hélène FRANCE TÉLÉVISIONS
France LIEVANT BLANCHARD Fabienne TTK ANGOULÊME
France LIMET Sun JUNGLER
France LIMOGE Melvin ANKAMA
France LIMONNE Julien STUDIO KORD
France LINOT Emmanuel SOLIDANIM
France LIOT Ronan BRETAGNE PRODUCTION
France LIRA Fernando AGRAF - AUTEURS GROUPÉS DE L'ANIMATION FRANÇAISE
France LLANES Marìa INTHEBOX
France LLERENA Philippe MERCENARIES ENGINEERING
France LOSA Diego INA - INSTITUT NATIONAL DE L'AUDIOVISUEL
France LOUGUET Jean-Philippe RANCH COMPUTING
France LOUKIL Majid CUBE CREATIVE PRODUCTIONS
France LUCAS Anne EMCA - ÉCOLE DES MÉTIERS DU CINÉMA D'ANIMATION
France LUTENBERG Francine AMBASSADE D'ISRAEL EN FRANCE
France MABIT Emilie XILAM STUDIO - ANGOULEME
France MAGAUT Ronald STUDIOS VOA
France MAGRANGEAS raoul 4.21 PRODUCTIONS
France MAHE Bruno ILLUMINATION MAC GUFF
France MAKHLOUF Medhi IMAGINOVE
France MALCOMBE Christophe HURRA! STUDIOS
France MALFROY CAMINE Aurélie AUVERGNE-RHÔNE-ALPES CINÉMA
France MALO Nathalie INA - INSTITUT NATIONAL DE L'AUDIOVISUEL
France MAMO Jérémie PRIMCODE
France MARCHAND Juliette GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France MARCHET Yann COMMISSION DU FILM D'ILE-DE-FRANCE
France MARECHAL Sandra FRANCE TÉLÉVISIONS
France MARGUIN Moïra GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France MARIN Mathieu INTHEBOX
France MARQUET Lucile PRIMI
France MARREL Aurélien ATELIER DE SÈVRES
France MARRONE Giuisi GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France MARTEAU Hélène FRANCE TÉLÉVISIONS
France MARTIN Benoît MIROSLAV PILON
France MARTIN Stéphanie FRANCE TÉLÉVISIONS
France MARTY Lionel ABOUT PREMIUM CONTENT - APC
France MARTY Xotschil PIPANGAÏ PRODUCTION
France MASLANKA Frédérick ZÉRO DE CONDUITE PRODUCTIONS
France MASSOL Lionel FILMS GRAND HUIT
France MASSON Sophie SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France MAUBLANC Célia MOVING PUPPET
France MAWATARI Sachie HUMAN ACADEMY EUROPE
France MEFTAHI Lyes SYNCMAGIC
France MEGHERBI Damien LES VALSEURS
France MELAC Thierry BELLECOUR ÉCOLE CAMPUS REPUBLIQUE
France MELONI Pierre FOLIMAGE
France MERAT Cécile DWARF ANIMATION
France MERCIER Emilie GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France MESKINI-BAEY Angélique SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France MEURICE Stéphane ROBOATS
France MEURICE Xavier ROBOATS
France MILLER Chloé TEAMTO
France MIRSKI Jean-Yves FICAM (FÉDÉRATION DES INDUSTRIES DU CINÉMA DE L'AUDIOVISUEL ET DU MULTIMÉDIA)
France MOELLER Guido WACOM EUROPE GMBH
France MOINEREAU Céline FRANCE TÉLÉVISIONS
France MOIRE Coline ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France MONCEAU Arturo GROUPE ESRA PARIS
France MONDON Lorène HIVENTY
France MONTEIRO Nicolas MONKEY EGGS
France MOOG Elodie TVPAINT DEVELOPPEMENT
France MOON Hye Jin KOTRA - KOREA TRADE-INVESTMENT PROMOTION AGENCY
France MORCHOISNE Gladys 2 MINUTES
France MORFIN Mathieu GOBI STUDIO
France MORLET Esther DWARF ANIMATION
France MOUNIER Florent 2D3D ANIMATIONS
France MOURLAM Jérémy FOLIMAGE
France MULLER Mathieu UNITY TECHNOLOGIES
France MUNOZ Santine TCHACK
France NAGORNY Frédéric GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France NARBOUX François MILLIMAGES
France NEGRI Chloé OSCAR B STUDIO
France NEUTRES Julien CNC
France NGUYEN Laura CARTOON
France NICOLAS Michel VALENCE ROMANS AGGLO - LA CARTOUCHERIE
France NOESSER Cécile AFCA - ASSOCIATION FRANÇAISE DU CINÉMA D'ANIMATION
France NOUCHI Victor GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France NZINZI Fabrice ANKAMA
France OESCH Camille MEDIAWAN ANIMATION
France OLIVIER Pierre AGRAF - AUTEURS GROUPÉS DE L'ANIMATION FRANÇAISE
France ORLHAC Sarah MIKROS IMAGE
France OUSTLANT Caroline LFA - LES FEMMES S'ANIMENT
France OVCHARENKO Vera IMAGINOVE
France PALMA Christophe L'IDEM / CFA RÉGIONAL DES INDUSTRIES CRÉATIVES ET NUMÉRIQUES
France PAMS Françoise CNC
France PANNETIER Yann ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France PAPELIER Julien DUPUIS ÉDITIONS & AUDIOVISUEL
France PARADIS Patrice E-ON SOFTWARE SARL
France PARAÏSO Amélie ILLUMINATION MAC GUFF
France PARIAS Xavier 2 MINUTES
France PARIK Florence FICAM (FÉDÉRATION DES INDUSTRIES DU CINÉMA DE L'AUDIOVISUEL ET DU MULTIMÉDIA)
France PATAY Jean-Yves MEDIAWAN ANIMATION
France PAUL Angelin GHWA PRODUCTIONS
France PAYET Edy AGENCE FILM REUNION
France PECHBERTY Justin LES VALSEURS
France PELE Réjane MERCENARIES ENGINEERING
France PELISSOLO Ludovic SYNCMAGIC
France PELLÉ David ILLUMINATION MAC GUFF
France PENASA Raphael FAUNS
France PERGOD Romain ANKAMA
France PERON Camille PRO CHILE
France PERONA Carlos DWARF ANIMATION
France PÉROUZE Olivier MEDIAWAN ANIMATION
France PERRIN Clément IMAGINOVE
France PERRIN Jeremie EDUCALUX
France PERRIN Odile GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France PETITTA Franck ÉCOLE GEORGES MÉLIÈS
France PEYRONNET Dominique BELLECOUR ÉCOLE CAMPUS REPUBLIQUE
France PEYRUSSE Bénédicte BIG COMPANY
France PFOHL Christian LARDUX FILMS
France PIERIN Emma GROUPE ESRA PARIS
France PIERRE Nolwenn ZAGTOON
France PIERRON Cindy CNC
France PILOT Cédric MEDIAWAN ANIMATION
France PINOL Olivier DWARF ANIMATION
France PITIOT Franck MIROSLAV PILON
France PITTOORS D'HAVESKERCKE Frédéric BARADAL
France PLAISANT GUILLEMANT Pauline ANKAMA
France PLOQUIN Rodolphe LYLO MEDIA GROUP
France POILLOT Laurent ÉCOLE ÉMILE COHL
France POINSARD Flore FAUNS
France PORRECA Anne-Marie ECV LILLE
France PORTAIL KERNEL Vicky FRANCE TÉLÉVISIONS
France POTTS Benjamin BENJAMIN POTTS ANIMATION
France POUSSOU Carine ARTFX
France POUVARET Laurent LA POUDRIÈRE
France PRALLET-DUJOLS Frédéric FRANCE TÉLÉVISIONS
France PREVOST Jérome ECV LILLE
France PRIBILE Sébastien JUNGLER
France PRINCIPIANO Camille INA - INSTITUT NATIONAL DE L'AUDIOVISUEL
France PROENÇA Michaël WILD STREAM
France PUCHOL Xavier LISAA ANIMATION & JEU VIDÉO
France PUECH Frédéric PLANET NEMO ANIMATION
France QUIEVREUX Maxime PÔLE 3D - ÉCOLE D'ANIMATION 2D/3D, JEUX VIDÉO, EFFETS SPÉCIAUX
France RATTIER-HAMILTON Claire RÉGION BRETAGNE
France RAUCOULES Gérard ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France RAULO Camille JPL FILMS
France RAVLIC Natacha ILLUMINATION MAC GUFF
France RAYMOND Yann UNIFRANCE
France RAYNAUD Simon UBISOFT
France RENAUD William XILAM ANIMATION
France REY Mathieu TU NOUS ZA PAS VUS PRODUCTIONS (TNZPV)
France RIO Guillaume UBISOFT
France RIZZO Stéphane VILLE DE MARSEILLE
France ROCA Pierre PÔLE ACTION MÉDIA
France ROCH Stéphanie INA - INSTITUT NATIONAL DE L'AUDIOVISUEL
France RODON Pascal XILAM ANIMATION
France ROFIDAL Magali IMAGINOVE
France ROISIN Marie ANKAMA
France RONFARD Rémi ARTIS - LABORATOIRE LJKINRIA RHONE-ALPES - ZIRST
France RONGET Christian LA STATION ANIMATION
France ROSSIGNOL Frédéric MILLIMAGES
France ROULIN Francois SAVOIR FER
France ROUVIERE Aurélie FRANCE 3 CINÉMA
France RUFFIER MERAY Neil MONKEY EGGS
France SABOURIN Thomas ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France SACLIER Frédéric UBISOFT
France SAGET Sophie ANDARTA PICTURES
France SALANOVA Florian L'IDEM / CFA RÉGIONAL DES INDUSTRIES CRÉATIVES ET NUMÉRIQUES
France SAMUEL Franck LA STATION ANIMATION
France SANTI Clélia STUDIO 100 ANIMATION
France SANTIAGO Nidia IKKI FILMS
France SARAZIN Matthieu TOON BOOM ANIMATION
France SAUVE David NORMAAL ANIMATION
France SAUVETRE Jean-Marc AUTODESK
France SAUZEAU Éléonore PRIMI
France SAVARINO Jean-Luc PARIS ACM SIGGRAPH
France SAVOIE Etienne INTHEBOX
France SAVOYAT Clément UBISOFT
France SCHERMANN Valérie PRIMA LINEA PRODUCTIONS
France SCHMERKIN Nicolas AUTOUR DE MINUIT
France SCHUERRER Barbara GABI PRODUCTION
France SCHULTE Julia FRANCE TÉLÉVISIONS DISTRIBUTION
France SCOFFIE Guillaume ANKAMA
France SEARLE Ashleigh AMBASSADE DU CANADA
France SÉJOURNÉ Raphaël MEDIAWAN ANIMATION
France SERVAIS Baptiste EDUCALUX
France SERVOUZE Agathe EESI - ÉCOLE EUROPÉENNE SUPÉRIEURE DE L'IMAGE
France SITBON-GOMEZ Stéphane FRANCE TÉLÉVISIONS
France SMET Cyril SPI - SYNDICAT DES PRODUCTEURS INDÉPENDANTS
France SMITH Lucy MIP MARKETS - MIPJUNIOR / REED MIDEM
France SOHM Hervé OLD SKULL GAMES
France SORET Julien ILLUMINATION MAC GUFF
France SOUMACHE Aton MEDIAWAN ANIMATION
France SOURIS Caroline TEAMTO
France SOYEUX Nilou FRANCE TÉLÉVISIONS
France SPINER Jean-Michel 2 MINUTES
France STEFFEN Lucie MIP MARKETS - MIPJUNIOR / REED MIDEM
France STEINLEIN Cécile MIKROS IMAGE
France STERVINOU Pascal AGRAF - AUTEURS GROUPÉS DE L'ANIMATION FRANÇAISE
France STEUNOU-GUÉGAN Aurélie TRALALERE
France SUTER Louis 2 MINUTES
France TAHAR Didier AUTODESK
France TANG Yue CULTUREVE
France TARDIF Hervé 3DCLIC - SPILINKS
France TEMPLIER Dominique FOLIMAGE
France TENINGE Annick LA POUDRIÈRE
France THENG Jérémy PÔLE 3D - ÉCOLE D'ANIMATION 2D/3D, JEUX VIDÉO, EFFETS SPÉCIAUX
France THIBAUDEAU Sébastien ZAGTOON
France THIÉBAULT Clément AMBASSADE DU CANADA
France THOMAS Gwenaelle GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France TIPHONNET Vicky 2 MINUTES
France TIQUET Sébastien 2 MINUTES
France TOGORA Fafah ECV LILLE
France TOLEDO Carole TEAMTO
France TOSELLI Carlo ANKAMA
France TOSELLI Fanny ANKAMA
France TOTEMS Catherine ATELIER DE SÈVRES
France TOURANCHEAU Florence ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France TRANCHAND Carole O'BAHAMAS
France TREMORLIÉRES Gaëlle 2 MINUTES
France TRIBONDEAU Ness INTHEBOX
France TRICART Laurent PLAINE IMAGES
France TUFFREAU Chloé UNIFRANCE
France TURPIN Marie-Laurence XILAM ANIMATION
France UMÉ Serge THE PLACE 2 BE
France URROZ Ilan PRIMI
France VAISSE Alexis WYSILAB
France VAN BEL Emily MIROSLAV PILON
France VANCAUWENBERGHE Nathalie ILLUMINATION MAC GUFF
France VANZ DE GODOY Eric QUICHOTTE PRODUCTION
France VARLEY Nicholas ZYNCO STUDIO
France VARLEY Sybille ZYNCO STUDIO
France VARTANIAN Isabelle OSCAR B STUDIO
France VEGA Melissa DANDELOOO
France VERCOUTRE Caroline PICTANOVO - IMAGES EN HAUTS DE FRANCE
France VILLARD Vincent ATELIER DE SÈVRES
France VINCENT Grégory LYLO MEDIA GROUP
France VINCENT Yannick INTHEBOX
France VIOLIN Yannick NAYADE
France VOISIN Anthony ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France VOUGNON Barbara ZÉRO DE CONDUITE PRODUCTIONS
France VOVAU Sébastien UBISOFT
France WAGON Louka OSCAR B STUDIO
France WANG Wei KNIGHTWORKS
France WATTIAUX Elodie CELACTION LTD.
France WEBER Fanny TEAMTO
France WIPLIER Camille XILAM ANIMATION
France WIRRMANN Nicolas ALLEGORITHMIC
France XING Victor TVPAINT DEVELOPPEMENT
France YOSE-SIMANTOV Thulani
France ZAG Jérémy ZAGTOON
France ZAKSAS-LALANDE Laurence FRANCE TÉLÉVISIONS
France ZIPCI Sabine AFCA - ASSOCIATION FRANÇAISE DU CINÉMA D'ANIMATION
France ZOLTEK Orianne 2 MINUTES
France ZUBER Ivan LAÏDAK FILMS
Germany BALLACCHINO Sascha WACOM EUROPE GMBH
Germany BARIL Stéphane WACOM EUROPE GMBH
Germany BEINHOLD Dirk AKKORD FILM PRODUKTION
Germany BIZZARO Agnès CARTOON
Germany DRIEHORST Fabian FABIAN&FRED
Germany EWERS Sonja GRINGO FILMS
Germany GONDY Caroline WACOM EUROPE GMBH
Germany HENRY Françoise WACOM EUROPE GMBH
Germany JABRANE Younès WACOM EUROPE GMBH
Germany JAGEMANN Anne KURZFILM AGENTUR HAMBURG E.V.
Germany LUTTERBECK Richard TRICKSTUDIO LUTTERBECK GMBH
Germany MONTGERMONT Yann WACOM EUROPE GMBH
Germany RADEMACHER Nadja DIAF - DEUTSCHES INSTITUT FÜR ANIMATIONSFILM
Germany REICHERT-FACILIDES Tania FREEBIRD PICTURES
Germany RICHTER Annegret AG ANIMATIONSFILM E.V.
Germany SCHEURING Martin ANIMATION GERMANY/GERMAN FILMS SERVICE + MARKETING GMBH
Germany SCHIEFER Andrea FREEBIRD PICTURES
Germany SIBERTIN Pascal WACOM EUROPE GMBH
Germany TAMURA Yoshi WACOM EUROPE GMBH
Germany TOROSSIAN Stéphane WACOM EUROPE GMBH
Germany WAGENER Marlene ANIMATION PRODUCTION DAYS C/O FILM- UND MEDIENFESTIVAL GGMBH
Germany WEGENAST Ulrich ITFS - FILM UND MEDIENFESTIVAL GGMBH, INTERNATIONALES TRICKFILM-FESTIVAL STUTTGART
Germany WILLE Jutta GERMAN SHORT FILM ASSOCIATION
Germany WISSKIRCHEN Grit BALANCE FILM GMBH
Greece ANESTOPOULOU Maria ASIFA HELLAS
Greece DIMITRA Anastasia ASIFA HELLAS
Greece KARAMITSANIS Vassilis C. ASIFA HELLAS
Greece KYRIAKOULAKOS Panagiotis ASIFA HELLAS
Greece MICHA Vicky ASIFA HELLAS
Greece THEODOROPOULOU Efi ASIFA HELLAS
Greece TSIKOU Alkistis ASIFA HELLAS
Hong Kong BAUTISTA Alexis KOKONUZZ LIMITED
Hong Kong BAUTISTA Francisco KOKONUZZ LIMITED
Hong Kong BRENDLE Christine FUN UNION
Hong Kong CHIN Gordon ASIA ANIMATION LTD.
Hong Kong CONTAT DESFONTAINES Aymeric ALL RIGHTS ENTERTAINMENT SAS
Hong Kong FERREIRA Carina FUN UNION
Hong Kong PRADAS Encarnacion KOKONUZZ LIMITED
Hong Kong SETHI Gushi FUN UNION
Hungary BARDOS Csaba IONART STUDIO
Hungary KÁSPÁRI Dóra IONART STUDIO
Hungary NYIKOS László Gábor IONART STUDIO
Hungary SEINER Karoly IONART STUDIO
India CHAKRAVARTI Nivedita DQ ENTERTAINMENT INTL LTD.
India CHAKRAVARTI Tapaas DQ ENTERTAINMENT INTL LTD.
India CHILAKA Rajiv GREEN GOLD ANIMATION PRIVATE LIMITED
India GURNANI Anand VAMRR
India JAISWAL Rouhini DQ ENTERTAINMENT INTL LTD.
India MISHRA Manoj DQ ENTERTAINMENT INTL LTD.
India PATRA Swastik DQ ENTERTAINMENT INTL LTD.
India PRABHAKARAN NAIR Jayakumar IMIRA ENTERTAINMENT
India ROY Sukankan BIOSCOPEWALA PICTURES
India TAKIA Nishith BIOSCOPEWALA PICTURES
India VENUGOPAL Deepa BIOSCOPEWALA PICTURES
Ireland CULLEN Robert BOULDER MEDIA LTD
Ireland LEWIS Peter BOULDER MEDIA LTD
Ireland MAYER Pablo BOULDER MEDIA LTD
Ireland MCSHARRY Marianne BOULDER MEDIA LTD
Ireland MERNAGH Eilis BOULDER MEDIA LTD
Ireland MOFFAT Dominic BOULDER MEDIA LTD
Israel COSTI Anat ANIMATION UNION FROM ISRAEL
Israel DAVIS Shahar AMBASSADE D'ISRAEL EN FRANCE
Israel GAVAN Yossi ANIMATION UNION FROM ISRAEL
Italy BASTIANCICH Alfio SHOWLAB SRL
Italy BELLINAZZI Sarah CREATIVE EUROPE DESK ITALY MEDIA - TURIN OFFICE
Italy CALLIPARI Sabrina LYNX MULTIMEDIA FACTORY S.R.L
Italy CANCLINI Valentina ANIMOKA STUDIOS SRL
Italy CAROTI GHELLI Enrico STUDIO CAMPEDELLI
Italy CARRIER RAGAZZI Alice MAGA ANIMATION STUDIO SPA
Italy CARRIER RAGAZZI Massimo MAGA ANIMATION STUDIO SPA
Italy CURTI Gianluca MINERVA PICTURES GROUP SRL
Italy DAMI Allegra DAMI JUST FOR KIDS
Italy DE DOMINICIS Andrea IDEA ACADEMY
Italy FARNESI Sonia RAI FICTION
Italy FORESTER Carlo JINGLEBELL COMMUNICATION SRL
Italy FRANCHI Giuseppe SAMPLE SRL
Italy GENTILI Massimo MAGA ANIMATION STUDIO SPA
Italy JEZDIC Cristian BEQ ENTERTAINMENT
Italy LANTIERI Paolo IDEA ACADEMY
Italy LASTREGO Cristina LASTREGO & TESTA MULTIMEDIA - L&T
Italy MARGARIA Fabrizio MOVIMENTI PRODUCTION SRL
Italy MAZZANTI Isabella IDEA ACADEMY
Italy MAZZONIS Ilaria RAI COM S.P.A.
Italy MURGIA Ugo MUPI
Italy PASCUZZO Sandra MAGA ANIMATION STUDIO SPA
Italy PAZZANO Federica RAI COM S.P.A.
Italy PINETTI Pietro STUDIO BOZZETTO SRL
Italy PISANELLI Anna Lucia GRAPHILM ENTERTAINMENT SRL
Italy QUATTRINI Cecilia RAI FICTION
Italy RADANOVIC Predrag DVDLAB S.A.S.
Italy RAVANI Alessandro RAI COM S.P.A.
Italy RICCI Ilaria MINERVA PICTURES GROUP SRL
Italy RIGOTTO Silvia T-REX DIGIMATION S.R.L.
Italy ROMANELLI Annita RAI FICTION
Italy SANTO Giuseppe RAI COM S.P.A.
Italy SCAZZUSO Ilaria RAI COM S.P.A.
Italy SCORZA Giorgio MOVIMENTI PRODUCTION SRL
Italy SCOTT Lucia Geraldine BEQ ENTERTAINMENT
Italy TESTA Francesco LASTREGO & TESTA MULTIMEDIA - L&T
Italy TONUS Monica ICE - ITALIAN TRADE AGENCY
Italy TRIGONA Riccardo R. TRION PICTURES
Italy TROMBA Davide ANIMOKA STUDIOS SRL
Italy VADA Giulia SHOWLAB SRL
Italy VALLARINO Federico VALLAROUND SRL
Italy VANHOLLEBEKE Anne-Sophie STUDIO CAMPEDELLI
Japan AOYAGI Akiko STUDIO4°C CO., LTD.
Japan DE MERITENS Nancy GENCO, INC.
Japan DESBIEF Thibaud GENCO, INC.
Japan ENDO Junko MAPPA (MARUYAMA ANIMATION PRODUCE PROJECT ASSOCIATION)
Japan FUDESAKA Kenta UNIJAPAN
Japan HANDA Masahiro GENCO, INC.
Japan INOGUCHI Ayumi STUDIO4°C CO., LTD.
Japan INOUE Jet CGCG STUDIO HD INC.
Japan KAZAHAYA Kanji MURC - MITSUBISHI UFJ RESEARCH & CONSULTING CO. LTD.
Japan MAKI Taro GENCO, INC.
Japan NAKAJIMA Maki CGCG STUDIO HD INC.
Japan OGINO Akiko MURC - MITSUBISHI UFJ RESEARCH & CONSULTING CO. LTD.
Japan ONISHI Yoko COO INC (FOGHORN)
Japan SHIMADA Mai TOKYO METROPOLITAN GOVERNMENT
Japan SUDA Tomomi GENCO, INC.
Japan SUZUKI Aya TOKYO METROPOLITAN GOVERNMENT
Japan TAKEUCHI Koji UNIJAPAN
Japan TANIKAWA Chihiro COO INC (FOGHORN)
Japan TATSUMI Yusuke MURC - MITSUBISHI UFJ RESEARCH & CONSULTING CO. LTD.
Japan TODA Katsura UNIJAPAN
Japan TODA Kota UNIJAPAN
Japan UDAGAWA Shoji GENCO, INC.
Japan UPTON Andrew MAPPA (MARUYAMA ANIMATION PRODUCE PROJECT ASSOCIATION)
Japan URASHIMA Aya STUDIO4°C CO., LTD.
Kosovo GORA Petrit KOSOVO CINEMATOGRAPHY CENTER
Kosovo IBRAJ Valon MINISTRY OF CULTURE YOUTH AND SPORTS
Kosovo IMAMI Rozafa KOSOVO CINEMATOGRAPHY CENTER
Kosovo SANAJA Vullnet KOSOVO CINEMATOGRAPHY CENTER
Kosovo ZHARKU Arben KOSOVO CINEMATOGRAPHY CENTER
Latvia ANDERSONE Sabine LATVIAN ANIMATION ASSOCIATION
Latvia ERDMANE-DURANDINA Eva NATIONAL FILM CENTRE OF LATVIA
Latvia SKRUZMANE Vilma LATVIAN ANIMATION ASSOCIATION
Latvia VIESE-VIGULA Ieva LATVIAN ANIMATION ASSOCIATION
Latvia ZACA Anna LATVIAN ANIMATION ASSOCIATION
Luxembourg AGOSTINI Randy FABRIQUE D'IMAGES
Luxembourg ANDRE Élise TARANTULA LUXEMBOURG
Luxembourg ANTÉZAC Aurélien MELUSINE PRODUCTIONS / STUDIO 352
Luxembourg ARMANI Jacopo LYCÉE DES ARTS ET MÉTIERS - BTS DESSIN D'ANIMATION
Luxembourg BEREZNICKAS Danas MELUSINE PRODUCTIONS / STUDIO 352
Luxembourg CUEVAS Trini FABRIQUE D'IMAGES
Luxembourg DALEIDEN Guy FILM FUND LUXEMBOURG
Luxembourg DUBUIS David FABRIQUE D'IMAGES
Luxembourg ECHE Lilian BIDIBUL PRODUCTIONS
Luxembourg FERAILLE David MELUSINE PRODUCTIONS / STUDIO 352
Luxembourg FETZER André AMOUR FOU LUXEMBOURG
Luxembourg GAVROY Laurence MELUSINE PRODUCTIONS / STUDIO 352
Luxembourg GERARD Pascal MELUSINE PRODUCTIONS / STUDIO 352
Luxembourg GIBERT Alexandre SOUNDTASTIC STUDIOS
Luxembourg GROSBUSCH Lisa MELUSINE PRODUCTIONS / STUDIO 352
Luxembourg JAEGER MONTOBBIO Bianca RADAR
Luxembourg JANS Nicole FILM FUND LUXEMBOURG
Luxembourg KREMER Carole CREATIVE EUROPE MEDIA DESK LUXEMBOURG
Luxembourg LAPORTE Norbert FILM FUND LUXEMBOURG
Luxembourg LECOMTE Tim RADAR
Luxembourg LEIRITZ Vanessa SOUNDTASTIC STUDIOS
Luxembourg LESAGE Marie PHILOPHON SÀRL
Luxembourg MILELLA Federico FABRIQUE D'IMAGES
Luxembourg MORINA Telman LYCÉE DES ARTS ET MÉTIERS - BTS DESSIN D'ANIMATION
Luxembourg MOURAIRE David DOGHOUSE FILMS
Luxembourg MUSIQUE Jean-Marie FABRIQUE D'IMAGES
Luxembourg NEDEZ Stéphane MELUSINE PRODUCTIONS / STUDIO 352
Luxembourg NEUEN Fred RADAR
Luxembourg ORIGER Caroline FABRIQUE D'IMAGES
Luxembourg PARISSE Christine FABRIQUE D'IMAGES
Luxembourg PHILIPPE Amandine MELUSINE PRODUCTIONS / STUDIO 352
Luxembourg PIROTTE Emilie MELUSINE PRODUCTIONS / STUDIO 352
Luxembourg RENELLI Fabien MELUSINE PRODUCTIONS / STUDIO 352
Luxembourg RUDZIAK Gilles MELUSINE PRODUCTIONS / STUDIO 352
Luxembourg SCHILLINGS Michel PHILOPHON SÀRL
Luxembourg SCHOCKWEILER Karin FILM FUND LUXEMBOURG
Luxembourg SEET Nadège FABRIQUE D'IMAGES
Luxembourg URBAIN Pierre DOGHOUSE FILMS
Luxembourg VINEL Frédérique FABRIQUE D'IMAGES
Luxembourg WALEFFE Régine MELUSINE PRODUCTIONS / STUDIO 352
Luxembourg WELTER Béatrice LYCÉE DES ARTS ET MÉTIERS - BTS DESSIN D'ANIMATION
Luxembourg WITZ Laurent ZEILT PRODUCTIONS
Malaysia CHAN Sze Teng (Jim) MIRAYI SDN BHD
Malaysia CHEAH Christopher PIXELLINE PRODUCTION SDN. BHD
Malaysia CHONG Brian LIL CRITTER WORKSHOP SDN BHD
Malaysia CHUA Elane (Yoke Ling) MIRAYI SDN BHD
Malaysia JOEMIN Juhaidah GIGGLE GARAGE
Malaysia LEE Chuen Loong EDDIE STUDIOS
Malaysia LEE Way PIXELLINE PRODUCTION SDN. BHD
Malaysia LOK Andrea ANIMASIA STUDIO SDN BHD
Malaysia NG Jin chong MIRAYI SDN BHD
Malaysia STA MARIA Michelle MALAYSIA DIGITAL ECONOMY CORPORATION SDN BHD (MDEC)
Malaysia TRISTAN Joey GIGGLE GARAGE
Mexico BERMEJO Christian PIXELATL MEXICO
Mexico CAMPANA Palmira SOCIEDAD FANTASMA
Mexico CARREON Ana SAE INSTITUTE
Mexico CASTILLO René MANDARAKA CREATIVE STUDIO
Mexico CEBRIAN Ricardo IDEATOON
Mexico EMILIA Castillo MANDARAKA CREATIVE STUDIO
Mexico MEDINA Juan José OUTIK ANIMATION SC
Mexico PITCH Gabriel SOCIEDAD FANTASMA
Mexico SALMON Luis Patricio MIGHTY ANIMATION
Mexico SENTIES Cuauhtemoc SAE INSTITUTE MEXICO
Netherlands 'T HOOFT Albert ANIKEY STUDIOS
Netherlands BAKKER Ole XSENS
Netherlands BEUKER Stefan XSENS
Netherlands CRONE Ton ANIMATION PRODUCERS NETHERLANDS APN
Netherlands FORNOVILLE Nancy CINÉTÉ FILMPRODUKTIE
Netherlands LAVANCHE Cédric XSENS
Netherlands MANSFELT Peter PEDRI ANIMATION
Netherlands MATHOT Paul PEDRI ANIMATION
Netherlands NEFKENS Amber CREATIVE EUROPE DESK NL
Netherlands NIEVELD Lisa EYE FILM MUSEUM
Netherlands PEL Jeroen WIM PEL PRODUCTIONS BV
Netherlands POUGHEON Damien XSENS
Netherlands VAN DE KERKHOF Janneke SUBMARINE
Netherlands VAN REES Jolijn NETHERLANDS FILM FUND
Netherlands VAN WELBERGEN Jort IDEA ACADEMY
Netherlands WILLEMS Ferry XSENS
Netherlands XSENS Model XSENS
Norway BALMBRA Thomas ALFRED FILM TV AS
Norway BERSAAS Arna NORWEGIAN FILM INSTITUTE
Norway BURGIN-BORCH Silje ALFRED FILM TV AS
Norway KORSBERG Merete FABELFJORD
Norway KVAAL Gustav KVAAL PRODUCTIONS ANS
Norway KVAAL Hans Peter KVAAL PRODUCTIONS ANS
Norway MOSVOLD Frank KOOL PRODUKTION AS
Norway NAESS Kajsa Maria MIKROFILM AS
Norway REIERSEN Tonje Skar MIKROFILM AS
Norway SIMONS Nick SPROCKET
Norway SLÅTTEBREKK Sigurd ANIMANDO AS
Norway SOBSTAD Frode TENK.TV
Norway ULSETH Kristin MAIPO FILM
Philippines ACOP Rapunzel ANIMATION COUNCIL OF THE PHILIPPINES, INC.
Philippines DIMARANAN Grace ANIMATION COUNCIL OF THE PHILIPPINES, INC.
Philippines DIÑO Mary Liza FILM DEVELOPMENT COUNCIL OF THE PHILIPPINES
Philippines GONZALES Rose ANIMATION COUNCIL OF THE PHILIPPINES, INC.
Philippines MARASIGAN Benjamin, Jr. DLS - DE LA SALLE - COLLEGE OF SAINT BENILDE
Philippines OLAGUER Ajel ANIMATION VERTIGO ASIA, INC.
Philippines PALABRICA Nestor TOEI ANIMATION PHILS, INC.
Philippines PAMINTARUN Froilan Emil STORY.STREET, INC.
Philippines ROBES Roxanne FILM DEVELOPMENT COUNCIL OF THE PHILIPPINES
Philippines RUBIA Ria Anne FILM DEVELOPMENT COUNCIL OF THE PHILIPPINES
Philippines TESTIBIA Karen Mae STORY.STREET, INC.
Poland BADOWIEC Malgorzata EGOFILM SP Z O.O.
Poland DABKOWSKI Kamil BLACK HAT CG
Poland GORDZIEJUK Ewelina EGOFILM SP Z O.O.
Poland GRADOWSKA-TOMOW Maria POLISH FILM INSTITUTE
Poland GRAJ Marcin EGOFILM SP Z O.O.
Poland GROMADZKA Katarzyna MOMAKIN
Poland JAROSZUK Zofia PELICAN CAPTURE SP Z O O
Poland JASZCZUROWSKI Robert GS ANIMATION
Poland KACPROWICZ Lukasz GS ANIMATION
Poland KARWOWSKI Jakub LETKO
Poland KULAKOWSKA Ola TFP
Poland LESZCZYŃSKI Wojciech WJTEAM / LIKAON
Poland MACHALICA Franciszek HORIZON NEW MEDIA
Poland MATUSZEWSKI Wlodzimierz SMF - STUDIO MINIATUR FILMOWYCH
Poland MROCZEK Anna WJTEAM / LIKAON
Poland NOWAKOWSKI Daniel MU INTERACTIVE
Poland OSAK Dominika BADI BADI
Poland OZOREK Aneta SPPA POLISH ANIMATION PRODUCERS ASSOCIATION
Poland PULASKA Maria HORIZON NEW MEDIA
Poland RUCINSKA Justyna WJTEAM / LIKAON
Poland SMOTER Magdalena PIGEON
Poland SNIAROWSKA Julia SE-MA-FOR TECHNICAL SOLUTIONS SA
Poland STUCHLIK Wojciech PLATIGE IMAGE
Poland SWIATEK Marta KRAKOW FILM FOUNDATION
Poland WACLAWEK Grzegorz ANIMOON SP. Z O.O.
Poland WASILEWSKI Marcin GS ANIMATION
Poland WOROPAJ Dorota SE-MA-FOR TECHNICAL SOLUTIONS SA
Poland ZYG Katarzyna EGOFILM SP Z O.O.
Romania ILICEVICI Vlad ANIMEST - BUCHAREST ANIMATION FILM FESTIVAL
Romania MARCOVICI Manuela ANIMEST - BUCHAREST ANIMATION FILM FESTIVAL
Romania MITRICA MIHAI ANIMEST - BUCHAREST ANIMATION FILM FESTIVAL
Romania NICOARA Ioana ANIMEST - BUCHAREST ANIMATION FILM FESTIVAL
Russia ALDASHIN Mikhail SOUZMULTFILM
Russia ANISIMOV Maksim SOUZMULTFILM
Russia ASTAPOVA-ZORINA Anastasiia ASYMMETRIC FRAME OU
Russia BELOVA Irina RUSSIAN ANIMATED FILM ASSOCIATION
Russia BELYAEV Andrey ANIMACCORD LTD.
Russia EGOROVA Julia X-MEDIA DIGITAL, LLC
Russia GAIDUKOVA Lyubov RUSSIAN ANIMATED FILM ASSOCIATION
Russia GALSTUKHOVA Marianna PAROVOZ ANIMATION STUDIO
Russia GANIEV Marat TATARMULTFILM, LTD.
Russia GERASSIMOV Alexander MASTERFILM STUDIO
Russia GOLOVIN Evgeniy PAROVOZ ANIMATION STUDIO
Russia GRANOVSKAYA Olga SCHOOL-STUDIO "SHAR"
Russia GRAYVORONSKIY Vladimir SIGNAL MEDIA
Russia GULYASHKO Elena ASYMMETRIC FRAME OU
Russia GYUZALYAN Norayr AA STUDIO
Russia KHITROVA Natasha X-MEDIA DIGITAL, LLC
Russia KONDRATENKO Alena BIG CARTOON FESTIVAL
Russia KOVALCHUK Mikhail SIGNAL MEDIA
Russia KURGANOVA Alla JOINT STOCK COMPANY DIGITAL TELEVISION RUSSIA
Russia LAKISOV Viktor ASYMMETRIC FRAME OU
Russia LEBEDEVA Sveta PRIVATE TECHNOLOGIES, LTD
Russia MASTUSOVA Irina RUSSIAN ANIMATED FILM ASSOCIATION
Russia MEDNIKOV Dmitriy JOINT STOCK COMPANY DIGITAL TELEVISION RUSSIA
Russia MINES Thatcher POWER ANIMALS UNITED
Russia MOISEEVA Daria RUSSIAN ANIMATED FILM ASSOCIATION
Russia OSETINSKAYA Yulia SMESHARIKI LLC (RIKI GROUP)
Russia PETROVA Elena LASTUDIO
Russia POPOV Ilya SMESHARIKI LLC (RIKI GROUP)
Russia SABLUKOV Alexander 0+ MEDIA
Russia SMETANKIN Anton PAROVOZ ANIMATION STUDIO
Russia SOFRONOVA Julia AEROPLANE PRODUCTIONS
Russia SOTSKOV Vadim KINOATIS, LLC
Russia TSOY Lucy MELNITSA ANIMATION STUDIO
Russia TSYVAREVA Tatiana JOINT STOCK COMPANY DIGITAL TELEVISION RUSSIA
Russia VANYUSHKINA Victoria CEREBRO INC.
Russia VASILIEV Artem METRAFILMS - METRANOM
Russia VERESCHAGIN Anton OPEN ALLIANCE MEDIA, LLC
Russia VSEVOLOD Zorin ASYMMETRIC FRAME OU
Russia YURINOVA Diana SMESHARIKI LLC (RIKI GROUP)
Singapore WONG Samantha ZHEJIANG ZHONGNAN ANIMATION CO. LTD.
South Africa ALTHEA Jarvis
South Africa BAARTMAN Babalwa SANUSI CHRONICLES
South Africa BARNWELL Liam NFVF - NATIONAL FILM AND VIDEO FOUNDATION
South Africa BOESAK Pulane BLACK SWAN MEDIA TV
South Africa BUCHANAN Nic PIXCOMM
South Africa CARMICHAEL Kay
South Africa COETZEE Hendrik HOOLIGAN PICTURES
South Africa FYVIE Howard James PUNCH MONKEY STUDIOS
South Africa HAMMAN Jac HONEY BADGER ANIMATION
South Africa KAO Michelle NFVF - NATIONAL FILM AND VIDEO FOUNDATION
South Africa MALLINSON Clea
South Africa MARTINS Nuno THE ANIMATION SCHOOL
South Africa MASHITA Mpho
South Africa MAWELA Joy NFVF - NATIONAL FILM AND VIDEO FOUNDATION
South Africa MOLATLHEGI Thapelo DIPOPAAI (PTY) LTD
South Africa MOLOI Lerato LEKHOLOKWE MEDIA SERVICES
South Africa NAGE Kebakile BLACK CRAYON
South Africa NEL Dorette ABYSS SOUTH AFRICA
South Africa NGWENYA Matlhodi Violet NFVF - NATIONAL FILM AND VIDEO FOUNDATION
South Africa NOMGCA Xolelwa NFVF - NATIONAL FILM AND VIDEO FOUNDATION
South Africa PIENAAR Annike TRIGGERFISH ANIMATION STUDIOS (PTY) LTD.
South Africa RAVELOMANANTSOA Harry THE ANIMATION SCHOOL
South Africa SARFO Kwabena
South Africa SEDIDI Kearatwa DIPOPAAI (PTY) LTD
South Africa SMUTS LOUW Julia THE ANIMATION SCHOOL
South Africa SNADDON Daniel THE ANIMATION SCHOOL
South Africa SPINKS Wendy ZEROPOINT 528
South Africa TAYLOR Shannan TRIGGERFISH ANIMATION STUDIOS (PTY) LTD.
South Africa TAYLOR Simon PERIPHERY DEVELOPMENT MEDIA
South Africa VAN NIEKERK Natasje THE STORYTELLER POD
South Africa VILAKAZI Nompi BUTHANO PICTURES
South Africa WOOD HUNTER Cate CATE WOOD HUNTER (PTY) LTD.
South Korea AHN Jae huun MEDITATION WITH A PENCIL
South Korea CHANG hyoil MEDITATION WITH A PENCIL
South Korea CHANG Min-Hyeong STUDIO W
South Korea CHO Jong-duck M-LINE DISTRIBUTION
South Korea CHOI Trudy BIAF - BUCHEON INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL
South Korea CHOI Yujin KIAFA [ANISEED]
South Korea CHU WonsiK XIONPLUS
South Korea GEUMCHAN Kong SBA - SEOUL ANIMATION CENTER
South Korea HONG Sukhwa H CULTURE
South Korea HONG Sung Wook GRAFIZIX CO., LTD.
South Korea HONG Victor HAPPYUP CO. LTD.
South Korea IM Heejung XRISP CO. LTD
South Korea JEON Yoonhyung KOFIC - KOREAN FILM COUNCIL
South Korea JOO Rachel M-LINE DISTRIBUTION
South Korea JUNG Wonjoo KIAFA [ANISEED]
South Korea KI Jung Ku SBA - SEOUL ANIMATION CENTER
South Korea KIM Byung Kuk J.BUGS CO. LTD.
South Korea KIM Eugene BIAF - BUCHEON INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL
South Korea KIM Harry GYEONGGI CONTENT AGENCY
South Korea KIM Iltae ROBOATS
South Korea KIM Kyu-seong GYEONGGI CONTENT AGENCY
South Korea KIM Kyunghee J.BUGS CO. LTD.
South Korea KIM Michelle (Jihye) STUDIO GALE
South Korea KIM Tae-Woo SBA - SEOUL ANIMATION CENTER
South Korea LEE Andre Seungwook ROBOATS
South Korea LEE Byungjun ANYZAC CO., LTD.
South Korea LEE Dagyo SBA - SEOUL BUSINESS AGENCY
South Korea LEE J-woo KOFIC - KOREAN FILM COUNCIL
South Korea LEE Jungwoo SBA - SEOUL ANIMATION CENTER
South Korea LEE Sangbae CHARACTER FACTORY MANGCHI
South Korea LEE Seungyong OCON INC.
South Korea MOON Seong-gil GYEONGGI CONTENT AGENCY
South Korea PARK Hae Sung (Thomas) J.BUGS CO. LTD.
South Korea PARK Kyeri ANYZAC CO., LTD.
South Korea PARK Sunghee GYEONGGI CONTENT AGENCY
South Korea SEO Chehwan BIAF - BUCHEON INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL
South Korea SHIN Chang Hwan STUDIO GALE
South Korea SON Michelle M-LINE DISTRIBUTION
South Korea TOTTOLI-LEE Kyoung Won SBA - SEOUL ANIMATION CENTER
South Korea WON Eunyoung KOFIC - KOREAN FILM COUNCIL
South Korea WOO Jee-hee OCON INC.
South Korea YOON Ji Wan ELECTURAL
South Korea YU Ka Yeon BIAF - BUCHEON INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL
Spain AGENJO Iván PEEKABOO ANIMATION
Spain ALDASORO Miguel ANIMA KITCHENT MEDIA S.L.
Spain ALONSO LISBONA Marta TEIDEES AUDIOVISUALS
Spain AMAR FERRUS Daniel CITOPLASMAS STOP MOTION SL
Spain BALBAS Félix MINIMO VFX
Spain BARRACLOUGH Silvia ICEX - SPAIN TRADE AND INVESTMENT
Spain BERNABEU Gloria KD PRODUCTIONS TOONS & GAMES, S.L.
Spain BERNINCHES Raúl MAGO AUDIO VISUAL PRODUCTION SL
Spain CAMPOS Raul BASQUE FILMS
Spain CASAS Esther CLAYMANIAK
Spain CRISTÓBAL Manuel THE GLOW ANIMATION STUDIO
Spain DAVID Gulshan Gladson IMIRA ENTERTAINMENT
Spain DE HARO Salvador L'IDEM BARCELONA
Spain DIAZ GARCIA José Angel PERRUNCHO STUDIO LTD
Spain DIEGO BLANCO Enrique PERRUNCHO STUDIO LTD
Spain FERNANDEZ ALEGRE Jose Luis SUMMUS RENDER
Spain FERNANDEZ ARMENTEROS Marisa MEDIA PRODUCCION
Spain FERNANDEZ DE VEGA José María THE GLOW ANIMATION STUDIO
Spain FUILLERAT Jose FUILLERAT PARTNERS ENTERTAINMENT
Spain GALÁN Javier PEEKABOO ANIMATION
Spain GAMELL Oscar L'IDEM BARCELONA
Spain GANZENMULLER Monika ICEC - DEPT OF CULTURE, GOVERNMENT OF CATALONIA
Spain GARRIDO PEREZ Eva MEDIA PRODUCCION
Spain GARRIGA Estève L'IDEM BARCELONA
Spain GOURDEN Johan SUMMUS RENDER
Spain HAMPEL Dirk B-WATER ANIMATION STUDIOS
Spain HOOGVLIET Patrick TRAFALGAR 13 MUSIC HOUSE
Spain IBORRA RIZO Irene CITOPLASMAS STOP MOTION SL
Spain JACINTO PRADOS Juan Francisco CITOPLASMAS STOP MOTION SL
Spain JAGTANI Sabita CANARY ISLANDS SPECIAL ZONE (ZEC)
Spain JUAREZ Carlos BASQUE FILMS
Spain LOPEZ Alberto SUMMUS RENDER
Spain MACHADO Pedro CANARY ISLANDS FILM
Spain MARIN VILA Antoni MEDIA PRODUCCION
Spain MARRO Mercedes TOMAVISTAS
Spain MCCAFFREY Brendan BMCAFF STUDIO
Spain MEDIR Mar CATALAN FILMS
Spain MIALDEA Rodrigo SUMMUS RENDER
Spain MINAMBRES Ivan UNIKO ESTUDIO CREATIVO
Spain MORENO Pilar PROEXCA - SOCIEDAD CANARIA DE FOMENTO ECONOMICO
Spain NOTHMAN Pierre TOMAVISION
Spain PATINO Jorge MOTION PICTURES ENTERTAINMENT
Spain PRENAFETA Carlos L'IDEM BARCELONA
Spain PUERTAS ANFRUNS Eduard CITOPLASMAS STOP MOTION SL
Spain RAYÓN Alejandro IMAGIN & TONIC
Spain RAYÓN Javier IMAGIN & TONIC
Spain REITG Sergi IMIRA ENTERTAINMENT
Spain RODRIGUEZ Zulay TENERIFE FILM COMMISSION
Spain RODRIGUEZ RAMIREZ Francisco PROMOCIONES Y PRODUCCIONES MULTIMEDIA SL
Spain SAEZ PEDRERO Mar PROA - FEDERATION OF AUDIOVISUAL PRODUCERS
Spain SIMO Salvador THE GLOW ANIMATION STUDIO
Spain TAMAYO Israel ANIMA KITCHENT MEDIA S.L.
Spain VILLALOBOS Ariana GRAN CANARIA FILM COMMISSION
Spain VIÑUALES ALLUE Fernando SUMMUS RENDER
Spain YAKER Diego MMUAKA ENTERTAINMENT
Spain ZALVE Eva ICEX - SPAIN TRADE AND INVESTMENT
Spain ZARAUZA VILAS Rubén ANIMA KITCHENT MEDIA S.L.
Sweden BERG Pär SÖRÄNGENS FOLKHÖGSKOLA
Sweden EDSTRÖM Johan APPARAT FILM PRODUCTION AB
Sweden HAMBÄCK Linda LEE FILM STOCKHOLM AB
Sweden RASHEVA Silvia UNITY TECHNOLOGIES
Sweden WILHELMSSON Anders CREATIVE EUROPE DESK SWEDEN
Switzerland BAARSCH Aurélien SPOOKLIGHT STUDIO
Switzerland BOSSEY Jacky SAE INSTITUTE GENÈVE
Switzerland CASAS Miguel ÉDITIONS PAQUET
Switzerland JEANNERET Julia SAE INSTITUTE GENÈVE
Switzerland JUILLARD Valérie MOKA STUDIO
Switzerland KERRY Madlene MK PRODUCTION
Switzerland KRISTOF Damyan SAE INSTITUTE GENÈVE
Switzerland LEROUX Sébastien SAE INSTITUTE GENÈVE
Switzerland MORGAN Olivier MOKA STUDIO
Switzerland PANNELAY Joël SPOOKLIGHT STUDIO
Switzerland SHAKHSHAEVA Zhanna MK PRODUCTION
Switzerland WILLI Roman SAE INSTITUTE GENÈVE
Taiwan BIAN Jiang GREEN WISH PRODUCTIONS CO. LTD.
Taiwan CHEN HSIN DREAMAKER MEDIA INC.
Taiwan CHEN Jessica ENCORE FILM CO. LTD.
Taiwan CHIU Li-wei STUDIO2 ANIMATION LAB
Taiwan CHIU Lynn WINNER A&V CORPORATION
Taiwan FENG Wei-Lun STUDIO2 ANIMATION LAB
Taiwan HAN Yi-Fen STUDIO2 ANIMATION LAB
Taiwan HSU Lee NADA HOLDINGS
Taiwan WANG Yalun GREEN WISH PRODUCTIONS CO. LTD.
Taiwan YANG Ida CHILDREN'S PLAYGROUND CREATIVE INC.
Taiwan YANG Tina YungTing JNANA STUDIO LTD
Taiwan YOU Ya-Chun GREEN WISH PRODUCTIONS CO. LTD.
Turkey AKAR Mehmet BEBKA - BURSA ESKISEHIR BILECIK DEVELOPMENT AGENCY
Turkey AKSOY Tahir Kutluay BEBKA - BURSA ESKISEHIR BILECIK DEVELOPMENT AGENCY
Turkey ÇALISKAN Sabahattin BEBKA - BURSA ESKISEHIR BILECIK DEVELOPMENT AGENCY
Turkey DINÇ Nursen BEBKA - BURSA ESKISEHIR BILECIK DEVELOPMENT AGENCY
Turkey KABA Fethi BEBKA - BURSA ESKISEHIR BILECIK DEVELOPMENT AGENCY
Turkey KADIROGLU Yunus Fatih BEBKA - BURSA ESKISEHIR BILECIK DEVELOPMENT AGENCY
Turkey KÜÇÜKOGLU Melih Emre BEBKA - BURSA ESKISEHIR BILECIK DEVELOPMENT AGENCY
Turkey TURAN Gürhan BEBKA - BURSA ESKISEHIR BILECIK DEVELOPMENT AGENCY
Ukraine AKHRAMOVYCH Eduard UKRANIMAFILM
Ukraine BELINSKI Dmitry PANAMA GRAND PRIX ANIMATION
Ukraine CHUPINA Nastia ANIMAGRAD
Ukraine ELISEYEVA Anna ANIMAGRAD
Ukraine KOMARNYTSKA Liudmyla NEBESKEY ANIMATION STUDIO
Ukraine LAVRENISHYN Anatoliy CHERVONIY SOBAKA ANIMATION STUDIO LLC
Ukraine LISENBART Dmytro LISENBART PRODUCTION
Ukraine LISKI Igor UKRANIMAFILM
Ukraine MARGULIS Michael STUDIO KAPI
Ukraine MYKOLYSHYN Oleksandra UKRAINIAN ANIMATION ASSOCIATION (UANIMA)
Ukraine OLESOV Egor ANIMAGRAD
Ukraine PRASOLOV Maxim NEBESKEY ANIMATION STUDIO
Ukraine PRYTULA Stanislav UKRAINIAN STATE FILM AGENCY
Ukraine VERLINSKA Anastasiya LINOLEUM INTERNATIONAL CONTEMPORARY ANIMATION AND MEDIA ART FESTIVAL
United Arab Emirates AL BAHRANI Nassma CARTOON NETWORK STUDIOS ARABIA
United Arab Emirates ULKUTAY Tulin CARTOON NETWORK STUDIOS ARABIA
United Kingdom AHOOMEY Akouvi UNITY TECHNOLOGIES
United Kingdom AOUN Sophie TURNER BROADCASTING SYSTEMS EUROPE
United Kingdom ARNESEN Finn HASBRO STUDIOS
United Kingdom BLAZDELL Andy CELACTION LTD.
United Kingdom BOOSE Jason DNEG
United Kingdom BOWDEN Chris MACKINNON & SAUNDERS LTD
United Kingdom BROSNAN Ciara DNEG
United Kingdom BRUNSDON Helen ANIMATION UK
United Kingdom CARTWRIGHT Simon BLINK INDUSTRIES
United Kingdom CHRYSLER Jakki TURNER BROADCASTING SYSTEMS EUROPE
United Kingdom CLAY BEE Tamsin JELLYFISH PICTURES LTD
United Kingdom CLERKE Yolande BLUE ZOO ANIMATION STUDIO
United Kingdom COLMAN Christopher PEARL STUDIO
United Kingdom CRIMMINS Cynthia FRAMESTORE FILM LONDON
United Kingdom DALLING Doy CMC PICTURES CHINA
United Kingdom DARBY Erica SPIDER EYE
United Kingdom DE TUGLIE Ambra JELLYFISH PICTURES LTD
United Kingdom DENIS Philippe DNEG
United Kingdom DOBREE Philip JELLYFISH PICTURES LTD
United Kingdom DURKAN John DEPARTMENT FOR INTERNATIONAL TRADE
United Kingdom FIELDING Ruth LUPUS FILMS
United Kingdom GARCIA Kayn FRAMESTORE FILM LONDON
United Kingdom GIAMPAOLO Simone BLUE ZOO ANIMATION STUDIO
United Kingdom GOLDBERG Katie TURNER BROADCASTING SYSTEMS EUROPE
United Kingdom GUTHRIE Christian THE MOVING PICTURE COMPANY (MPC)
United Kingdom HRYNIEWICZ Lisa TEAMTO
United Kingdom HUMPHREYS Tony DEPARTMENT FOR INTERNATIONAL TRADE
United Kingdom HYATT Oliver BLUE ZOO ANIMATION STUDIO
United Kingdom ISMAN Daniel BLUE ZOO ANIMATION STUDIO
United Kingdom JACOMB Tom DNEG
United Kingdom LANDREIN Simon PASSION PARIS
United Kingdom LIPOWICZ Simon CELACTION LTD.
United Kingdom LOCKET Ben TURNER BROADCASTING SYSTEMS EUROPE
United Kingdom LOYNES Charlotte JELLYFISH PICTURES LTD
United Kingdom MCGARRY Dara DNEG
United Kingdom MORTON Laura JELLYFISH PICTURES LTD
United Kingdom MULLAN Catherine THE MOVING PICTURE COMPANY (MPC)
United Kingdom O'CONNOR Kate ANIMATION UK
United Kingdom O'NEILL Wyle CELACTION LTD.
United Kingdom PELLING Joe BLINK INDUSTRIES
United Kingdom POPE Christopher UNITY TECHNOLOGIES
United Kingdom RITCHIE Gerry DEPARTMENT FOR INTERNATIONAL TRADE
United Kingdom RODRIGUEZ Bianca CAKE ENTERTAINMENT
United Kingdom SANTOS DIAZ Richie GOVERNMENT OF BRITISH COLOMBIA
United Kingdom SCALES Nina HASBRO STUDIOS
United Kingdom SCHLIPPE Lisette NICKELODEON
United Kingdom SENIOR Katherine GUTSY ANIMATIONS
United Kingdom SHAW Adam BLUE ZOO ANIMATION STUDIO
United Kingdom SIMMONS Andy ANIMATION SUPPLIES LTD.
United Kingdom SLOAN Becky BLINK INDUSTRIES
United Kingdom SMITH Amy FRAMESTORE FILM LONDON
United Kingdom SMITH Corey DNEG
United Kingdom STAM Timothy FRAMESTORE ADVERTISING & CONTENT LONDON
United Kingdom TAYLOR Alison AARDMAN
United Kingdom THORPE Katie TURNER BROADCASTING SYSTEMS EUROPE
United Kingdom TIDEY Natalie DNEG
USA ABBOTT Hank PEARL STUDIO
USA ARETOS Guillaume ART CENTER COLLEGE OF DESIGN
USA ARETOS Pascale ART CENTER COLLEGE OF DESIGN
USA BOSCIA Kennedy
USA BRADLEY Meghan TURNER BROADCASTING SYSTEMS EUROPE
USA BRANSCOME Catherine BRANSCOME INTERNATIONAL
USA CALHOUN Jimmy SCHOOL OF VISUAL ARTS MFA COMPUTER ARTS
USA CHOU Peilin PEARL STUDIO
USA COBB Melissa PEARL STUDIO
USA DOBROVOLSKY Igor LASTUDIO, INC.
USA ESSLEY Chad TVPAINT DEVELOPPEMENT
USA GAWRYN Myrna GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
USA GOLDBERG Ariel NICKELODEON
USA HICKEY Pamela HICKEY-MCCOY PRODUCTIONS
USA HOWARD Max CMC PICTURES CHINA
USA IBARRA Sherley NICKELODEON
USA ILIJESKA Gabriela SCHOOL OF VISUAL ARTS MFA COMPUTER ARTS
USA KENYON Heather CITIZEN KIDS
USA KIRKLAND Karen NICKELODEON
USA KIRKLAND Sherry
USA LEE Sam SCHOOL OF VISUAL ARTS MFA COMPUTER ARTS
USA LENSKY Eugene LASTUDIO, INC.
USA LEWIS Layla NICKELODEON
USA LIPMAN David DWARF ANIMATION
USA LOMBARDI-BELLO India SCHOOL OF VISUAL ARTS MFA COMPUTER ARTS
USA LUCHKO Kate LASTUDIO, INC.
USA LUMER Marc GREEN GOLD ANIMATION PRIVATE LIMITED
USA MACK Keith TURNER BROADCASTING SYSTEMS EUROPE
USA MASSON Dana SCHOOL OF VISUAL ARTS MFA COMPUTER ARTS
USA MASSON Terrence SCHOOL OF VISUAL ARTS MFA COMPUTER ARTS
USA MCCOY Dennys HICKEY-MCCOY PRODUCTIONS
USA MCINTOSH John SCHOOL OF VISUAL ARTS MFA COMPUTER ARTS
USA MOE Hsiang Chin SCHOOL OF VISUAL ARTS MFA COMPUTER ARTS
USA MURRAY Casey NICKELODEON
USA MURRAY Joe NICKELODEON
USA NATALE Adam SCHOOL OF VISUAL ARTS MFA COMPUTER ARTS
USA NITZ Laura SCHOOL OF VISUAL ARTS MFA COMPUTER ARTS
USA NOWE Marlon ART CENTER COLLEGE OF DESIGN
USA PELPHREY Jennifer TURNER BROADCASTING SYSTEMS EUROPE
USA POTTER Dagan PEARL STUDIO
USA ROGERS Wendy DWARF ANIMATION
USA RYNDA Phil NICKELODEON
USA SARKISOV Sergey LASTUDIO, INC.
USA SCULL Robert NICKELODEON
USA STEPHENSON James NICKELODEON
USA THOREN Jean ANIMATION MAGAZINE
USA VISCARDI Chris NICKELODEON
USA WANDS Bruce SCHOOL OF VISUAL ARTS MFA COMPUTER ARTS
USA WOJAK Angie SCHOOL OF VISUAL ARTS MFA COMPUTER ARTS
USA XU Ellen AWN - ANIMATION WORLD NETWORK, INC.